Helga Goebbels

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Helga Goebbels, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Helga Susanne Goebbels urodziła się 1 września 1932 roku w Berlinie jako pierwsze z dzieci Josepha i Magdy Goebbels. Helga była najstarszym z sześciorga dzieci Goebbelsa i zdecydowanie jego ulubienicą. Goebbels był dumny ze swojej najstarszej córki i podobno zawsze zaraz po powrocie z biura szedł prosto do jej łóżeczka, aby wziąć ją na kolana. Mówi się, że Helga była „córeczką tatusia” i zdecydowanie wolała ojca od matki. Podobno była ona cudownym dzieckiem, które nigdy nie płakało i tylko siedziało, słuchając co prawda bez zrozumienia nazistowskich urzędników z roziskrzonymi niebieskimi oczami. Wydawało się wówczas, iż jest żywo zainteresowana toczącymi się przy niej rozmowami hitlerowców. Nierzadko Hitler, który lubił dzieci, brał ją na kolana, gdy rozmawiał do późna w nocy z jej ojcem. Joseph Goebbels i jego żona Magda Goebbels (z domu Quandt) mieli w sumie 6 dzieci: Helgę Susanne, Hedwigę Johannę, Helmuta Christiana, Hildegarda, Holdine Kathrine i Heidruna Elisabeth. Pierwsze imiona wszystkich dzieci zaczynały się na literę H- podobno na cześć Adolfa Hitlera. Oprócz rodzeństwa z małżeństwa Magdy i Josepha Helga miała jeszcze starszego przyrodniego brata z pierwszego małżeństwa matki. Był to Herald Quandt starszy od niej o 11 lat. To właśnie on jako jedyny z rodziny przeżył wojnę.
Helga podobno uwielbiała czytać oraz pięknie grała na pianinie. Uczyła się również języka angielskiego. Helga uczęszczała do szkoły podstawowej Lanke, gdzie bardzo dobrze się uczyła. Powszechnie była ona uważana za najbystrzejszą ze wszystkich dzieci Goebbelsa. Jednak w 1944 roku można było zauważyć znaczny spadek jej wyników szkolnych. Zaczęła mieć wówczas problemy z nauką. Niektórzy historycy twierdzą, iż było to spowodowane tym, iż zauważyła, że jej rodzice stają się niespokojni i przygnębieni i miało to wpływ również na nią. Helga bardzo lubiła chodzić na spacery z ojcem. Były to długie spacery podczas, których chętnie rozmawiali na różne tematy. Mając siedem lat, w 1939 roku Helga miała operowane gardło. Wystąpiła ona również w wielu nazistowskich filmach propagandowych, a także jej zdjęcie było na okładkach kilku magazynów Rzeszy. Została ona również sfotografowana ze swoją siostrą Hildą wręczając Hitlerowi kwiaty w jego urodziny 20 kwietnia 1936 roku.
Helga oprócz bycia ulubienicą ojca również była ulubienicą Hitlera. Podobno bardzo ją rozpieszczał i kupował liczne prezenty. Niektórzy twierdzą, iż Hitler powiedział kiedyś, że gdyby był o dwadzieścia lat młodszy, a Helga o dwadzi

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!