Blog

Ostatnie wpisy

Wybór nowego logo

Zapraszamy do głosowania w ankiecie, które pomoże nam wyłonić nowe logo dyktanda.pl

dyktanda.pl

Nasz Serwis ma już 9 lat.
Codziennie odwiedza nas ponad 3000 osób. ;)
Mamy 327 dyktand do rozwiązania!

Życzymy dobrej zabawy,
Zespół dyktanda.pl

Administrator serwisu

Poszukujemy osoby do wspłópracy przy prowadzeniu serwisu dyktanda.pl. Kogoś kto ma obycie z Internetem i przede wszystkim posiada znajomość ortografii. :)
Prosimy o zgłaszanie się przez zakładkę "kontakt".

Zespół dyktanda.pl

Nowy wygląd dyktanda.pl

Dzisiaj uruchomiliśmy nową szatę graficzną strony :) Doszło też trochę ulepszeń. Liczymy, że się Wam podoba! :)
Przygotowujemy jeszcze jedną małą niespdziankę...
Wszelkie uwagi bardzo mile widziane - poprzez "kontakt".

Życzmy udanej zabawy,

Zespół dyktanda.pl

Co ciekawego może nas spotkać na stronie dyktanda.pl?

Dyktando jest to idealny sposób na naukę ortografii i utrwalenie poprawnej pisowni. Kiedy lubimy spędzać czas przy komputerze i dodatkowo chcemy zdobyć potrzebną nam lub naszym dzieciom wiedzę, dyktanda online będą idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo praktykując ortografię na komputerze, łączymy naukę z zabawą. Dzięki czemu łatwiej zachęcić dzieci do rozwiązywania dyktand online, niż tradycyjnie na kartce papieru z długopisem w ręku. Więc nie traćmy czasu i do dzieła.

Zasady pisowni

Aby dyktando było skuteczne warto na początku zaznajomić się z zasadami poprawnej pisowni. Najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z nimi, tak by nie mieć większych problemów z rozwiązaniem dyktand online. Po kilku treningach na portalu dyktanda.pl na pewno napisanie dyktanda będzie za każdym razem bardziej satysfakcjonujące, ponieważ z czasem nie sprawi nam już większych problemów jego rozwiązanie. Skutkować to będzie nie tylko szybkimi, ale i lepszymi efektami, które szybko będą dla nas widoczne. Każde kolejne dyktando, które przyjdzie nam rozwiązać z czasem sami stwierdzimy, że są one coraz to prostsze. Jednak to nie kwestia rodzaju czy tematu dyktanda, a naszej wiedzy o ortografii, którą możemy właśnie zdobyć na tym portalu.

Zasady ortografii

Podobnie jak w przypadku zasad pisowni, także i przy ortografii również musimy stosować się do kilku zasad, tak by poprawnie wykonywać ćwiczenia ortograficzne. Istotne jest, by zapamiętać podstawy ortografii, aby nie popełniać niepotrzebnie błędów. Warto także zaznajomić się z wyjątkami jakie występują w polskim języku, których niepoprawne napisanie mocno raziłoby w oczy. Dlatego szczególną uwagę zwrócić należy na końcówki wyrazów, odmiany liter, zdrobnienia słów i występujące możliwe wyjątki językowe. No cóż. Nikt nie mówił, że ortografia i dyktanda będą proste. Ale głowa do góry. To wszystko znajdziesz właśnie na naszym portalu.

Ortografia

Idąc dalej przez temat dyktanda nie można ominąć ortografii, która jest jednym z kluczowych problemów dzieci w szkole. Ciężko jest przekonać dzieci do częstszych dyktand. Dlatego dyktanda online wyszczególnione są dla kolejnych klas począwszy od klasy 1,2,3,4,5,6,7 i skończywszy na klasie 8. Pomogą one dzieciom uporać się z problemem poprawnego rozwiązywania dyktand i przestrzeganiu zasad poprawnej pisowni. A w tym przypadku dyktanda online są najbardziej skutecznym sposobem nauki.

Dzieci chętniej korzystają z pomocy komputera do rozwiązywania szkolnych zadań czy ćwiczeń, niż tradycyjne zeszyty i ołówki. Na pewno znajdzie to wiele zastosowań w dalszym życiu. Aby odpowiednio podejść do rozwiązywania dyktand, należy więc zaznajomić się z podstawowymi zasadami pisowni i następnie przejść do ćwiczeń praktycznych. Tak naprawdę skrupulatne i regularne ćwiczenia rozwiązywania dyktand, może zaowocować bezbłędnymi wynikami. Należy pamiętać, by regularnie wypełniać dyktando, a na pewno odniesiemy w tym szybki sukces.

Warto jednak nie zapominać, że ortografia to nie tylko twarde zasady, ale również dobra zabawa. Przekonaj się sam, spróbuj swoich sił, tak by bezbłędnie rozwiązać nasze dyktando. Ucz się, sprawdzaj, poprawiaj i odnoś co raz to lepsze wyniki. Powodzenia!


Sprawdź nasz nowy sposób Pisu Pisu na rozwiązywanie dyktand w nowym stylu!