Rozwiązujesz dyktando:

higiena i zdrowie

Dziś przyszła do nas pani higienistka Helena i sprawdzała czystość w klasie. Później mówiła o higienie ciała, włosów i zębów. W brudnych zębach rozwija się próchnica, więc trzeba je myć bardzo dokładnie i starannie, co najmniej dwa razy dziennie, czyli rano przed lub po śniadaniu i wieczorem przed spaniem. A jeśli chodzi o włosy, to pani mówiła nam, że trzeba je myć raz w tygodniu specjalnym płynem do tego służącym, aby ich nie zniszczyć. Również należy je szczotkować kilka razy dziennie. Chętnie słuchaliśmy tego, co mówiła pani. Każdy z nas chciał dowiedzieć się, jak najwięcej o zachowaniu higieny i czystości. Wiemy już, że różne owady na przykład muchy roznoszą groźne choroby. Ponadto zawsze trzeba myć owoce i warzywa przed jedzeniem, przecież nikt nie lubi chorować. Razem z moją klasą postanowiliśmy wywiesić na szkolnym korytarzu plakaty z hasłami:
„Myj zęby rano i wieczorem”, ,,Warzywa i owoce to samo zdrowie”, ,,Żyj zgodnie z zasadami higieny”,„Brud to twój wróg” , ,,Częste mycie poprawia życie”.
Wychowawczyni pochwaliła nas za pomysłowość i chęci ich wykonania. Miło jest być chwalonym i docenianym, szczególnie przez wychowawcę.

Zaloguj się, aby rozwiązać dyktando