Przygody Alicji w Krainie Czarów - Przygody Alicji w Krainie Czarów – Lewis Carroll – Bohaterowie

„Przygody Alicji w Kranie Czarów” to niesamowita, fascynująca, pełna głębokich i mądrych przekazów powieść napisana przez Charlesa Lutwidge Dodgsona w XIX wieku, a wydana 1865 roku. Autor urodził się 27 stycznia 1832 roku w Wielkiej Brytanii, co znaczy, że jego znakiem zodiaku był wodnik, a zmarł 1898 roku. Jego umiejętności pisarskie i prozatorskie, bez wątpienia były na wysokim poziomie, zresztą podobnie jak wyobraźnia. Mężczyzna z zawodu był matematykiem i profesorem tego przedmiotu. Omawiana dziś książka jest klasykiem baśniowym na całym świecie. Powstała nawet niesamowita ekranizacja tej książki, która zdobyła sukces na skalę światową. Utwór „Przygody Alicji w Kranie Czarów” ma gatunek powieści fantastycznej oraz często zalicza się go do literatury nonsensu i absurdu. Dzięki gatunkowi książki, postacie są naprawdę rozmaite i mają swoje własne, oryginalne wątki w fabule.
Alicja to główna bohaterka powieści. Miała 7 lat oraz mieszkała w Anglii. Wierzyła w stabilność i uporządkowanie świata, a także, w to, że wszystko na świecie jest oparte na jasnych i logicznych zasadach. Cechowała ją ciekawość, do tego co ją otaczało, a także szlachetność. Często broniła słabszych, a swym optymizmem, zarażała innych ludzi. Miała długie, piękne, blond włosy, które często czesała i zakładała czarną opaskę. Nawet w magicznym świecie, zachowywała silne poczucie własnej wartości oraz była dumna z pochodzenia. Warto wspomnieć, iż jej odwaga oraz ciekawość, często nie wychodziły jej na rękę.
Biały Królik był nieco zwariowanym zwierzęciem o pięknym, oczywiście jak nazwa wskazuje białym futrze. Cechowała go bojaźliwość, a jego przyzwyczajenia czasem wydawały się maniakalne, do tego czasem zachowywał się bardzo agresywnie.
Kot-Dziwak z Cheshire to magiczne zwierzę, zamieszkujące ową krainę. Zawsze był uśmiechnięty oraz mógł znikać i pojawiać się kiedy tylko chciał. Wykazywał się indywidualizmem oraz trzeźwym myśleniem, to właśnie on wyjaśnił Alicji niesamowitość Krainy Czarów.
Królowa Kier była okrutną władczynią owego świata. Nikt jej nie lubił i każdy się jej bał, przez jej surową apodyktyczność i ciągłe krzyczenie o skracaniu głów.
Smok był potężnym oraz niebezpiecznym sługą władczyni, lecz szybko zaprzyjaźnił się z Alicją i eksportował ją do Niby-Żółwia.
Według mnie fabuła, podobnie jak bohaterowie są niesamowici. Każdy kieruje się własnymi przekonaniami i zasadami moralnymi, co czyni tę książkę tak świetną. Z całego serca polecam tę powieść każdemu fanowi fantastyki i literatury absurdu oraz nonsensu.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.