Karaibska tajemnica - Karaibska tajemnica – Agatha Christie – Charakterystyka bohaterów

,,Karaibska tajemnica”

Panna Marple
Panna Marple była starszą kobietą, ale jeszcze sprawną. Mieszkała w Wielkiej Brytanii, w St Mary Mead, w małej miejscowości na południu. Wykazywała się ogromnym talentem detektywistycznym.
Panna Marple była inna niż mogłoby się innym wydawać. Rozwiązywała wiele zagadek. Wykazywała się niezwykłą wyobraźnią, tak jak w przypadku Tima Kendalla. Umiała dopasować elementy układanki. W rozmowach z majorem okazywała dużo szacunku, mimo nudzących ją opowieści. Miała ogromne doświadczenie. Rzadko włączała się do rozmów. Zwykle dziergała na drutach. Była staromodna. Siostrzeniec próbował jej pokazywać bardziej nowoczesne rzeczy. Panna Marple lubiła swoje miasteczko. W nim też wiele się działo. Znalazła wspólny język z panem Rafielem. Gdyby nie ona, doszło by do kolejnego morderstwa. W tym przypadku była niezwykle zorganizowana. Była sprytna. Okłamała doktora Grahama, ale jedynie dla dobra sprawy.
Staruszce można zazdrościć talentu. Była niezwykle odważna i inteligenta. Wiele osób pragnęło, by mieć takie zdolności jak ona.

Pan Rafiel
Pan Rafiel był starszym milionerem. Mieszkał w Anglii.
Lekarze spisali go na straty kilka lat temu, ale się nie poddał. Nie znosił sprzeciwu. Dlatego, że był bogaty, dużo osób liczyło się z jego zdaniem. Znalazł wspólny język z panną Marple. Wymagał stałej opieki. Mówił, że nie zapisał nic w spadku Esther Walters i Jacksonowi. W rzeczywistości Esther po jego śmierci miała odziedziczyć pięćdziesiąt tysięcy funtów. Pan Rafiel był chłodny i krytyczny.
Rafiel to dobra osoba. Po dokładniejszym poznaniu jego, można by się z nim zaprzyjaźnić.

Esther Walters
Esther była od pięciu lat sekretarką pana Rafiela. Ma córkę. Mąż, gdy był pijany, zabił się pod kołami autobusu.
Sekretarka to przeciętna, młoda dziewczyna. Ma urodę, ale nie ma w niej tego ,,czegoś”.,, Miała jasne włosy, piwne oczy, delikatną karnację, miły uśmiech i zgrabną sylwetkę, lecz brakowało jej tego, co sprawia, że mężczyźni odwracają się za kobietą, kiedy mijają ją —na ulicy”. Była grzeczna, wyrozumiała. Nie denerwowała się na pana Rafiela. Mężczyzna dużo jej płacił. Po jego śmierci mogła się stać zamożną osobą. Dodatkowo nie wiedziała o spadku w wysokości pięćdziesięciu tysięcy funtów. Zakochała się w Timie, ale on chciał ją jedynie wykorzystać, a później zabić.
Esther była sympatyczną osobą, ale zbyt szybko innym ufała.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.