Rozwiązujesz dyktando:

Wojtek i Kuba

W pewnym mieście mieszkał chłopiec o imieniu Wojtek. Był on bardzo wysportowany i najszybciej jeździł na deskorolce. Chodził do klasy V. Do tej samej klasy uczęszczał także Kuba. Był on chłopakiem spokojnym i nieśmiałym. Lubił także jazdę na deskorolce i potrafił wykonać wiele akrobacji.
Wojtek był chłopakiem towarzyskim i większość klasy lubiła się z nim bawić. Czasami dokuczali Kubie i naśmiewali się z niego. Nie wierzyli, że potrafi dobrze jeździć na deskorolce.
Pewnego dnia w szkole ogłosili konkurs sportowy na różne dyscypliny. Można było, także wziąć udział w jeździe na deskorolce. Kuba nie chciał się zgłosić na konkurs, ale po namowach mamy zapisał się na zawody. Mama była przekonana, że jej syn ma talent. Wojtek i większość jego kolegów byli pewni, że to Wojtek wygra.
Nastąpił dzień zawodów w, którym brał udział Kuba i Wojtek. Wojtek naśmiewał się z Kuby, że i tak on wygra. W rezultacie wygrał Kuba. Jego jazda i akrobacje okazały się lepsze od wyczynów Wojtka. Wojtek przekonał się, że Kuba jest lepszy od niego. Nauczyło go to pokory, przeprosił Kubę i zaproponował czy nie mogli by razem trenować.

Zaloguj się, aby rozwiązać dyktando