Geli Raubal
Zamień czytanie na oglądanie!
Angela Maria „Geli” Raubal była austriacką kobietą. Była ona również przyrodnią siostrzenicą Adolfa Hitlera. Geli urodziła się w Linzu w Austro-Węgrzech. Była ona drugim dzieckiem i równocześnie najstarszą córką Leo Raubala seniora oraz przyrodniej siostry Adolfa Hitlera- Angeli Raubal. Angela żyła w dosyć bliskim kontakcie ze swoim wujem Adolfem od 1925 roku aż do swojej śmierci w 1931 roku.
Angela Maria „Geli” Raubal przyszła na świat 4 czerwca 1908 roku w Linzu w Austro-Węgrzech. To właśnie tam wychowywała się wraz z dwójką swojego rodzeństwa: starszym bratem Leo oraz młodszą siostrą Elfriede. Angela Raubal była córką urzędnika skarbowego Leo Raubala oraz Angeli Raubal. Ojciec Geli zmarł w 1910 mając 31 lat, gdy dziewczynka miała zaledwie dwa lata. W 1923 roku opiekunem prawnym Raubal został Adolf Hitler. Jednak dopiero rok później Gela spotkała się z nim po raz pierwszy podczas wizyty w twierdzy Landsberg am Lech. Gela Raubal uczęszczała do Akademickiego Gimnazjum w Linzu. Była on jedną z pierwszych dziewcząt, które zdały tam maturę w 1927 roku. Geli wraz z siostrą Elfriede towarzyszyły matce, gdy ta w 1925 roku została gosposią Hitlera. Angela miała wówczas 17 lat. Następne sześć lat Geli spędziła w bliskim kontakcie ze swoim starszym o 19 lat przyrodnim wujem Adolfem. W 1928 roku jej matka otrzymała posadę gospodyni w Berghof koło Berchtesgaden. Rok później 21-letnia wówczas Raubal zamieszkała w monachijskim mieszkaniu Hitlera. Wtedy to zapisała się na studia medyczne na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana. Niestety młoda kobieta nie ukończyła studiów.
W momencie, gdy Hitler doszedł do władzy jako przywódca partii nazistowskiej stał się dominujący i zaborczy wobec Raubal. Zaczął trzymać ją pod ścisłą kontrolą. W grudniu 1927 roku Hitler odkrył, że Raubal jest w związku z jego szoferem Emilem Mauricem. Wówczas odkrywając ich romans zmusił ją do zakończenia go. Zwolnił również Maurice’a z pracy. Po tym wydarzeniu nie pozwalał jej spotykać się z przyjaciółmi, ani nikim innym poza rodziną. Hitler starał się również mieć zawsze przy niej siebie lub kogoś zaufanego, kto mógł jej towarzyszyć jej na zakupach, w kinie, w operze, czy innych miejscach, do których się wybierała. Raubal mieszkała w monachijskim mieszkaniu Hitlera. Sprawował on wówczas ścisłą kontrolę nad jej poczynaniami. Była ona niejako więźniem w jego mieszkaniu nie mogąc wykonać ruchu bez jego wiedzy. Planowała ona wówczas ucieczkę do Wiednia. Chciała tam kontynuować naukę śpiewu z dala od zabo
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!