Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Charakterystyka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Charakterystyka

Książka „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi”, napisana przez Rafała Kosika to pierwsza część cudownej serii o przygodach nastolatków. Jej rodzajem literackim jest epika. Powieść tą można potraktować jako:
młodzieżową

science-fiction

detektywistyczną

O autorze:
Urodził się w 1971 w Warszawie.

Jest twórcą powieści, w szczególności science-fiction.

Dostał nagrodę imienia Janusza A. Zajdla przeznaczoną dla najlepszej powieści.

Oprócz serii „Felix, Net i Nika” napisał również „Różaniec”, „Mars” oraz „Vertical”.

Czas i miejsce akcji:
Akcja działa się w Warszawie, przede wszystkim w gimnazjum, domach przyjaciół, budynku Silver Tower, a także w Zakopanem (na wycieczce szkolnej). Opisuje czasy współczesne. Historia zaczyna się 1 września, w pierwszy dzień szkoły.
Główni bohaterowie:
Felix – trzynastoletni, przystojny blondyn, zajmujący się tworzeniem robotów i różnych podobnych dzieł elektronicznych.
Net – wysoki, szczupły brunet, mieszkający w eleganckim, minimalistycznym penthousie. Niezwykle zdolny w kierunku informatycznym, a także matematycznym.
Nika – drobna, rudowłosa dziewczyna, o niezwykłych zdolnościach magicznych. Jej rodzice nie żyją.
Wątki:
Próba rozwiązania zagadki tytułowego Gangu Niewidzialnych Ludzi. (główny wątek)

Poszukiwanie skarbu.

Rodzina głównych bohaterów.

Duchy w szkole.

Marcel i Ruben – nieprzyjemni starsi uczniowie.

Poruszone tematy:
przyjaźń

niemiłe przeżycia w szkole

kradzież

nowe technologie

Seria „Felix, Net i Nika oraz…” ma aż 15 części:
„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”

„Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów”

„Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności”

„Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”

„Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia”

„Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka”

„Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn”

„Felix, Net i Nika oraz Świat Zero”

10.”Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci
11.„Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie”
12.„Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”
13.„Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKIllianów”
14.„Felix, Net i Nika oraz (nie) Bezpieczne Dorastanie”
15.„Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy”
Streszczenie:
Pierwsza klasa gimnazjum, a już takie niesamowite przygody! Czy tak powinno być? Fascynująca, cudowna, science fiction książka opowiada o niezwykłej trójce przyjaciół i ich przygodach.
Od razu, w pierwszy dzień szkoły starsi uczniowie musieli ukraść Felixowi kieszonkowe. Na szczęście obronił go Ernest, lecz dziesięciu złotych nie udało się odzyskać. Potem Felix spotkał Neta, a ten pokazał mu jego klasę. Od razu się zaprzyjaźnili. Idąc do sali, spotkali rudowłosą dziewczynę szarpiącą się z Marcelem i Rubenem – chłopcami, którzy zabrali Felixowi kieszonkowe. Chłopiec chciał do nich podejść, lecz Net szybciej włączył dzwonek na przerwę, a starszaki widząc nauczycieli, od razu oddalili się od zamieszania. Tak właśnie chłopcy poznali Nikę. Na czwartej przerwie Marcel i Ruben znów chcieli pieniądze od Felixa, lecz ten cieszył się z tego, bo miał plan. Gdy moneta oddzieli się kilka metrów od nadajnika, zacznie krzyczeć „złodziej”. Od razu, gdy zaczęła krzyczeć, zrobiło się zbiorowisko obok Marcela, ale nikt się nie przejął tym, co ona krzyczy. W końcu spotkali się u Felixa i rozmyślali jak ukarać złodziei. W domu chłopca było mnóstwo wynalazków, którymi Net się zachwycał, lecz Nika niekoniecznie. Gdy przyjaciele już wyszli, tata Felixa wciąż wspominał o Gangu Niewidzialnych Ludzi, których szefem jest Morten. W końcu Felix, Net i Nika odnaleźli swoją kwaterę główną – strych szkoły. W nocy, aby wnieść rzeczy na strych, weszli tylną furtką do szkoły. Po kilku nieprzyjemnych sytuacjach, podczas powrotu Nika zauważyła jakieś oczy przemykające i wskoczyła Netowi na ręce. Następnego dnia wypróbowali swój kolejny plan na znalezienie kryjówki Marcela i Rubena. Nika położyła latarkę, aby ją zabrali, a minihelikopter Felixa miał nakręcić, gdzie ją chowają. Nika czuła, że plan nie wypali (zresztą słusznie), więc poszła za nimi i odkryła ich kryjówkę. Felix w gablocie wywiesił zdjęcie skradzionych rzeczy, a już po chwili pod pokojem Rubena było pełno uczniów, chcących odebrać swoje rzeczy. Próbując sprawić, aby minihelikopter powrócił do nich, widzieli pościg z

