Władca Pierścieni – Dwie Wieże – J.R.R. Tolkien – Charakterystyka bohaterów

Frodo Baggins
Frodo Baggins był – w trakcie wędrówki do Rivendell – około 50 letnim hobbitem. Wyglądał młodziej niż na swój wiek, ponieważ tak oddziaływał na niego pierścień. Miał brązowe włosy, które były nieco jaśniejsze niż u innych hobbitów, i niebieskie oczy. W dniu 34 urodzin otrzymał od swojego krewnego Bilba Bagginsa pierścień. Frodo nazywał Bilba wujem, lecz tak naprawdę nie byli spokrewnieni w ten sposób. Przyjaźnił się z Samem Gamgee, który był jego ogrodnikiem. Frodo był naiwny, łatwowiernyi litościwy. Obłaskawił Golluma, sądząc, że Smeagol się zmienił i pomoże mu odnaleźć drogę do Szczeliny Zagłady. Był niezwykle odważny i wytrwały, kontynuując podróż z Pierścieniem, a nie rezygnując z tego ze względu na pojawiające się problemu czy czyhające niebezpieczeństwo. Był oddanym przyjacielem i troskliwym kompanem. Stał się zdecydowanie bardziej nieustraszony. Należał do Drużyny pierścienia, jako Powiernik Pierścienia.

Sam Gamgee
Sam był niskim hobbitem o jasnych, średniej długości włosach. W Shire pracował jako ogrodnik Froda. Młodego Bagginsa wciąż nazywał „Panem Frodo”. W podróż trafił w niezwykłych warunkach, ponieważ podsłuchał rozmowę Gandalfa i Bagginsa na temat Saurona i pierścienia. Był podejrzliwy w stosunku do Golluma. Nie popierał naiwności i litości Frodo. Uważał, że Smeagol wcale się nie zmienił, lecz knuje w tajemnicy plany odzyskania pierścienia. Sam był oddanym i wiernym przyjacielem. Był również nieustraszonym wojownikiem, który mieczem pokonał wielkiego pająka Szelobę. Był zrozpaczony, kiedy dojrzał nieprzytomnego Froda. Myślał, że jego pan zmarł i nigdy już go nie spotka. Kiedy Baggins został porwany przez orki Sam bez zastanowienia, pomimo swojego stanu i niebywałego zmęczenia ruszył w ślady porywaczy aż do wieży Cirith Ungol. Należał do Drużyny pierścienia.

Gandalf Biały
Gandalf długą, aż za pas brodę i białe włosy. Odziany był w białe odzienie z kapturem i laskę, którą walczył i rzucał zaklęcia. Posiadał również swojego białego rumaka o imieniu Cienistogrzywy (w starszych wydaniach nazywano go Gryfem). Gandalf Biały powstał po śmierci Gandalfa Szarego w kopalni Morii. Jak sam czarodziej mówił, jest on w pewien sposób Sarumanem, lecz nie zdrajcą tylko tym czarodziejem, jakim Sarumanem powinien być od początku. Był niezwykle uzdolnionym czarodziejem, który wzbudził postrach wśród orków w bitwie w dolinie Helmowego Jaru. Gandalf był bardzo opiekuńczy i troskliwy w stosunku do swoich przyjaciół. W obawie przed krzywdą Pippina i zawładnięciem jego umysłem przez Saurona, zabrał hobbita ze sobą w podróż do Gondoru. Kiedy była taka potrzeba powinien być bezwzględny i postawić na swoim. Za zdradę wykluczył Sarumana z bractwa czarodziejów oraz Białej Rady. Należał do Drużyny pierścienia.

Aragorn
Aragorn był człowiekiem o czarnych włosach i szarych oczach. Często nazywany był Obieżyświatem, ponieważ lubił

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!