Pisu Pisu
Uczenie się zasad ortografii i interpunkcji to niekończąca się praca, wszak słowotwórstwo i rozwój języka powodują, że pojawia się wiele nowych wyrazów, będących zapożyczeniami z języków obcych albo też przekształceniami wyrazów. Duży wpływ ma również język potoczny, gdyż wyrazy używane na co dzień często z czasem wchodzą do kanonu i zostają wpisane do Słownika Języka Polskiego. Problemy z ortografią dotyczą nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że umiejętność poprawnej pisowni może być rozwijana dzięki łamigłówkom edukacyjnym, które można znaleźć na portalu dyktanda.pl, a także bardziej tradycyjnej formie: Czyli wypełnianie dyktand w stylu Pisu Pisu.
Gry nie muszą być bezwartościowe
Często rodzice zabraniają dzieciom grania w gry komputerowe. Jednak nie wszystkie są bezwartościowe. W sieci można znaleźć sporo gier edukacyjnych. Poza ćwiczeniami w stylu Pisu Pisu oferuje bogatą bazę wiedzy, gdzie można dowiedzieć się co to są homonimy i paro fony, a także wielu zasad ortograficznych, które ułatwiają pisownię wyrazów, które słyszy się po raz pierwszy. Jest to szczególnie przydatne przy dyktandach. Regionalne i ogólnopolskie dyktanda cieszą się dużą popularnością. Aby popełnić w nich jak najmniej błędów lub napisać bezbłędnie trzeba stale ćwiczyć. Podobnie, jak w przypadku nauki języków obcych tylko praktyka czyni mistrza ortografii. Pisu Pisu to nasz styl, który oferuje zabawy edukacyjne z podziałem na kategorie wiekowe. Jak wiadomo dziecko w zależności od wieku może przyswoić wiedzę w określony sposób, dlatego ćwiczenia dla przedszkolaków różnią się od tych dla czwarto- czy piątoklasistów. Dla tych pierwszych oferowany jest obrazkowy trening umysłu, który doskonale przygotowuje do dalszej nauki w szkole. Dzieci, które potrafią już czytać mogą rozwiązywać ćwiczenia ortograficzne.
W książkach tkwi siła!
Poza zabawami edukacyjnymi warto zachęcać dzieci do czytania. Książki zawsze poddawane są opracowaniu przez korektora, zatem błędy ortograficzne nie mogą w nich występować, mogą zdarzać się tzw. literówki, ale to również jest rzadkością. Książki rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie. Warto podkreślić, że wiele osób jest wzrokowcami, zatem czytając w naturalny sposób zapamiętują pisownię poszczególnych wyrazów. Taka nauka jest bezwiedna, czyli przychodzi mimochodem przy zajmującej, ciekawej lekturze. W stylu Pisu Pisu przedstawiamy interesujące pozycje książkowe, które pomogą najmłodszym w nauce czytania, a przy okazji ortografii. W rezultacie okazuje się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”.