Harry Potter i więzień Azkabanu - Harry Potter i więzień Azkabanu – J.K. Rowling – Bohaterowie

„Harry Potter i Więzień Azkabanu” najważniejsi bohaterowie:

Harry Potter – młody czarodziej, który był synem Jamesa i Lily Potterów, zamordowanych przez Voldemorta jeszcze kiedy Harry był niemowlęciem. Od tej pory młodzieniec mieszka u wujostwa Dursleyów. Młody Potter był średniego wzrostu chłopcem o krótkich, czarncyh, niesfornych włosach i zielonych oczach. Bardzo przypominał z wyglądu rodziców. Harry był niezwykle utalentowanym czarodziejem, szybciej niż jego przyjaciele nauczył się przywoływać Patronusa, zaklęcia którego uczył go Remus Lupin. Młody Potter był bardzo dobrym ścigającym podczas meczów w Quidditcha. Pewnego dnia otrzymał w Hogwarcie nową miotłę od nieznajomego adresata. Została ona jednak skonfiskowana przez profesor McGonagall. Harry dowiedział się, że zbiegły więzień z Azkabanu to jego ojciec chrzestny Syriusz Black. Był niezmiernie szczęśliwy, kiedy zrozumiał, że wciąż ma rodzinę (nie wliczając w to niemiłych Dursleyów), której zależy na nim.

Hermiona Granger – to młoda czarodziejka, która jako pierwsza w rodzinie posługuje się magią. Chce, aby jej rodzice byli z jej dumni, dlatego tez dużo się uczy, jest ambitna i inteligenta. Ma bujne, geste, brązowe włosy, które zazwyczaj są rozpuszczone. Do Hogwartu przybyła ze swoim rudym kotem Krzywołapem. Pewnego dnia podczas nauki odnalazła zmieniacz czasu, który pozwolił jej uczestniczyć w dwóch lekcjach na raz w tym samym czasie. Dzięki temu magicznemu urządzeniowi mogła z Harrym przenieść się w czasie, aby uratować Hardodzioba i Syriusz Blacka. Hermionie nie udało się wyczarować Patronusa, który miałby odpędzić de mentorów od Syriusza Blacka.

Ron Weasley – młody czarodziej, przyjaciel Harry’ego i Hermiony. Pochodził z biednej i wielodzietnej rodziny państwa Molly i Arthura Weasley; miał pięciu braci i młodszą siostrę Ginny. Bardzo przypominał z wyglądu rodziców i rodzeństwo. Miał rudą czuprynę i liczne piegi. Do Hogwartu przybył ze swoim szczurem o imieniu Parszywek, którego otrzymał od rodziców. Uważał się za gorszego czarodzieja od swoich braci, dlatego też chciał nauczyć się wielu zaklęć, aby to zmienić. Często był przewrażliwiony na swoim punkcie. Chciał uratować Syriusza Blacka, ale nie mógł wyczarować Patronusa.

Syriusz Black – był zbiegłym więźniem z Azlabanu, czyli więzienia dla najgroźniejszych czarodziei. Był tam pilnowany przez de mentorów, którzy po jego ucieczce wyruszyli w jego poszukiwania. Chciał odnaleźć Harry’ego Pottera, który był jego siostrzeńcem. Wszyscy myśleli, że Syriusz jest zwolennikiem Voldemorta i chce zabić młodego Pottera. Nikt nie spodziewał się, że jest jego ojcem chrzestnym i ma dobre zamiary. Potrafił zmieniać się w wielkiego, czarnego psa. Kiedy został otoczony przez de mentorów uratował go Harry, wyczarowując Patronusa.

Peter Pettigrew – ukrywał się pod postacią szczura Rona – Parszywka. Był niezwykle przebiegły i zły. Peter był zwolennikiem Voldmorta i śmierciożercą. Jego tożsamość została ujawniona przez Syriusza Blacka, który chciał oddać go w ręce dementorów. Niestety Peter z powrotem zamienił się w szczura i uciekł.

Remus Lupin – był nauczycielem obrony przed czarna magią w Hogwarcie. Ostatecznie zrezygnował jednak z tego stanowiska. Uczył Harry’ego jak wyczarować Patrinusa, który mógłby go uratować przed dementorami. Lupin był również wilkołakiem, w którego się zamienił i zaatakował Hermionę, Rona i Harry’ego.

Hagrid – był półolbrzymem, gajowym oraz nauczycielem zajęć o magicznych tworzeniach. Pewnego dnia przyprowadził na lekcje hipogryfa Hardodzioba, który został sprowokowany do zaatakowania Draco. Przyjaciel Hagrida został skazany na egzekucję. Hagrid popadł w rozpacz i upił się alkoholem. Wciąż obwiniał się za los hipogryfa. Był wdzięczny przyjaciołom, że uratowali Hardodzuioba przed rychłą śmiercią.
Hardodziób – to hipogryf, którego Hagrid przyprowadził na zajęcia o magicznych stworzeniach. Niestety został sprowokowany do zaatakowania Draco Malfoya, w wyniku czego skazano go na egzekucję. Ostatecznie został jednak uratowany przez Harry’ego, Hermionę i Rona, którzy cofnęli się w czasie, aby go uwolnić i uratować Syriusza Blacka.

Inne ważne postacie: profesor Sybilla Trelawney, Severus Snape, Draco Malfoy, dementorzy.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.