Dyktanda | Ortografia i Dyktando Online | Dyktanda.pl
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Polityka Prywatności    Informacje o cookies   

ROZUMIEM
facebook

Rozwiąż dyktando

A Konkurs kl. 5-7 Zwykły – niezwykły dzi

Ten dzień na Szkole Podstawowej nr 61 im. Marszałka Jzefa Piłsdskiego się niemiłosiernie. Lekcje trwały na nieskończoność, a ja nie mogłam się j doczekać wsplnego bszowania z mamą po galerii. Te obniki, rabaty, wypedae, na ktre czekałam z niecierpliwością, j się zaczęły, a ja t ślęczę.

Najgoej było na istorii. Pe ciał, e nie było dzisiaj polonisty i Krlowa, czyli pani od istorii, wymyśliła, e zrobi nam dodatkową lekcję. Dwie godziny powtaania o krla, ksiąęta i władca z dynastii Piastw, to było dla mnie za wiele.

Postanowiłam oddać się rozmyślaniom na temat popołdniowy zakpw. Widziałam j siebie na patonym moerowym brązowo-łtym sweterk i kombinowałam Jak go zestawić z akardową minispdniczką. Podobały mi się take bladorowe skane botki na kotrnie, ale nie wiem, czy będą j pecenione.

T-sirt z nadrkiem rodem z salonw tatay te by się pydał, nie wspomnę o tym, koszk z ciemnoszarej ekoskry, ktrego kaptr obszyto srebystym fterkiem.

Niestety, jego cena peraa, ale poma mona.

Z moi zakpowy rozwa wyrwał mnie głos pani: „To by było na tyle. Myślę, e ta powtrka bardzo się wam pyda. Do zobaczenia jtro”.

Czym prędzej wybiegłam z klasy, by Jak najszybciej znaleźć się na dom. Kiedy klcz zgytał na dwia, a ja dotykałam mosięnej klamki, poczłam lekki niepokj. Zza dwi, mieszkania dobiegał ałosny płacz mojego na ogł rozisteryzowanego młodszego brata. Jakie było moje rozczarowanie, gdy mama oznajmiła mi, e

z naszy zakpw pez najbliszy tydzień nic nie będzie, bo mały ma anginę i teba go otoczyć szczeglną opieką. Żegnajcie moje patone brania.

Następnego dnia na istorii Krlowa zrobiła kartkwkę z popedniej lekcji. Wszyscy skętnie pisali, a ja - no c, teba było waać. Moje zakpy to monki, a jedynka z istorii będzie prawdziwa.