Awantura o Basię - Awantura o Basię – Makuszyński Kornel – Bohaterowie

Basia – Tytułowa bohaterka została osierocona jako mała dziewczynka. Trafia w miejsce, w którym później mieszka. Basia łatwo zdobywa serca ludzi, jest bardzo urocza, sprawia, że trudno się z nią rozstać. Gdy jest już dojrzalsza znajduje ojca, opiekuje się nim, nie obawia się odpowiedzialności. Dzięki niej ojciec wraca do zdrowia. Dziewczynka ma wielu kolegów i koleżanek, jest ulubienicą opiekunów. Wnosi radość do życia, zaraża uśmiechem, roztacza wokół miłość. Jest postacią sympatyczną, jednak czasem potrafi sprawiać problemy.
Matka Basi (Helena Bzowska) – Osierociła córkę, zginęła w tragicznym wypadku wpadając pod pociąg na dworcu. Przed śmiercią przekazała dziewczynkę przyjaciółkom, aby się nią zaopiekowały.
Ojciec Basi (Adam Bzowski) – Jest podróżnikiem, geografem, którego uznano za zmarłego. Jednak po latach zbieg okoliczności sprawił, że odnalazł się. Chorował na amnezję, nie pamiętał wydarzeń z przeszłości. W końcu z pomocą Basi i rodziny odzyskał zdrowie i pamięć.
Stanisław Olszowski – Jest pisarzem. Do jego domu trafiła Basia, która szybko skradła jego serce, już po miesiącu nie potrafił rozstać się z dziewczynką. Bierze ślub z przyjaciółką mamy Basi Stanisławą Olszańską, która od tej pory wychowuje Basię.
Antoni Walicki – Jest znanym aktorem. Był opiekunem Basi, poznali się w pociągu po tym jak dziewczynka została porzucona przez kobiety. Zabrał ją do siebie i szukał jej krewnych.
Barbara Tańska – Jest babcią Stasi. Mimo swojego wieku jest energiczna, ma poczucie humoru. Lubi zajmować się Basią. Potrafi przejrzeć ludzi, ocenia niedoszłe opiekunki Basi jako dwulicowe, wie, że Walicki natomiast ma dobre zamiary.
Gaston Dimauriac – Jest podróżnikiem i przyjacielem ojca Basi. Towarzyszył mu w wyprawie.
Wanda – Koleżanka ze szkoły Basi. Była negatywnie nastawiona do tytułowej bohaterki. Sprawiała jej różne przykrości. Podczas przedstawienia przypadkowo podpalono jej kostium, Basia ratowała Wandę i po tym wydarzeniu dziewczyny pogodziły się.
Geograf – Opowiedział Basi o jej ojcu. Pomógł Adamowi Bzowskiemu odzyskać pamięć.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.