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Recenzja książki, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Recenzja książki

Książka „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” autorstwa Rafała Kosika jest bardzo interesująca, wręcz wciągająca, ponieważ jest pełna niespodziewanych akcji, zachwycających historii i szczególnie ciekawych głównych bohaterów, a poza tym nie ma w niej nawet chwili nudy. Sam przeczytałem tę książkę i tak bardzo mnie wciągnęła, że aż sam się zdziwiłem. Musiałem ją przeczytać jako lekturę szkolną – wiadomo, że większość lektur to nudne książki, które niestety trzeba przeczytać. Dlatego do czytania tej lektury zabierałem się bardzo niechętnie i opieszale, wręcz odkładając z dnia na dzień rozpoczęcie czytania. Postanowiłem sobie, że codziennie będę przeznaczał na czytanie tej książki trzydzieści minut, żeby zdążyć do terminu wyznaczonego przez nauczyciela języka polskiego. Sprawdziłem datę wydania książki, która wskazywała na rok 2004, czyli szesnaście lat temu, czyli… dawno temu. Byłem pewny, że to kolejna nieciekawa pozycja do przebrnięcia. To dodatkowo mnie zniechęciło. Ale ponieważ czytam wszystkie lektury szkolne więc wiedziałem, że tą również muszę. W końcu nadszedł dzień czytania. I tu niespodzianka – już od pierwszych stron okazało się, że ta lektura jest bardzo wciągająca. Samo słownictwo mnie pozytywnie zaskoczyło – jest bardzo współczesne i łatwo trafia do czytelnika. Zamiast poświęcać na czytanie założoną ilość czasu, czytałem zdecydowanie dłużej. Byłem tak ciekawy kolejnych wydarzeń, że nie zwracałem uwagi na upływający czas. Co ciekawe książkę przeczytałem zdecydowanie szybciej niż musiałem. I nie

