Rozwiązujesz dyktando:

Wywiad

Przedwczoraj do Samorządowego Przedszkola w Rzeszowie przyjechali reporterzy, żeby przeprowadzić z przedszkolakami wywiad. Poniżej wypowiedzi chłopców i dziewczynek na temat tego, co lubią robić w domu, przedszkolu i na podwórku oraz jakie są ich ulubione zabawki.
– Uwielbiam bawić się klockami – pierwszy mówił malutki Grześ. – Zbuduję dużą wieżę, a później ją zburzę.
– Ja lubię huśtać się na huśtawce – jako drugi do odpowiedzi wyrywał się Józio. – Lubię też hasać na podwórku z moją kuzynką Honoratą oraz chodzić z tatą na grzyby.
– A ja lubię przytulać mojego pluszowego misia – jako trzecia zabrała głos grubiutka Julka. – Mam też dużą lalkę, która śpiewa i ma piękne długie włosy.
– Moją ukochaną zabawką jest różowa żyrafka – później mówiła Justynka. – Wszędzie ze mną chodzi, bawię się nią w domu, w przedszkolu i na podwórku.
– A ja kocham książeczki – chichotała Hiacynta. – Jest w nich dużo kolorowych obrazków. Jutro obejrzę calutką książeczkę, którą dostałam od babuni Róży. Hura!
– Popatrz jakie mam instrumenty – jako ostatni krzyczał uradowany Jerzyk – Moja żółta gitara ma trzy struny, a cymbałki głośno hałasują.
Po skończonym wywiadzie przedszkolaki przebrały się w różnokolorowe piżamki – to był już czas na leżakowanie.

Zaloguj się, aby rozwiązać dyktando