🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

Koń po angielsku

Koń po angielsku to horse. A dark horse to w sporcie drużyna, bądź zawodnik skazywani na poniesienie porażki, którym mimo tego udaje się odnieść sukces.1. In my opinion, a swiss club Young Boys are the dark horse of Champions League.2. An ex player of Manchester United team – legendary midfielder Paul Scholes – says Liverpool Football Club are the dark horse of new edition european tournament.
3. W sporcie funkcjonują dwa, teoretycznie podobne słowa jednak o odmiennym znaczeniu, mianowicie dark horse i underdog. Dark horse jest przewidywany w perspektywie długofalowej, np.. Stal Mielec are the dark horse in the Polish Ekstraklasa in new season but Young Boys were an underdog against Manchester United yesterday. Łatwo zauważyć, że underdog dotyczy stricte jednego zdarzenia.4. W szachach występuje konik, który jest mocną figurą, a Brytyjczycy określają go jako knight, czyli na język polski – rycerz. W tej terminologii, nasz goniec jest określany jako bishop, czyli biskup. The knight was assigned a value of three points. Możemy powiedzieć, że figura ta rządzi, czyli the knight rules. Doskonałym szachistą był Amerykanin Robert Bobby Fisher, który potrafił wyczyniać na szachownicy z konikiem wspaniałe rzeczy.
5. Horse racing to wyścigi konne po angielsku, najbardziej cenione są zwycięstwa osiągane podczas turniejów w Ascot Royal. Wyścigi konne stanowią wielką pasję Brytyjczyków, te w Ascot i w Doncaster śledzone są przez rzeszę kibiców. Koń wyścigowy to po angielsku racing horse. Ogier po angielsku nazywany jest terminem stallion, możemy dodać przymiotnik raging, czyli wściekły. Klacz to mare, kucyk natomiast to pony. Wierzchowca należy określić terminem mount, umaszczenie jest określane terminem color, jabłkowity to dapple-grey, a kary – sable. Stadnina to stud, boks dla konia natomiast to boxing for a horse, jeździec to rider, ujeżdżać to ride. Pożywieniem konia jest siano, czyli hay. Nazwa płaskiej gonitwy 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej to derby. Konie ścigają się w: boxed racing, wyścigach sprinterskich na krótkim dystansie; flat racing, czyli po płaskim torze; jump racing/hardling, czyli typowych wyścigach z przeszkodami;
Źrebak po angielsku określany jest terminem foal, equuleus, bądź najprościej – a little horse.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!