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie

Felix, Net i Nika – streszczenie
1. Pierwszy dzień w szkole.
– Mama podwozi Felixa Polona na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w nowej szkole. W tym roku chłopiec będzie uczęszczał do klasy pierwszej Gimnazjum im. Prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie. Po zakończeniu apelu szkolni chuligani- Ruben i Marcel, kradną mu kieszonkowe. Później Felix spotyka Neta i okazuje się, że będą razem chodzili do klasy 1A. W drodze do swojej klasy widzą, że Ruben i Marcel chcą ukraść drugie śniadanie rudowłosej dziewczynie. Okazuje się, że jest to Nika Mickiewicz, i że będą chodzić razem do klasy. Felix, Net i Nika postanawiają zatrzymać kradzieże chuliganów – Marcela i Rubena. Udaje się im odnaleźć ich kryjówkę w szkolnym schowku. Następnie Felix, Net i Nika pomagają w rozbiciu Gangu Niewidzialnych Ludzi. Net prezentuje przyjaciołom Manfreda- sztuczną inteligencję i nieudany program stworzony przez jego tatę.
2. Megakorek.
– W stolicy pojawiają się olbrzymie korki. Manfred wydostał się na wolność. Przyjaciele zaczynają uważać, że Manfred jest przyczyną megakorków w Warszawie. Net przyznaje się tacie do podkradzenia mu Manfreda. Ten zaś stwierdza, że to nie Manfred jest przyczyną korków. Jednak kopie Manfreda zostały całkowicie usunięte z Internetu. Manfred zostaje umieszczony w ratuszu i od teraz będzie kierował sygnalizacją świetlną w mieście.
3. Szkoła, w której straszy.
– Nika w bazie przyjaciół na szkolnym strychu widzi szkielet, który wcześniej wisiał na stojaku, a teraz stał o własnych siłach. Nika opowiada Felixowi i Netowi, o tym, co widziała w ich bazie. Przyjaciele wspólnie stwierdzają, że w szkole musi być duch. Dowiadują się, że gdy duch jest w pobliżu, temperatura powietrza w pobliżu spada, więc umieszczają czujniki temperatury w szkole. Podczas próby zbadania strychu robotem coś lub ktoś sprawia, że obraz znika. Przyjaciele spotykają się z duchem. Postanawiają więc zgodnie z zaleceniem pani Basi- kelnerki w kawiarni Zbędne Kalorie odwiedzić Madame Josephine. Przyjaciele rozmawiają z duchami. Duchy pokazują przyjaciołom rozbitą kabinę samolotu i chcą, by je pochować.
4. Zamek na Kociej Skale.
– Klasa Ia jedzie na wycieczkę do Zamku na Kociej Skale. Gdy podczas zwiedzania odłączają się od grupy, natrafiają na nieznajomego im gnoma, który pilnuje skrzyni ze skarbem księcia Świętopełka. Dowiadują się od niego, że skarb ten należy do kogoś, kto jeszcze się nie urodził.
5. Skarb babci Lusi.
– Przyjaciele postanawiają, że odnajdą skarb, o który mówiła im kiedyś babcia Felixa Polona. Został on ukryty w piwnicach pewnego kościoła. Dowiadują się jednak, że kościół został zburzony, a na jego miejscu stoi teraz nowoczesny biurowiec. Okazuje się jednak, że piwnica została zachowana. Przyjaciele pozostają w budynku aż do jego zamknięcia. Będąc w piwnicy Nika wyczuwa, że przejście jest zaraz za murem. Wracając tam kolejnego dnia, tworzą przejście. Za murem znajdował się skarb babci Lusi oraz stara księga rachunkowa. Tata Felixa postanawia odwieźć książkę i skarb do muzeum.
6. Boże Narodzenie.
– W Boże Narodzenie Nikę odwiedza święty Mikołaj i wręcza jej prezent. Była to nowa, zielona kurtka. Mikołaj zabiera Nikę do domu Neta, na świąteczną kolację. Net wręcza Nice pierścionek z odnalezionego skarbu babci Lusi. Felix daje w prezencie swojej babci pierścionek z oczkiem, który kiedyś należał do niej.
7. Tajemnice Niki.
– Klasa Felixa, Neta i Niki jedzie na ferie na obóz do Zakopanego. Nika nie umie jeździć na swoich bardzo starych nartach. Podczas pierwszej wizyty na stoku Nika

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie szczegółowe, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie szczegółowe

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika – streszczenie krótkie
1. Pierwszy dzień w szkoleFelix Polon będzie uczęszczał do pierwszej klasy gimnazjum. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego szkolni chuligani – Marcel i Ruben – kradną mu jego kieszonkowe. Tego samego dnia Felix poznaje Neta i Nikę, z którymi będzie chodził do klasy. Przyjaciołom udaje się zatrzymać kradzieże Marcela i Rubena. Pomagają też w rozbiciu Gangu Niewidzialnych Ludzi. Net prezentuje przyjaciołom Manfreda, czyli program komputerowy stworzony przez jego tatę.       2. MegakorekW Warszawie pojawiają się korki. Przyjaciele zaczynają uważać, że Manfred, który wydostał się na wolność, jest ich przyczyną. Net przyznaje się ojcu do podkradzenia mu Manfreda, a ojciec stwierdza, że to nie on jest przyczyną korków. Manfred – wraz z jego kopiami – został usunięty z Internetu i rozpoczął kierowanie sygnalizacją świetlną.

