Menu książki:

Opowieści z Narnii – Podróż „Wędrowca do Świtu” - Opowieści z Narnii – Podróż „Wędrowca do Świtu” – C.S. Lewis – Najważniejsze informacje

W Anglii trwa wojna. Rodzeństwo Pevensie musiało się rozdzielić, ponieważ Piotr i Zuzanna musieli wyjechać do szkoły, a Edmund i Łucja zostali wysłani do swojego kuzyna Eustachego.
Od samego początku kuzynostwo nie może dojść do porozumienia, z powodu złośliwości i nieznośnego zachowania dwunastoletniego Eustachego.
Podczas kłótni Edmunda i Eustachego, chłopcy wraz z Łucją, za pomocą magicznego obrazu przenieśli się do Narnii, na pokład statku ,,Wędrowiec do Świtu”, ponownie spotykając się z księciem Narnii – Kaspianem. Rodzeństwo ma mu pomóc w odnalezieniu siedmiu królów- przyjaciół jego ojca.
Załoga wyrusza w podróż pełną przygód. Docierając na Samotne Wyspy, wpadli w zasadzkę, przez co musieli znosić niewolnictwo. Kiedy uwolnili się z rąk handlarzy, wyruszyli na Smoczą Wyspę, na której znajdowały się zaklęte skarby. Eustachy, który był zaślepiony swoją chciwością i nie miał pojęcia o klątwie rzuconej na tamtejsze skarby, zamienił się w smoka, ale po jakimś czasie czar został zdjęty, a chłopiec wrócił do swojej prawdziwej postaci. Podczas dalszej podróży, załoga udała się na Spaloną Wyspę, Wyspę Złotej Wody, Wyspę głosów i Ciemną Wyspę.
Kiedy wszyscy docierają w końcu na Ramandu, odnajdują trzech ostatnich królów pogrążonych w magicznym śnie. Ciążyła na nich klątwa, którą można było złamać, płynąc na wschód i zostawieniu na krańcu świata jednego ze swoich towarzyszy.
Kaspian postanowił więc, udać się na wschód aby zdjąć klątwę. Kiedy dopłynęli do końca, rozdzielili się. Ryczypisk- mysz towarzysząca im w podróży udał się do krainy Aslana, spełniając swoje największe marzenie, Kaspian zdjął klątwę głębokiego snu z królów, a Edmund, Eustachy i Łucja wracają do Anglii. Po przeżytych przygodach, kuzynostwo poprawiło kontakt między sobą i w końcu zaczęli się dogadywać.
Najważniejsze informacje:
-Głównymi bohaterami byli Edmund, Łucja, Eustachy i Kaspian.
-Na początku Eustachy nie wierzył w wyobrażenia rodzeństwa o Narnii i naśmiewał się z nich.
-Pod koniec podróży, Aslan oznajmił Łucji i Edmundowi, że nigdy nie wrócą do Narnii.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.