Odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba
Zamień czytanie na oglądanie!
Prawie każdy spotkał się z wyrażeniem „odkrycie Ameryki”, ale dla wielu jest to coś niewiarygodnego i te osoby zadają sobie pytania: „Jak to Ameryka nie była znana dla ludzi od zawsze?”, Kto tego dokonał?”, Kiedy odkryto Amerykę? albo „Jak tego dokonano?”. Jest wiele takich pytań, które mają odpowiedzi, ale mało kto je zna, ze względu na to, że niewielu interesuje się historią.
Europejczycy i Azjaci nie znali takiego kontynentu jak Ameryka i nawet nie podejrzewali, że istnieje takie miejsce na Ziemi. Jest to zaskakujące, a jednak prawdziwe, że Ameryka została odkryta przez przypadek, a na początku została uznana za Indie. Dopiero po dwudziestu latach od odkrycia Ameryki Amerigo Vespucci dowiódł, że Krzysztof Kolumb dotarł na inny, nowy kontynent, zamiast do Indii.
Trzeba też wspomnieć coś o samym Krzysztofie Kolumbie. Urodził się on w październiku 1451 roku w Genui (północno-zachodnia część Włoch), zmarł w dniu bliskim dacie jego pięćdziesiątych piątych urodzin, czyli październiku 1506 roku w Valladolid (miasto w Hiszpanii). Kolumb w 1479 roku ożenił się z Felipą Perestrello de Moniz, portugalką. W roku 1480 urodził im się syn Diego. Rodzina jednak nie cieszyła się długo szczęśliwym rodzinnym życiem, ponieważ żona Kolumba zmarła 5 lat po narodzinach Diego osieracając go i czyniąc wdowcem przyszłego odkrywcę Ameryki. Jako wdowiec znalazł dziewczynę, która była hiszpanką, a nazywała się Beatriz Eniquez. Nigdy się nie pobrali, ale żyli razem, a w 1488 urodziło się ich wspólne dziecko, chłopiec nazwany Ferdinand. Gdy Kolumb stracił sławę, Diego i Ferdinand pomogli ojcu odbudować reputacje.
Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki w 1492 roku, myśląc, że to Indie. Do tego przyczyniły się udoskonalenia z pierwszej połowy XV wieku dotyczące budowy statków (czyli budowa karaweli) i nawigacji morskiej (na przykład usprawnienie astrolabium). Kolumb wypłynął na Ocean Atlantycki z myślą, aby opłynąć większość świata i dopłynąć do Indii. Myśl ta pojawiła się z czytania książek i studiowania map przez ni
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!