Zwierzęta po angielsku

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Zwierzęta po angielsku, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Karolina Stypułkowska
Czytaj więcej

Cześć,
w tym wypracowaniu pokażę Ci podstawową wiedzę słów w języku angielskim z zakresu ZWIERZĘTA oraz zdradzę Ci moją metodę na efektywną, a zarazem przyjemną naukę słówek w języku angielskim i nie tylko. Oprócz tego napiszę Ci wymowę słówek, dzięki czemu będziesz mógł/mogła nauczyć się również ich wymowy.Spis treści:1. Wstęp. 2. Metody nauki słówek
a) tłumaczenie
b) skojarzenia
c) fiszki
d) za pomocą muzyki. 3. Nazwy zwierzątJak się uczyć słówek?
Zapewne kiedy nauczyciel w szkole zapowiadał kartkówkę ze słówek, łapałeś/łapałaś się za głowę i nie wiedziałeś/aś jak się do tego zabrać. Podpowiem Ci.
METODA 1. Po pierwsze załóż sobie specjalny zeszyt przeznaczony tylko i wyłącznie do nauki słówek. Najlepszy jest zeszyt A4. Następnie napisz sobie na kartce słówka, których musisz się nauczyć. Podziel je na dwie grupy – na te, które są Ci znane i na te, których musisz się nauczyć. Przeczytaj je kilka razy, następnie zakryj ich tłumaczenie po angielsku i spróbuj je przetłumaczyć z polskiego na anielski i na odwrót. Zaznacz te, których nie możesz zapamiętać oraz podkreśl te, które znaczą prawie to samo, ale różnie się je zapisuje, np. bored – znudzony i boring – nudny
METODA 2. Kolejną dobrą metodą jest nauka ze skojarzeniami, np. motyl – butterfly możesz sobie skojarzyć ze słówkami BUTTER – MASŁO oraz FLY – MUCHA.
METODA 3. Bardzo często, kiedy uczę się słówek robię sobie fiszki. Potnij kartkę papieru na prostokąty i z jednej strony napisz słówko po angielsku, a z drugiej – jego znaczenie po polsku. Czytaj słówka, próbuj tłumaczyć, a potem odwracaj fiszkę i sprawdź, czy Ci się udało.
METODA 4. W nauce języka angielskiego oraz innych języków niezmiernie ważna jest wymowa nowo poznanych słówek. Dzięki niej lepiej dogadasz się, gdy na przykład wyjedziesz do jakiegoś anglojęzycznego kraju. Czasami wymowa słówek jest jeszcze bardziej przydatna niż nauka zapisywania ich. Oczywiście nie chcę Cię w żaden sposób zniechęcać do nauki poprawnej angielskiej pisowni, ponieważ jest ona też ważna.
Dobrą metodą do nauki wymowy jest słuchanie angielskich piosenek. Nie ważne jest to, czy słuchasz rapu, popu, rocka czy heavy metalu. Mogę Ci polecić metodę, abyś za każdym razem wsłuchiwał się w tekst piosenki. Znajdź sobie w internecie tekst – słuchaj i czytaj. Na swoim przykładzie zauważyłam, że moja wymowa dużo bardziej się poprawiła. W wakacje śpiewałam angielskie piosenki (chociaż lekko fałszując), a zasób moich słówek znacznie się powiększył.
Ja zawsze do nauki słówek używam kolorowych zakreślaczy oraz cienkopisów. Dzięki temu lepiej zapamiętuję słówka, a także definicje oraz inne ważne terminy. Podobno naukowcy stwierdzili, że najlepiej na zapamiętywanie działa kolor czerwony, pomarańczowy oraz różowy.
Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby się NIE ZNIECHĘCAĆ ! ! ! ! !
Cytat motywacyjny 🙂
Anyone, who stops learning is old whether at twenty or eighty. – Henry Ford
Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary bez względu na to, czy ma dwadzieścia lat czy osiemdziesiąt.
Bez dalszych wstępów zapraszam Cię do przeczytania poniższych słówek.
Życzę owocnej nauki ! :)SŁÓWKA – ZWIERZĘTA
Zakres tych słówek podzieliłam na typy zwierząt :1. Zwierzęta domowe.
2. Zwierzęta gospodarstwa domowego.
3. Owady oraz inne bezkręgowce.
4. Ryby i inne zwierzęta wodne.
5. Dzikie zwierzęta.
6. Zwierzęta w lesie.
7. Ptaki.
8. Części ciała ptaków.ZWIERZĘTA DOMOWEpies – dog (czytamy tak, jak piszemy)
szczenię – puppy (papi)
kot – cat (ket)
kociak, kociątko – kitten (kiten)
królik – rabbit (rabit)
chomik – hamster (hamste(r))
mysz – mouse (małs)
żółw – turtle (tertyl)
świnka morska – guinea pig (ginija pig)
papuga – parrot (czytamy tak, jak piszemy)
kanarek – canary (kanari)
wąż – snake (snejk)
ryba, ryby – fish ( fisz) (w języku angielskim ryba – fish występuje jako to samo słówko w liczbach mnogiej i pojedynczej, czyli zwykle nie możemy powiedzieć fishes jako ryb

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!