Klątwa Kennedych

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Klątwa Kennedych, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Klątwa Kennedych- pojęcie to odnosi się do serii przedwczesnych zgonów, wypadków oraz innych nieszczęść dotyczących członków amerykańskiej rodziny Kennedych. Rzekoma klątwa dotknęła przede wszystkim dzieci i potomków biznesmena Josepha Patricka Kennedy’ego Seniora. Dotknęła ona również przyjaciół rodziny, współpracowników oraz innych krewnych. Najczęstszymi przejawami „klątwy” były zabójstwa polityczne, czy katastrofy lotnicze. Po incydencie w Chappaquiddick w 1969 roku Ted Kennedy powiedział, że zastanawia się, czy rzeczywiście jakaś straszna klątwa nie wisi nad wszystkimi Kennedymi. Od tego momentu przyjęło się to pojęcie.
Poniżej zostaną wymienione wszystkie wydarzenia, które są przytaczane na dowód istnienia klątwy Kennedych.
Pierwsze wydarzenie, najwcześniejsze wydarzyło się w listopadzie 1941 roku i dotyczy Rosemary Kennedy, która wówczas miała 23 lata. Kobieta ta miała od dziecka problem z czytaniem i pisaniem. Cierpiała ona również na wahania nastroju, ataki padaczki i gwałtowne wybuchy. Przyczyną był podobno niedotlenienie podczas porodu. Z wiekiem rodzina obawiała się, iż Rosemary zrobi coś, co zszarga reputację rodziny. Wtedy to Joseph Kennedy, chcąc wyleczyć córkę potajemnie zaaranżował dla niej zabieg lobotomii przedczołowej. Zabieg ten miał ją wyleczyć, ale został błędnie przeprowadzony i w jego wyniku kobieta stała się niezdolna do życia fizycznie i psychicznie. Z tego powodu Rosemary pozostała zamknięta w odosobnieniu w wiejskim Wisconsin aż do śmierci w 2005 roku.
Następnie klątwa Kennedych zaatakowała 12 sierpnia 1944 roku. Wtedy to Joseph P. Kennedy Junior pilotował samolot BQ-8. Maszyna ta przypadkowo eksplodowała nad East Suffolk w Anglii. Okazało się później, iż samolot ten został przerobiony na bombę sterowaną radiowo.
Kolejna tragedia spotkała rodzinę Kennedych 13 maja cztery lata później. Wówczas Kathleen „Kick” Kennedy, znana również jako Kathleen Cavendish, zginęła w katastrofie lotniczej we Francji.
Na następną tragedię trzeba było czekać sześć lat. Wtedy to 3 października 1955 roku w katastrofie lotniczej w Oklahomie zginęli rodzice Ethel Kennedy, którymi byli Ann i George Skakel.
Rok 1963 zaś przyniósł rodzinie Kennedych zaś dwie tragedie. Pierwsza z nich była poprzedzona świętowaniem, ponieważ 7 sierpnia 1963 roku na świat przyszedł Patrick Bouvier Kennedy. Poród był co prawda przedwczesny, ale nie było żadnych komplikacji podczas niego. Niestety dwa dni później 9 sierpnia ten mały dopiero co urodzony chłopczyk zmarł na zespół zaburzeń oddychania u niemowląt.
Trzy miesiące później zaś 22 listopada 1963 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, którym wówczas był John F. Kennedy został zamordowany Dallas w Teksasie przez Lee Harveya Oswalda. Wówczas podejrzewano, iż mężczyzna działał sam i był samotnym zabójcą prezydenta. Jednak szesnaście lat później Komisja ds. Zabójstw doszła do wniosku, iż zamach był wynikiem spisku i Oswald nie mógł działać samotnie.
W kolejnym roku wydarzyła się kolejna tragedia Kennedych, jednak tym razem ze szczęśliwym zakończeniem. 19 czerwca 1964 roku bowiem ówczesny senator Stanów Zjednoczonych Ted Kennedy leciał niedużym samolotem na konwencję popa

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!