Rozwiązujesz dyktando:

Owoce i warzywa.

Burak Henio był bardzo oburzony na bakłażana Bożydara. Sprzeczkom nie było końca. Borówka Marzenka krzyknęła przeraźliwym głosem – Spokój chłopaki! Koniec kłótni, koniec sporu! Bierzcie się za pielenie ogródka, bo zarośnie chwastami. Już widać, jak perz się rozprzestrzenia, marchewka Halinka z kapustą Różą już się za perz biorą, a wy ciągle tylko kłótnie uprawiacie. Jutro po południu przyjdę i sprawdzę, czy na górce chwasty wyrwaliście. Jeżeli nie zamierzacie skończyć w zupie warzywnej, to szybciutko za porządek się bierzcie.
Borówki, marchewki, brokuł, chrzan szybciutko udały się na grządkę zrobić porządek z perzem. Chwyciły w swe malutkie odnóża i korzonki różnobarwne narzędzia i zaczęły walkę z hardym przeciwnikiem. Chytry perz usilnie próbował się bronić. ’ Wtem zza krzaka wybiegł chrzan i krzyknął – Precz hultaju!
Przerażony perz, przepędzony przez waleczne stado owoców i warzyw, uciekł przed siebie i słuch o nim zaginął. Teraz w ogródku rządzą świeże warzywa i przepyszne różnokolorowe owoce.

Zaloguj się, aby rozwiązać dyktando