Przygody Alicji w Krainie Czarów - Przygody Alicji w Krainie Czarów – Lewis Carroll – Najważniejsze informacje

„Przygody Alicji w Krainie Czarów” to fascynująca, a także pełna głębokich i istotnych morałów książka, napisana przez Charlesa Lutwidge Dodgsona, pod pseudonimem Lewisa Carrolla w XIX wieku, a wydana dokładnie 1865 roku. Autor urodził się 27 stycznia 1832 roku, a zmarł w 1898 roku, tuż przed swoimi urodzinami. Mężczyzna z zawodu był matematykiem, lecz jego umiejętności zarówno pisarskie, jak i prozatorskie, były na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak wyobraźnia. Omawiana dziś książka doczekała się sequela oraz ekranizacji obu części. Na początku powieść była nielubiana i wielu Brytyjczyków nazywało ją nonsensem, a dziś jest jedną z największych klasyków baśni.
Utwór „Przygody Alicji w Krainie Czarów” ma gatunek powieści fantastycznej oraz zalicza się go do literatury nonsensu i absurdu.
Alicja jest tytułową i główną bohaterką. Pewnego dnia, przesiadując na brzegu rzeki, zauważyła białego jak śnieg, ubranego w kamizelkę królika. Szybko pobiegała za nim, a ten przeprowadził ją przez swoją magiczną norę, która prowadziła do odległego świata. Tak oto dziewczynka znalazła się w magicznej Krainie Czarów. W owym świecie poznała wiele istot, które nie miały prawa bytu, na przykład karcianą parę królewską czy kota, który mógł znikać i pojawiać się, kiedy tylko chciał. Dziewczynka wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi, przeżyła masę najróżniejszych przygód i wypraw.
Według mnie książka ma wiele głębokich morałów, które mogą odmienić nasz sposób patrzenia zarówno na świat, jak i jego mieszkańców – ludzi.
Polecam ją serdecznie fanom literatury fantastycznej oraz absurdu.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.