Chatka Puchatka - Chatka Puchatka – A.A. Milne – Charakterystyka bohaterów

Kubuś Puchatek
Jest to główny bohater książki „Chatka Puchatka”. Kubuś jest pluszowy, grubiutki żółto-miodowy niedźwiadek „o bardzo małym rozumku”. Mieszka w domku pod drzewem. Kocha jeść miód. Codziennie idzie na „małe do nieco”, czyli właśnie na miodek. Uwielbia spacery po Stumilowy Lesie. Jest głupiutki, naiwny i śmieszny. Zawsze pomaga swoim przyjaciołom, jeśli oni tego potrzebują. Pomógł zbudować domek dla Kłapoucha, uratował Osiołka, który wpadł do wody. Kubuś przyjaźni się ze wszystkimi mieszkańcami Stumilowego Lasu, ale jego najlepszym przyjacielem jest chłopiec o imieniu Krzyś.
Prosiaczek
Prosiaczek jest różową, małego rozmiaru świnką z dużymi uszami. Ubrany jest w pasiasty kubraczek. Urządził sobie mieszkanko w pniu wielkiego dębu. Kocha jeść żołędzie. Prosiaczek jest bardzo malutki, dlatego też boi się wszystkiego, co jest większe od niego. Oznacza to, że praktycznie przeraża go wszystko. Przede wszystkim boi się słoni, których nigdy nie widział, ale uważa je za groźne zwierzęta. Jest lojalny, uczynny i pomocny. Kiedy jest to potrzebne potrafi zdobyć się na odwagę, aby uratować przyjaciół. Kiedy razem z Kubusiem i Sową został uwięziony w domku Sowy Przemądrzałej zdobył się na bohaterski czyn i przecisnął się przez skrzynkę na listy, aby sprowadzić pomoc.
Królik
Królik ma szarą sierść, jest dość wysoki. Uwielbia jeść marchewki. Mieszka w norce, w której wejściu, w pierwszym tomie przygód Puchatka, czyli w książce pt. „Kubuś Puchatek”, zaklinował się Kubuś po zjedzeniu zbyt dużej ilości miodku. Króli jest z jednej strony dobrze zorganizowany, uczynny, życzliwy, a z drugiej często bywa niegrzeczny i obrażalski. Co więcej, lubi być liderem grupy oraz podejmować samodzielne decyzje. Często bywa zarozumiały, wywyższa się. Lubi zwracać na siebie uwagę mieszkańców Stumilowego Lasu.
Tygrysek
Tygrysek jest nowym bohaterem przygód Kubusia Puchatka. Pojawił się po raz pierwszy w książce „Chatka Puchatka”. Mieszka w domku Mamy Kangurzycy z Maleństwem. Często skacze na swoim ogonie. Lubi brykać, bawić się i psocić. Jest bardzo energiczny i żywiołowy, często niespodziewanie wskakuje na mieszkańców Stumilowego Lasu. Uwielbia tran, który Matka Kangurzyca podaje swojemu synkowi. Nigdy się nie gubi. Kiedy Puchatek z przyjaciółmi rozdzieli się we mgle, Tygrysek bardzo szybko odnalazł błąkającego się Królika w poszukiwaniu swojego domu. Bywa nierozsądny i hałaśliwy. Często robi psikusy mieszkańcom Stumilowego Lasu.
Sowa Przemądrzała
Sowa, jak to sowa, jest bardzo mądra. Mieszka w domku na drzewie. Zna wiele trudnych, naukowych słów, które uwielbia używać. Potrafi czytać i pisać, chociaż z tym drugim wciąż czasami ma problemy, o czym czytamy w rozdziale piątym „Chatki Puchatka”. Sowa często się wymądrza, bywa przemądrzała i zarozumiała.
Mama Kangurzyca
Mama Kangurzyca ma synka małego kangurka – Maleństwo. Mieszka razem z nim w domku za lasem. W pierwszym tomie w „Kubusiu Puchatku” przybyła do Stumilowego Lasu. Początkowo mieszkańcy nie chcieli, aby stała się ich sąsiadką, ale szybko przekonali się do niej i wszyscy się zaprzyjaźnili. Z kolei w „Chatce Puchatka” Mama Kangurzyca przyjęła pod swój dach rozbrykanego Tygryska. Kangurzyca uważa, że wszystkie dzieci powinny pić tran, dlatego też podaje go swojemu synkowi. Jest bardzo troskliwa i opiekuńcza, lojalna i wrażliwa. Potrafi pomóc w potrzebie, mieszkańcy Stumilowego Lasu mogą na nią liczyć.
Maleństwo
Maleństwo jest małym kangurkiem, synkiem Mamy Kangurzycy. W „Kubusiu Puchatku” wprowadził się razem z mamą do domku za lasem. W „Chatce Puchatka” dowiadujemy się, że zamieszkał z nimi również Tygrysek. Maleństwo jest bardzo radosnym, pełnym energii dzieckiem. Uwielbia się bawić i psocić. Nienawidzi tranu, do którego picia zmusza go jego mama. Bywa nierozsądny i nieuważny, ale zawsze można na niego liczyć.
Kłapouchy
Kłapouchy jest osiołkiem o siwej sierści z ogienkiem z kokardką, przybitym gwoździem. Osiołek lubi jeść oset. Mieszka za lasem w szałasie z patyków. Jest smutną marudą. Kłapouchy nigdy się nie uśmiecha i nie śmieje się. Myśli, że nikt go nie lubi, nie potrafi walczyć o swoje. Dosyć sceptycznie patrzy na wszystko. Kiedyś zgubił ogonek z kokardką, ale po jego odnalezieniu Krzyś przybił go gwoździem. Potrafi czytać, jest mądry, lojalny.
Krzyś
Krzyś jest ludzkim chłopce, który pod koniec „Kubusia Puchatka” zaczął uczyć się w szkole. W „Chatce Puchatka” z kolei dowiadujemy się w rozdziale piątym, że do południa przebywa w szkole i uczy się. Krzyś przyjaźni się ze wszystkimi mieszkańcami Stumilowego Lasu, ale jego najlepszym przyjacielem jest Kubuś. Chłopiec jest bardzo mądry, uczynny i życzliwy. Potrafi znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji. Jest miły, sympatyczny i uprzejmy. Ochoczo pomaga swoim przyjaciołom. Zawsze można na niego liczyć.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.