Przygody Alicji w Krainie Czarów - Przygody Alicji w Krainie Czarów – Lewis Carroll – Czas i miejsce akcji

„Przygody Alicji w Krainie Czarów” to fascynująca i niesamowita powieść, napisana przez Charles Lutwidge Dodgson, o pseudonimie Lewis Carrolla w XIX wieku, a wydana w 1865 roku w Londynie. Autor urodził się 27 stycznia 1832 roku, a zmarł 1898 roku w swej ojczyźnie. Mężczyzna był z wykształcenia matematykiem, ale ma na swoim koncie wiele niesamowitych książek, które w dzisiejszym świecie są klasykami literatury baśniowej.
„Przygody Alicji w Krainie Czarów” to powieść fantastyczna, przez co możemy ujrzeć wiele magicznych i niespotykanych miejsc.
Na początku akcja rozgrywa się na terenie XIX-wiecznej Anglii. Tytułowa bohaterka spędza tutaj letni czas, wraz ze swą siostrą. Natomiast te bardziej magiczne i fantastyczne zdarzenia, dzieją się w Krainie Czarów. Wejście do tego niesamowitego miejsca, prowadzi przez króliczą norę. Alicja po przejściu do tego wymiaru, zaczyna swą wielką przygodę w cudownym, rajskim ogrodzie. Napotyka tam masę nierealnych zwierząt i istot, gdzie niektóre możemy kojarzyć tylko z mitologii. W tym świecie, prawa fizyki i podstawowej logiki nie mają znaczenia. Nawet czas nie grał tu dużej roli i nie był linearny. Autor tworząc tą krainę, bardzo chciał odwzorować świat marzeń, snów oraz fantazji dziecięcych, gdzie nic nie ma znaczenia. Niektóre istoty są w pewien sposób połączone z rzeczami naszego świata, jak na przykład karciana para królewska.
Według mnie utwór przedstawił nam głębokie morały i odwzorowanie dziecięcych myśli, tworząc Krainę Czarów. Polecam tę książkę każdemu fanowi literatury fantastycznej, która mi osobiście bardzo przypadła do gustu.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.