Dziewczynka z szóstego księżyca - Dziewczynka z szóstego księżyca – Moony Witcher – Bohaterowie

Książka Moony Witcher pt. “Dziewczynka z Szóstego Księżyca” opowiada o przygodach Niny i jej przyjaciół, którzy chcieli uratować Xorax – szósty księżyc trzeciego słońca. Walczyli ze złym hrabią Karkonem mającego w planach zniszczenie tego magicznego świata.
Nina to tytułowa postać książki. Miała dziesięć lat. Po dziadku odziedziczyła talent do alchemii. Była bardzo bystra i z przyjemnością odkrywała kolejne tajemnice Xorax. Cechowała ją odwaga, ponieważ nie bała się wejść do sierocińca hrabiego Karkona i z nim walczyć. Odnosiła się przyjaźnie do nowo poznanych dzieci. Przesiadując w laboratorium dziadka, zapominała o wszystkim. Gdy nie mogła zasnąć patrzyła na usiane gwiazdami niebo i myślała o życiu we Wszechświecie, bowiem lubiła marzyć. Na ręce miała truskawkowe znamię w kształcie gwiazdy, które, kiedy robiło się duże i czarne zwiastowało tragiczne zdarzenia. Kochała zwierzęta. Mieszkała wraz z ciotkami: Andorą i Carmen. Miała psa Adona i kota Platona. Była zrozpaczona, kiedy dowiedziała się, że jej dziadek umarł. Bardzo go kochała. Stało się to tuż przed przyjazdem dziewczynki do jego willi w Wenecji. Dla niego nie poddawała się i chciała, żeby był z niej dumny. Znała się na robieniu eliksirów i alchemii.
Hrabia Karkon Ca’ d’Oro to brzydki łysy mężczyzna o małej czarnej bródce, szarych oczach i żółtych zębach. Zły mag chciał zniszczyć Xorax. Aby osiągnąć ten cel stworzył sześć okrutnych androidów, które można było rozpoznać po bluzach z żółtą literą “K”. Pięć: Alvise, Barbessa, Gastilo, Irene i Sabina wyglądały jak dzieci. Mieszkały w sierocińcu Karkona. Szóstym była kopia ciotki Andory. Czynili oni zło. Hrabia posiadał potężną, magiczną broń – Pandemon Mortalis. Był bezwzględny i bez litości zabijał swoje ofiary. Chciał za wszelką cenę zniszczyć Xorax i zamordować Ninę. Lubił torturować żywe istoty, czego nauczał androidy.
Visciolo to asystent Karkona. Był niskim mężczyzną. Jego włosy wyglądały jak siano. Nie miał jednego oka. Nosił brązowy płaszcz. Zawsze miał ze sobą jakieś paczki i torby. Kiedy się o nim wspominało przechodziły wszystkich dreszcze. Był okrutny i wierny hrabiemu Karkonowi. Nienawidził dziadka Niny oraz wszystkich, którzy się od niego uczyli.
Misza to dziadek Niny. Należał do Dobrych Magów Ziemii. Całe życie badał Xorax. Jego wnuczka odziedziczyła po nim pasję do alchemii. Misza był bardzo tajemniczym człowiekiem. Miał ukryte laboratorium alchemiczne, do którego nikt nie mógł wejść, posiadał dużo magicznych przedmiotów. Jego ostatnia walka z Karkonem zakończyła się porażką – alchemik musiał wypowiedzieć ostateczne zaklęcie i zmienić się w Xoraxianina. Bardzo kochał swoja wnuczkę oraz zmarłą żonę.
Roxy to dziesięcioletnia dziewczynka. Była bardzo silna i przez to czasem nazywano ją Herkulesem. Bała się pająków. Cechowała ją odwaga, ponieważ mimo strachu dzielnie walczyła z Karkonem. Miała blond włosy i potężną budowę. Przy pierwszym spotkaniu z Niną miała na sobie żółtą minispódniczkę, białą bluzkę i tenisówki z wysoką podeszwą.
