Rozwiązujesz dyktando:

Mecz piłki nożnej.

Byłem na spacerze a tam zobaczyłem że rozgrywa się mecz. Grały tam 2 drużyny. Żółta i Zielona. Mecz rozpoczął się! Żółci kopnęli piłkę pierwszy raz! Gracz Żółtych biegł po skrzydle dośrodkował, ale obrońca Zielonych wygrał pojedynek główkowy z napastnikiem. Zieloni ruszyli z kontrą! Środkowy pomocnik podał bardzo dokładnie do napastnika i strzał… ale obrona bramkarza!
Bramkarz Żółtych podał do obrońcy, ten posłał ją do napastnika podał on do drugiego napastnika drużyny Żółtych. Pusta bramka! I gol! Drużyna Żółtych zdobyła gola!
Zieloni zaczęli od środka. Uwaga kontra Zielonych podanie do napastnika i… faul!
Rzut wolny dla Zielonych. Napastnik z numerem trzecim strzela i gol!!! Jeden do jednego.
Właśnie skończyła się pierwsza połowa meczu.
Druga połowa.
Rozpoczynają Zieloni, podanie, drybling, strzał ale bramkarz wybija piłkę. Rzut rożny dla Zielonych dośrodkowanie i gol!
Jeden dwa dla Zielonych! Drużyna Żółtych i Zielonych wpuszcza dwóch rezerwowych. Żółci ruszają z szybką kontrą. Ich napastnik przedziera się przez linie pomocników i obrońców jest sam na sam z bramkarzem Zielonych omija go już ma strzelać, ale obrońca fauluje go! Obrońca Zielonych dostaje czerwoną kartkę i opuszcza boisko. Trenerzy obu drużyn wykorzystują ostatnią zmianę. Do rzutu karnego przygotowuje się do rzutu karnego. Strzał i gol!!! Żółci wyrównują! Zieloni chcą wyruszyć z kontrą, ale sędzia kończy ten mecz! To był bardzo emocjonujący mecz!

Zaloguj się, aby rozwiązać dyktando