Harry Potter i Komnata Tajemnic - Harry Potter i Komnata Tajemnic – J.K. Rowling – Charakterystyka bohaterów

Charakterystyka głównych postaci z „Harry Potter i Komnata Tajemnic”:

Harry Potter
Harry był synem Jamesa i Lily Potterów. Uczęszczał do szkoły dla czarodziei Hogwart. Miał kruczoczarne niesforne włosy, które z tyłu odstawały. Harry był zielonookim chłopcem. Miał wadę wzroku, więc nosił również okulary. Jego rodzice zostali zabici przez Voldemorta, czego symbolem jest blizna w kształcie błyskawicy na czole Harry’ego. Jest on bardzo mądry chłopcem, który już od samego początku przeczuwał, że Gilderoy Lockhart nie jest tym, za kogo się podaje. Harry jest również pomysłowy i przebiegły. Włożył do księgi swoja skarpetkę i podał ją Lucjuszowi Malfoyowi, aby ten oddal ją Zgredkowi. Ten sprytny czyn uwolnił skrzat od jego właściciela i podarował mu wolność. Przebiegłość i spryt objawia się również w pomyśle, aby pod postacią przyjaciół Draco wyciągnąć informacje od młodego Malfoya. Harry znał mowę węży, dlatego też słyszał głos bazyliszka. Był odważnym i utalentowanym młodym czarodziejem. Pokonał bestię z komnaty tajemnic i zniszczył ostatecznie dziennik Toma Riddle’a.

Hermiona Granger
Hermiona była młodą czarodziejką, pochodzącą z rodziny mugoli, co oznacza, że jej rodzice byli ludźmi, nie posługiwali się magią. Z tego powodu Draco wyzywał ją od mugolaków. Miała bujne brązowe włosy, których zazwyczaj nie związywała. Miała wystające przednie zęby. Nawet poza szkołą wolała nosić mundurek. Z faktu, iż była pierwszym czarodziejem w rodzinie, chciała być najlepszą uczennicą, dlatego też bardzo przykładała się do nauki. Była bardzo ambitna i zdolna. Zawsze jako pierwsza pojmowała nowe zaklęcia i nawet najtrudniejsze informacje. Często przygotowywała się do zajęć z wyprzedzeniem. Chciała pomóc Harry’emu dowiedzieć się, jaka bestia została zamknięta w Komnacie Tajemnic, lecz została spetryfikowana. Chociaż można by rzec, że pomimo tymczasowego unieruchomienia przekazała przyjaciołom informację. Harry z jej dłoni wyciągał karteczkę z obrazkiem bazyliszka. Hermiona bywała również obrażalska, niegrzeczna i wymądrzała się.

Ron Weasley
Ron pochodził z biednej, wielodzietnej rodziny państwa Molly i Arthura Weasley. Miał pięciu braci: Percy’ego, Billa, Charliego, Freda, George’a oraz siostrę Ginny. Ron miał cechy wyglądu charakterystyczne dla rodziny Weasley, tj. rude włosy i piegi na buzi. Był wyższy niż inne dzieci w jego wieku w Hogwarcie, dlatego wyróżniał się spośród nich. Czuł się gorszy od swoich braci, dlatego też bardzo chciał podszkolić się jako mag, aby im dorównać. Kochał braci i siostrę, zawsze stawał w ich obronie. Był zasmucony, kiedy dowiedział się, że bazyliszek porwał jego siostrę Ginny. Ron był odważnym i nieustraszonym chłopcem. Ruszył z Harrym do Komnaty Tajemnic, aby powstrzymać zło czające się tam i zagrażające uczniom Hogwartu. Kiedy jednak profesor Lockhart uderzył w ścianę i zemdlał, wiedział, że musi z nim zostać i zająć się nim, aby nie zrobił sobie krzywdy. Potrafił wykazać się empatią i wrażliwością. Ron był również porywczy i przewrażliwiony na swoim punkcie. Pragnął być zawsze lepszy, ponieważ uważał się za najgorszego czarodzieja spośród męskich potomków Molly i Arthura.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.