Rozwiązujesz dyktando:

Udana majówka

Po upalnym tygodniu przyszła pora na majówkę. Grzegorz, Halina i Jerzy przygotowali namiot, śpiwory oraz żywność i wyruszyli w wymarzoną podróż.
Pod ciężarem plecaków uginały im się nogi ale szli dzielnie przed siebie pośród przeróżnych drzew i krzewów. Byli zachwyceni przepięknymi widokami pszenicy, żyta i rzepaku. Po przejściu dwudziestu ośmiu kilometrów, zatrzymali się na polu i zaczęli rozbijać namiot. Bardzo żwawo udało im się go rozłożyć. Wyciągnęli z pudełka bułki z rzeżuchą, rzodkiewką, ogórkiem, serem żółtym i rukolą. Zjedli je ze smakiem i popili herbatą z dzikiej róży. Gdy zapadał zmierzch, wyciągnęli skrzypce i zaczęli malutki koncert dla zwierząt ukrytych wokół pola. Później Grzegorz z Jerzym rozpalili ognisko i wszyscy zaczęli śpiewać chórkiem ich ulubione piosenki. Po niedługim czasie ostrożnie zgasili ogień i udali się do namiotu. Opowiedzieli sobie różne historie i usnęli z uśmiechami na twarzy.
Kiedy nastała jutrzenka, zaspani podróżnicy wstali, aby obejrzeć wschód słońca. Byli nim zachwyceni. Chórem powiedzieli, że to najlepsza majówka na jakiej byli.

Zaloguj się, aby rozwiązać dyktando