Harry Potter i Komnata Tajemnic – J.K. Rowling – Bohaterowie

Vernon Dursley – wuj Harry’ego, mugol , ojciec Dudleya. Razem ze swoją żoną opiekują się Potterem, o co poprosił ich Dumbledore, gdy rodzice chłopaka zginęli przez Voldemorta. Nie znosi swojego podopiecznego i nie ukrywa tego – wyzywa chłopaka, nie pozwala mu na wiele rzeczy. Rozpieszcza swojego rodzonego syna, nie widzi poza nim świata. Mężczyzna nienawidzi wszystkiego, co jest związane z magią i przez jedenaście lat okłamywał Harry’ego mówiąc, że jego rodzice zginęli w wypadku.

Harry Potter – czarodziej półkrwi, gdy miał zaledwie rok, jego rodzice (James Potter, Lily Potter) zostali zamordowani przez Czarnego Pana w Dolinie Godryka. Od tego czasu zamieszkał u wujostwa, gdzie miał mieszkać do ukończenia 17 lat. Chłopak był rozpoznawany przez swoją bliznę i mówili o nim jako o ,,tym, który przeżył”, ponieważ jako jedyny nie zmarł na wskutek morderczego zaklęcia. W Hogwarcie został przydzielony do Gryffindoru, poznał tam również Hermionę i Rona , z którymi się zaprzyjaźnił. Został najmłodszym szukającym Quidditcha w swoim stuleciu. Chłopak na pierwszym roku ochronił kamień filozoficzny przed Voldemortem, a na drugim zabił Bazyliszka i uratował życie Ginny Weasley.

Hedwiga – sowa Harry’ego, została kupiona chłopakowi przez Rubeusa Hagrida.

Dudley Dursley – kuzyn Pottera, mugol , rozpieszczone dziecko Petunii i Vernona Dursley’ów.

Petunia Dursley – żona Vernona Dursley’a, ciotka Harry’ego ze strony matki. Zerwała kontakt ze swoją młodszą siostrą (Lily Potter, matka chłopaka), gdyż uważała magię za coś dziwnego.

Severus Snape – czarodziej półkrwi, nauczyciel eliksirów w Hogwarcie. Od zawsze marzył o stanowisku nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią.

Rubeus Hagrid – półolbrzym, gajowy i strażnik kluczy w Hogwarcie. W przeszłości został oskarżony o otwarcie komnaty tajemnic i wyrzucony ze szkoły, jednak dzięki Dumbledore’owi mógł zamieszkać w chatce na skraju lasu i zostać gajowym. Pierwszy przyjaciel Harry’ego, gdy rodzice chłopaka zginęli, on przetransportował go na Privet Drive, do wujostwa. Wprowadził go w świat Magii, kupił mu sowę i zrobił pierwsze potrzebne zakupy do szkoły.

Lord Voldemort – czarodziej półkrwi, przywódca śmierciożerców. Za czasów nauki w Hogwarcie został przydzielony do Slytherinu. Już w czasie edukacji planował zawładnięcie nad światem czarodziejów, tworzył pierwsze horkruksy. Stracił swoją moc próbując zabić małego Harry’ego, ponieważ zaklęcie odbiło się od dziecka i go uderzyło.

Lily i James Potter – rodzice Harry’ego, zginęli z rąk Czarnego Pana gdy chłopak miał zaledwie roczek.

Pan Mason – gościł u Dursley’ów ponieważ był zainteresowany zamówieniem dużej ilości świdrów od firmy Grunnings, w której pracował Vernon. Koniec końców nie zamówił z powodu incydentu który miał miejsce.

Pani Mason – żona Pana Masona. Podczas wizyty u wujostwa Harry’ego Zgredek zrzucił na podłogę w kuchni leguminę, za co obarczony winą został chłopak. Przez okno wleciała sowa i zrzuciła na kobietę list od Ministerstwa Magii.

Ron Weasley – czarodziej czystej krwi. W Hogwarcie został przydzielony do Gryffindoru, na początku nauki zaprzyjaźnił się z Harrym i Hermioną. Pomógł uratować kamień filozoficzny ,pokonać Profesora Quirrella oraz uratować swoją siostrę (Ginny Weasley) w komnacie tajemnic.

Hermiona Granger – czarownica z mugolskiej rodziny, bliska przyjaciółka Pottera, została przydzielona do Gryffindoru.

Draco Malfoy – czarodziej czystej krwi, został przydzielony do Slytherinu. Zawsze trzymał się z dwójką swoich przyjaciół (Vincent Crabbe, Gregory Goyle). Nienawidził Pottera przez to, że odmówił znajomości z nim, gdy ten chciał go ,,wprowadzić”.

Zgredek – skrzat domowy. Służył na dworze Malfoy’ów do momentu, w którym nie dostał skarpety ”od swojego Pana” – tak naprawdę stał za tym nie kto inny jak Potter. Zawsze gdy chłopak potrzebował pomocy, służył pomocną dłonią.

Albus Dumbledore – czarodziej półkrwi, wieloletni dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, zdobywca Orderu Merlina pierwszej klasy za specjalne dokonania w świecie czarodziejskim, Naczelny Mag Wizengamotu. Miał w swoim gabinecie Feniksa (Fawkes) , który pomógł Harry’emu w komnacie tajemnic. Jedyny czarnoksiężnik którego bał się Voldemort.

Mafalda Hopkirk – kobieta, która wysłała Potterowi ostrzeżenie w związku z użyciem Zaklęcia Swobodnego Zwisu w obecności mugoli ( tak naprawdę tego zaklęcia użył Zgredek, który z troski o chłopaka robił wszystko, by nie wrócił on do Hogwartu – uważał, że było tam niebezpiecznie).

Fred Weasley – czarodziej czystej krwi, jeden z braci Rona. Miał bliźniaka (George’a), z którym praktycznie się nie rozstawał i robili du�

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!