Dyktanda | Ortografia i Dyktando Online | Dyktanda.pl
facebook


wakacyjny mistrz ortografii

Rozwiąż dyktando

Koncert Edyty

Pewien łopiec o imieni Matesz był w sidmej klasie i miał do maeń. Jednym z ni było pjście na koncert Edyty Grniak. Edyta była jego idolką i ciał pośpiewać na jej koncercie, pytlić ją, zrobić sobie zdjęcie i dostać atograf. Miał za niedłgo rodziny więc babcia Dansia ciała dać prezent ktry jest dla niego wany czyli bilet na koncert Edyty Grniak. Najpierw zgodniła to z mamą Mateszka i mama się zgodziła. Razem z mamą kpiły bilety dla siebie, Matesza, taty, brata Matesza i dziadka. Koncert był w Żora. Dostały potwierdzenie kpienia biletw i mają pyjść do dom w ciąg te dni. Minęły ty dni. Była godzina 15:00 i zadzwonił krier do dwi.

Babcia Dansia poszła otwo i odebrała list. Zawołała Matesza i resztę rodziny i wręczyła m paczkę mwiąc e to prezent dla ciebie z okazji rodzin od całej rodziny. Gdy łopiec otwo paczkę zobaczył jakieś kartki nie wiedział na początk co to jest, potem odwrcił kartkę i to były bilety.

Peczytał na kogo koncert i gdy zobaczył e pojedzie na koncert swojej idolki to się rozpłakał i dziękował. Najlepsze to e babcia o niczym nie mwiąc mamie kpiła m bilet vip eby m się spotkać z Edytą poza pateniem na nią z sceny. Koncert był j za dwa dni. Dwa dni pźniej. Nadszedł dzień koncert. Rodzina wyjeała samoodem o godzinie 13:00. Jeali ty godziny. Kiedy pyjeali była 16:00 i dało im się dostać pod scenę dzięki biletowi vip. Kiedy Edi pestała śpiewać Matesz poszedł na strefę gdzie się z nią spotka. Gdy pyszła łopiec się rozpłakał i mocno pytlił. I Edyty było wzrszenie. Zrobili wsplną fotkę, pogadali i Edyta wręczyła m płytę swoją z atografem. To był jego najlepszy dzień ktrego nie zapomni do końca ycia.