Brzydkie kaczątko - Brzydkie kaczątko – Hans Christian Andersen – Bohaterowie

„Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena – bohaterowieW lekturze, którą przeczytałam, występują następujący bohaterowie:
– brzydkie kaczątko;- starsza, niewidząca kobieta;- kot niewidzącej staruszki;- domowe kury i kaczki – mama kaczka;- dzikie kaczki;- gospodyni;- wieśniak;- dziewczynka;- dzieci wieśniaka;- łabędzie.
1) Brzydkie kaczątko – małe kaczątko, które jako jajko zostało włożone do gniazda kaczki, gdzie również były inne jaja wysiadywane przez kaczkę. Jak się później okazało, było to jajo łabędzia, które się zgubiło i przez przypadek znalazło się w gnieździe kaczki. Małe szare kaczątko, wyśmiewane przez innych, wyrosło na pięknego łabędzia. Dobro powraca – małe szare kaczątko, wyśmiewane przez wszystkich, staje się pięknym łabędziem.
2) Dziewczynka – karmiła na podwórku kury i kaczki.
3) Starsza niewidząca kobieta – mieszkała w małej chatce z kotem i kurą. Starsza kobieta myślała, że kaczątko jest zwykłą kaczką i będzie znosić jajka, jednak tak się nie stało. Kura i kot wyśmiewały się z kaczątka, które musiało opuścić chatę.4) Kot niewidzącej kobiety – był nazywany przez nią wnukiem, ponieważ był jej wiernym przyjacielem. Przechwalał się, że umie różne kocie sztuczki. Zagłębiał się w dyskusję z kaczątkiem, czy umie ono zrobić koci grzbiet.
5) Kura Krótkonóżka – mieszkała wraz z niewidzącą kobietą w jej chatce.
6) Kaczki – małe kaczątka, które pochodziły z jednego gniazda. Nie tolerowały brzydkiego kaczątka, bo było większe od nich i nie wygląda tak samo jak one. Wyśmiewały je i podszczypywały.
7) Dzikie kaczki – chciały przygarnąć brzydkie kaczątko, jednak część z nich zginęła podczas polowania.
8) Mama kaczka – starała chronić brzydkie kaczątko pomimo jego odmiennego wyglądu. Traktowała wszystkie kaczki jednakowo. Uczyła je dobrych manier.
9) Wieśniak – człowiek, który znalazł kaczątko na zamarzniętym stawie. Szkoda mu się go zrobiło i zabrał je do domu, jednak tutaj również nie zaznało spokoju, ponieważ strasznie dokuczały mu dzieci wieśniaka. Chciały się one z nim bawić, a brzydkie kaczątko uciekało wystraszone.
10) Gospodyni – niedobra kobieta która wygoniła kaczątko na śnieg.
11) Łabędzie – brzydkie kaczątko spotkało pływające łabędzie wiosną. Wówczas odkryło, że jest jednym z nich, a one przygarnęły je do swojego grona.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.