Rozwiązujesz dyktando:

Czytanie książek

Koleżanki i koledzy!
Zebraliśmy się tutaj, aby pomówić o bardzo ważnej sprawie. Tą kwestią jest czytanie książek. Większa część młodzieży niechętnie sięga po dzieła, a co dopiero po lektury! Zazwyczaj, jak muszą przeczytać książkę, wybierają streszczenia bądź filmy, gdzie jest bardzo mało ważnych informacji.
Czytanie utworów jest nie tylko po to, aby dostać dobrą ocenę. Dzięki książkom wzbogacamy słownictwo, a także odsłaniamy nowe perspektywy na świat.
Przykładem takiej książki zmuszającej do przemyśleń i delikatnie zmieniającej spojrzenie na wszystko jest utwór Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Główna postać przechodzi przez porywczą metamorfozę. Zaczyna coraz więcej rzeczy cenić w życiu, lecz również zauważać szczęście.
Następną książką, która podczas czytania zabiera dech w piersiach jest dzieło Damiana Dibenna pt. „ Strażnicy historii”. Utwór opowiada o chłopcu, któremu posypało się życie w jednym momencie. Sam mógł naprawić swój los za pomocą wytrwałości. Dzieło jest pełne zagadek i przygód jak i przyjaźni.
Najważniejsze jest, aby czytać książki, ponieważ poprawia nam się pamięć oraz pobudzamy wyobraźnię. Mamy dużo wolnego czasu, więc czemu nie wykorzystać go produktywnie? Czytajcie książki!
Dziękuję za uwagę!

Zaloguj się, aby rozwiązać dyktando