Joachim von Ribbentrop

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Joachim von Ribbentrop, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Sebastian Pawełczyk
Czytaj więcej

U.F.W. Joachim von Ribbentrop, polityk niemiecki, który przyszedł na świat 30 IV 1893 r. w Wessel. Młody Joachim w 1902 r. zamieszkał w Metzu, który w przeciwieństwie do sytuacji obecnej, znajdował się w granicach niemieckich. W tym samym roku Ribbentrop stracił matkę, brutalny ojciec opisywanej przeze mnie postaci był adiutantem generała w Festung Metz. Polityk nauczył się j. francuskiego, gdyż w Metz mieszkało wielu Francuzów. W późniejszym czasie, Ribbentrop przeniósł się do Kanady, gdzie z powodzeniem grywał w hokeja na lodzie.
Po rozpoczęciu I WŚ, Ribbentrop opuścił Kanadę, poprzez Stany Zjednoczone dostał się do holenderskiego Rotterdamu. Dzięki pomocy ojca nasz bohater znalazł się w elitarnym regimencie na obszarze Niemiec. Chodzi o elitarny 12. pułk huzarów z Torgau. Za waleczność J. von Ribbentrop został odznaczony Krzyżem Żelaznym oraz awansował na porucznika.
Następny etap w życiu J. von Ribbentropa to leżący nad Bosforem Stambuł, gdzie zapoznał się z F. von Papenem. Po zakończeniu I WŚ Ribbentrop parał się w Berlinie pracą na rzecz ministerstwa obrony. Już w tamtym czasie polityk ten dbał o to, jak zostanie zapamiętany przez przyszłe pokolenia, dlatego też zajmował się preparowaniem wiadomości na swój temat. J.von Ribbentrop skłamał m.in., że był w składzie delegacji niemieckiej na konferencję w Wersalu.
W 1919 r. J. von Ribbentrop zawarł związek małżeński z Annelies Henkell, z którego para miała piątkę dzieci. Wiemy, że Ribbentrop miał dryg do interesów, potrafił ponadto zawiązać sieć kontaktów, z których korzystał w następnych latach.
15 V 1925 r. polityk ten kupił sobie szlachectwo, będąc adoptowanym przez ciotkę Gertrudę. Ceną za to była wypłata co roku 450 marek.
Jak to się stało, że Ribbentrop został politykiem tak ważnym dla rozwoju nazizmu? Ribbentrop całym sercem był za obaleniem traktatu w Wersalu, który jak wielu Niemców uważał za krzywdzący. Pozycję Ribbentrop zawdzięcza znajomości, którą jeszcze w trakcie I WŚ zawarł z von Papenem. W maju 1932 r., Ribbentrop wstąpił do NSDAP, a już w sierpniu tego samego roku, dane mu było spotkać się z Adolfem Hitlerem. Adolf Hitler był pod dużym wrażeniem Ribbentropa, dlatego uznał, że warto by było mieć kogoś takiego w swoim najbliższym otoczeniu. Początkowo pomiędzy nimi dwoma doszło do wzajemnego braku zaufania, Fuhrer nie do końca wierzył przedsiębiorcom. Ribbentrop postanowił, że dobrze będzie, kiedy wstąpi do SS, pomogła mu w tym osobista znajomość z Heinrichem Himmlerem, którą również zawarł przed wielu laty. Można stwierdzić, że Ribbentrop zbytnio nie angażował się w działalność SS, choć stale awansował w jej strukturach, zapewne spowodowane to było wszechstronnymi znajomościami, które zdobywał. Nie od razu dane było wejść Ribbentropowi w skład Ministerstwa Spraw Zagranicznych, choć wiemy, że bardzo o to zabiegał.
Adolf Hitler powołał specjalne Biuro, którego szefem został Ribbentrop; ciekawe rozwiązanie, gdyż jakby nie patrzeć, była to konkurencja w stosunku do MSZ.
Pamiętać jednak należy, że początkowo biuro miało niewielkie kompetencje, dopiero z czasem Ad

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!