Książę Windsoru

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Książę Windsoru, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Edward VIII Windsor przyszedł na świat jako Edward Albert Christian Jerzy Andrzej Patryk Dawid 23 czerwca 1984 roku w Richmond. Urodził się jako syn Jerzego V, który z czasem stał się królem i Marii Tech.

Chłopiec nie cieszył się dobrymi relacjami z rodzicami, ani zażyłością z nimi, ponieważ Maria i Jerzy zdecydowali się na powierzenie opieki nad dziećmi niańce. Jerzy był surowym ojcem, którego mały Edward szczerze się obawiał, choć mężczyzna nie znęcał się fizycznie nad dzieckiem. Warto wspomnieć, że Maria Tech jest babcią od strony ojca dla panującej do dziś królowej Elżbiety II. W ogóle matka Edwarda to ciekawa postać, ponieważ była żoną pierwszego władcy, który przybrał nowe nazwisko, ponieważ rodzinę posądzano o popieranie Niemieckich nazistów. Była więc pierwszą małżonką króla z dynastii Windsor.

Edward odebrał staranne wykształcenie, pobierał nauki w szkole marynarskiej. Chłopiec osiągał raczej dobre wyniki, choć miał problemy z przyswajaniem matematyki, za którą nie przepadał. Nie sprawiał problemów wychowawczych, choć miał manierę przesadnej tendencji do przypodobania się innym. W dzieciństwie zachorował na świnkę, którą bardzo ciężko przechodził, rzekomo to miała być przyczyna jego bezpłodności.

Edward, jako młodzieniec, był przystojnym chłopakiem, który nie był zachwycony z tego, że może odziedziczyć tron. Niespecjalnie przejmował się polityką. Z czasem rozwijał romanse z przeróżnymi damami, które zapraszał do swojej rezydencji w Fort Belvedere. Uwielbiał towarzystwo starszych od siebie, niekiedy zamężnych, kobiet. Nie zwracał uwagi na panny w swoim wieku. Jedną z jego najpopularniejszych kochanek była Mildred Harris, amerykańska aktorka znana z „Time Locks and Diamonds”, gdzie wcieliła się w lolitę Mendozę. Następnie poznał Bessie Wallis Simpson, rozwódkę. Króla niepokoiły ekscesy miłosne syna, obawiał się, że zechce jedną z kochanek pojąć za żonę, choć parlament uspokajał władcę. Uważano, że książę w końcu się uspokoi i weźmie za żonę odpowiednią kandydatkę, która nie przyniesie wsty

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!