Dzwony - Dzwony – Hans Christian Andersen – Czas I miejsce akcji

„Dzwony” są krótką baśnią napisaną przez Hansa Christiana Andersena, wydaną po raz pierwszy w roku 1845. Opowiada historię mieszkańców miasteczka, którzy słyszeli bicie dzwonów i pragnęli je odnaleźć.
Gdzie i kiedy rozgrywa się akcja tej baśni-opowiadania?

W tekście nie jest wyszczególnione konkretny czas trwania akcji, jednak z pewnych opisów można co nieco wywnioskować. Przede wszystkim można stwierdzić, iż akcja trwania nie jest bardzo długa. Nie ma żadnych wzmianek dotyczących zmian pór roku, czy jakichkolwiek opadów atmosferycznych. Zatem prawdopodobnie, akcja toczy się jednego roku i maksymalnie w jedną do dwóch pór roku. Te pory roku to prawdopodobnie wiosna albo lato. Można to wywnioskować z opisów mówiących, iż świeciło ciepłe słońce i nieraz podróżnym miło było usiąść w lesie w rozkosznym cieniu brzóz i innych leśnych drzew. Podróżni zaś znajdowali się w lesie pośród zieloności. Wynika z tego, iż od razu można odrzucić wersję, jakoby akcja rozgrywała się jesienią (wtedy kolorami dominującymi byłyby zielenie, pomarańcze, czy brązy, a nie zielenie) oraz zimą (wtedy dominowałyby biele i żaden przechodzień nie chciałby poleżeć wśród cieni drzew, gdyż byłoby za zimno- należy zauważyć, iż Hans Christian Andersen był Duńczykiem, a w Danii- tym bardziej w XIX wieku- zimy były śnieżne i mroźne, więc nie można mówić o ciepłych i bezśnieżnych zimach jakie mamy teraz np. w Polsce). Można również stwierdzić, iż jest to początek wakacji. Może to wynikać z faktu, iż dzieci biegły przez miasto po ukończeniu trudnego roku szkolnego.

Co do miejsca rozgrywania akcji jest to las, do którego i przez który idą ludzie oraz dzieci, w celu znalezienia dzwonów, które słyszą.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.