Harry Potter i Komnata Tajemnic - Harry Potter i Komnata Tajemnic – J.K. Rowling – Geneza utworu i gatunek

,, Harry Potter i Komnata Tajemnic” został napisany a następnie wydany przez J.K Rowling w 1998 roku. Jest to druga część z siedmioczęściowej serii opowiadającej historię czarodzieja o imieniu Harry Potter.

Pomysł na napisanie serii książek o młodym czarodzieju, przyszedł do głowy J.K Rowling gdy w 1990 roku czekała na spóźniony pociąg z Manchesteru do Londynu. Gdy dotarła do swojego mieszkania w Londynie od razu zaczęła pisać. Gdy umarła matka Rowling, ta postanowiła, że główny bohater będzie sierotą. Po wielu odrzuceniach prac pisarki przez wydawnictwa, w 1997 roku pierwsza część powieści została wydana przez wydawnictwo Bloomsbury Publishing. Rok po wydaniu pierwszej części wyszła druga, która miała tytuł ,,Harry Potter i Komnata tajemnic”.W
tej części przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego Harrego odwiedził Zgredek, który ostrzegł go przed powrotem do szkoły jednak ten go w ogóle nie słuchał. Po powrocie do Hogwartu Harry Potter oraz jego przyjaciele zmagają się z tajemnicą otwartej komnaty tajemnic. Rowling mówiła, że ze szkołą średnią wiąże przyjemne wspomnienia. Między innymi turkusowy ford oraz jego właściciel Sean Harris, który ma w sobie coś z Rona Wesleya. Auto oraz dedykacja dla Seana Harrisa pojawiły się właśnie w drugiej części powieści J.K Rowling.

Gatunek: Powieść, gatunek literatury fantastycznej. Świadczy o tym
pojawianie się magii, magicznych oraz fantastycznych miejsc jak i postaci’

Rodzaj literacki: Epika. Świadczy o tym między innymi obecność narratora, występowanie wielu miejsc i akcji oraz czasu przedstawionego.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.