Angielskie imiona

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Angielskie imiona, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Angielskie imiona, w dzisiejszym świecie tak naprawdę można nazwać imionami uniwersalnymi, bo niemal w każdym kraju, także i w Polsce można je spotkać oczywiście we spolszczonej wersji. Historia zna już jednak przypadki, kiedy tak spolszczone imię nie było pozytywnie weryfikowane przez Urzędy Stanu Cywilnego.
Pierwszy przykład z brzegu to najsłynniejsza para polsko-angielskich imion w przestrzeni internetowej, czyli Jessica i Bryan, u nas oczywiście jako Dzesika lub Jesika i Brajan. Bywały sytuacje, kiedy nasi cudowni biurokraci nie uznawali rodzicom nazewnictwa w taki sposób, gdyż, jak wynikało z wykazu imion w Polsce Dzesiki i Brajana nie było. Na szczęście zaczęło się to pomału zmieniać i dzisiaj nadanie takie oryginalnego imienia nie stanowi większego problemu. Podobnie ma się w przypadku wielu innych imion: Vanessa, Rebecca, Diana, Nicole itd. przykładów można mnożyć bez końca.
W historii z nieuznawaniem niektórych imion, ciekawe jest, że taka Jessica czy Bryan nie miało szans przejść, kiedy oboje rodziców mieli polskie obywatelstwo. Jednak taka Vanessa, Rebeka, czy Nicole, nawet nie sama Nikola, bez większego trudu przechodziło. To było do tego stopnia skomplikowane, że trzeba było specjalnie na tę okazję zmienić prawo i dzisiaj nie ma wymogu, żeby chociaż jedno z rodziców, miało angielskie obywatelstwo. Oczywiście w takim też wypadku wymagane jest, aby to imię zostało na potrzeby polskie spolszczone.Ciekawostka dotycząca najczęściej wybieranych angielskich imion wśród dziewczynek i chłopców w 2020 roku.
Pisząc ten tekst, pozwoliłem sobie na chwilę eksploracji Internetów, aby zapoznać się z danymi pokazującymi, które imiona w minionym 2020 roku można było uznać za najpopularniejsze. Wyniki przynajmniej w kilku przypadkach są dla mnie co najmniej zaskakujące. Myślę, że również takie będą dla was. Czy to się sprawdziło? Okaże się za mniej więcej pół roku, bo dane statystyczne są publikowane mniej więcej w okresie do 18 miesięcy od zakończenia danego roku kalendarzowego.
TOP 10 dziewczyn wg statystyk i przewidywań:
Ada, Bonnie, Hallie, Delilah, Nevaeh, Mollie, Penelope, Aurora, Willow, Rosie
TOP 10 chłopaków:
Theodore, Louis, Frankie, Oakley, Louie, Elijah, Roman, Albie, Grayson, Ezra.
Być może ja nie znam większości z tych imion, albo przynajmniej nie klasyfikowałem ich tak wysoko. Jak podaje się w uzasadnieniu takich przewidywań, większość z tych imion, to imiona osób, które obecnie są na Wyspach dosyć popularne i trafią w targety osób młodych, co na kanwie takiej popularności może oznaczać, że te imiona będą częściej wybierane dla pociech w UK. Jak mówię jestem tym nieco zaskoczony, ale to zapewne wynika z faktu, iż nie specjalnie obecnie siedzę w młodzieżowych trendach i śmiało w tym wypadku mogę określić siebie jako boomera.
Imiona w języku angielskim, które można przetłumaczyć na język polski:
Tutaj oprócz dosyć znanych i klasycznych przykładów, pokaże wam, że niektóre imiona mogą być odmienione dosyć zaskakująco i kiedy pierwszy raz to poznałem to nie bardzo chciałem wierzyć, że zachodzi akurat taka odmiana.
Wśród imion męskich możemy wyróżnić takie imiona:
Christopher lub też Chris, to oczywiście w naszym rodzimym języku Krzysztof. Ze znanych osobistości, które noszą takie imiona można wyróżnić Chrisa Tuckera, czyli genialnego czarnoskórego policjanta z Godziny Szczytu. Inne osobistości to Christopher Scott ze Step Up 2 oraz 3, czy Christopher Plummer, laureat Oscara, który niedawno odszedł w wieku 91 lat.
Wielu Polaków oczywiście nie wyobrażało sobie, że może się nazywać inaczej aniżeli kultowy czarodziejów czasów millenialsów, czyli tych już bardziej znanych przeze mnie. Mowa oczywiście o Harrym Potterze, czarodzieju, którego saga na całym świecie także i w Polsce biła rekordy popularności. Co prawda w Polsce nie można było nadać takiego imienia, ale z informacji jakie udało się pozyskać wynikało, że na kanwie tego bestsellera książkowego a później równie genialnych adaptacji filmowych, zwiększył się popyt na nadawanie imienia Henryk.
Wśród znanych jegomości o tym dosyć szlachetnymi imieniu oprócz Harrego Pottera, można wymienić chociażby piosenkarza Harry’ego Stylesa. Osobiście go nie znam, ale jak czytam sobie to jest to obecnie jeden z najpopularniejszych wokalistów czy artystów młodego pokolenia, a jego krążki mają dziesięciomilionowe nakłady sprzedaży. No to najwidoczniej jest dobry w tym, co robi. Fani piłki nożnej oczywiście słysząc imię Harry, mogą wyróżnić piłkarzy grających w Premier League, najbardziej gorące nazwisko ostatnich tygodni to oczywiście napastnik Tottenhamu Harry Kane. Zawodnik który już był o krok od odejścia do Manchesteru City, co oczywiście rozgrzało opinię publiczną na wyspach do czerwoności. Ostatecznie jednak właściciel Kogutów, pan Daniel Levy (jak widać à propos niektóre imiona brytyjskie mogą brzmieć identycznie jak polskie) postanowił nie akceptować ofert rzędu 150, a niektóre media mówią nawet o 180 mln funtów. Sprawiło to, że ten genialny łowca goli, przynajmniej do zimy, a wydaje się, że i do końca tego sezonu

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.