Fiore miała tyle lat co Roxy. Była szczupłą dziewczynką o migdałowych oczach i czarnych włosach. W przeciwieństwie do Roxy na wizytę z Niną założyła skromny strój: niebieską sukienkę i zielone sandały. Interesowała się muzyką klasyczną i malarstwem. Kochała zwierzęta. Spała z otwartymi oczami. Chłopcy uważali, że to wychuchana laleczka, jednak bardzo inteligentną. Jako jedyna zrozumiała lekcje dziadka Miszy o pochodzeniu meteorytów. Odważnie walczyła z Karkonem.
Francesko to dziewięcioletni chłopiec, ale miał już ponad półtora metra wzrostu. Miał krótkie włosy i zadarty nos. Nosił okulary. Był nazywany Ceskiem. Naprawił androida Maksa oraz znał się na technologii. Niezwykle łatwo zawierał nowe znajomości, ponieważ był bardzo rozmowny. Pomagał Ninie sporządzać eliksiry. Podziwiał dziadka Miszę.
Dodo to rudowłosy, piegowaty chłopiec. Podczas pierwszej wizyty w willi Niny w Wenecji miał na sobie zieloną koszulę polo i brązowe spodenki. Patrzył się, wtedy w podłogę. Jego główną cechą charakteru była nieśmiałość, ponieważ bał się rozmawiać z małą alchemiczką. Kiedy mówił, jąkał się. Jednak mimo wielkiego strachu walczył z Karkonem. Lubił zwierzęta.
Ljuba to rosyjska niania, która przed śmiercią Miszy zajmowała się nim. Była pulchna przez co Nina nazywała ją Bezą, a kobieta mówiła do alchemiczki “Ninoczka”. Cechowała ją troskliwość i opiekuńczość. Kiedy Nina została sama starała się o nią dbać, jak mogła, ale dziesięciolatka utrudniała jej to ciągle przesiadując w laboratorium. Przynosiła dzieciom różne smakołyki.
Maks 10-pl to dobry android stworzony przez Miszę. Był wzrostu dorosłego człowieka. Alchemik zbudował go z metalu. Zamiast uszu sterczały mu dwa małe dzwoneczki. W przeciwieństwie do maszyn Karkona, miał uczucia. Był smutny, kiedy dowiedział się, że Misza nie żyje. Bardzo pomagał Ninie. To niezastąpiony przyjaciel, który jadł tylko marmoladę z truskawek.
Carmen to ciotka Niny oraz siostra Andory i Espasii, czyli babci Niny. Była bardzo kochającą, a także troskliwą osobą. Uwielbiała zwierzęta. Nigdy nie wyszła za mąż. Nosiła kolorowe ubrania. Często nuciła pod nosem staromodne melodie.
Andora to siostra Carmen i Espasii oraz ciotka Niny. Karkon uwięził prawdziwą kobietę i zastąpił ją w rzeczywistym świecie androidem, który zawsze ubierał się na czarno, był mściwy i nienawidził zwierząt. Często krzyczał na dziwczynkę. Hrabia kazał mu szpiegować Ninę. Prawdziwa ciotka Andora bardzo kochała alchemiczkę. Była dobra, troskliwa i miła. Podobnie jak jej siostra została starą panną.
Vera to mama Niny. Jej rodzicami byli Misza i Espasia, która zmarła przy jej porodzie. Wraz z mężem pracowali jako naukowcy, którzy badali pozaziemskie życie, a córkę zostawili w Madrycie z ciotkami.
Profesor Jose był nauczycielem Niny. Uczył ją między innymi alchemii, historii i geografii.
Eterea to potężna Matka Alchemiczka Xorax, która podobnie jak mieszkańcy Szóstego Księżyca była istotą ze światła. Nina widziała ją jako wysoką na trzy metry szczupłą postać, lecz nie zobaczyła stóp czy ramion tylko jej piękną podobną do ludzkiej twarz. Miała dwoje ciemnoniebieskich oczu i bladoróżowe usta. Wspierała alchemiczkę mądrymi radami, np.. Jak sprowadzić i uratować gąbka, czyli magicznego mieszkańca Xorax.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.