3. Szkoła, w której straszyNika w bazie przyjaciół widzi stojący szkielet, który wcześniej wisiał na stojaku. Opowiedziała chłopakom, co widziała na strychu. Przyjaciele stwierdzają, że w szkole jest duch. Podczas badania strychu z pomocą robota coś sprawia, że obraz znika. Przyjaciele trafiają na ducha i idą na spotkanie z Madame Josephine. Duchy pokazują przyjaciołom kabinę samolotu i chcą, by je pochowano.

4. Zamek na Kociej SkaleKlasa Ia jedzie na wycieczkę do Zamku na Kociej Skale. Przyjaciele natrafiają na gnoma, który pilnuje skrzyni ze skarbem księcia Świętopełka.

5. Skarb babci LusiPrzyjaciele postanawiają, że odnajdą skarb, o którmy mówiła im kiedyś babcia Felixa. Kościół, w którym został schowany skarb, został zburzony, ale piwnica została zachowana. Będąc w piwnicy, Nika wyczuwa, że przejście znajduje się za murem. Tam właśnie znajdował się skarb babci Lusi oraz księga rachunkowa.

6. Boże NarodzenieW dzień Bożego Narodzenia Nikę odwiedza święty Mikołaj. Zabiera on ją do mieszkania Neta na kolację świąteczną. Net wręcza Nice pierścionek, który znajdował się wśród odnalezionych skarbów. Felix daje w prezenci

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie krótkie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Plan wydarzeń, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Plan wydarzeń

,,Felix, Net i Nika oraz Gang niewidzialnych ludzi’’ – plan wydarzeń
1. Kradzież w banku, w którym pracuje mama Felixa.
2. Rozpoczęcie roku szkolnego i początek znajomości Felixa, Neta i Niki
3. Utworzenie bazy na szkolnym strychu.
4. Odnalezienie kryjówki Marcela i Rubena – szkolnych chuliganów.
5. Nieudany pościg pojazdu Gangu Niewidzialnych Ludzi.
6. Pokazanie przyjaciołom Manfreda przez Neta.
7. Ucieczka Manfreda.
8. Rozpoczęcie kierowania sygnalizacją świetlną przez Manfreda.
9. Stwierdzenie przez Nikę, że szkielet w ich bazie na strychu się poruszał.
10. Nawiązanie kontaktu dzieci z duchami.
11. Odnalezienie wraku samolotu na strychu.
12. Wycieczka do Zamku na Kociej Skale i odkrycie skarbu księcia Świętopełka.
13. Odnalezienie skarbu babci Lusi.
14. Wizyta Świętego Mikoła

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Problematyka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Problematyka

„Felix, Net i Nika” to książka, która przekazuje wiele nauk. Chociaż jest to opowieść zawierająca elementy fantastyczne, porusza ona wiele ważnych, życiowych kwestii, bliskich każdemu człowiekowi.
a) Na początku widzimy strach przed nową szkołą i odrzuceniem, poczucie niesprawiedliwości, a nawet alkoholizm rodziców i agresję wobec dzieci.
b) Wydaje mi się, że autor chciał podkreślić rolę przyjaźni w życiu człowieka. To właśnie przyjaźń pomoże nam przetrwać szkołę, smutne chwile, a nawet depresję. Przyjaciele będą z nami na dobre i na złe, będą cieszyć się naszym szczęściem.
c) Rafał Kosiniak, autor książki, udowadnia w utworze, że życie jest piękne, a po burzy zawsze wychodzi słońce. Świat jest pełen nieodkrytych tajemnic, które na nas czekają. Zamiast kłócić się czy oglądać telewizje, powinniśmy odkrywać to, co nieznane. 
d) Czytając książkę, śledzimy dojrzewanie bohaterów,

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Bohaterowie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Bohaterowie

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” – bohaterowie.
Felix Polon – Ma 13 lat i mieszka w Warszawie. Uczęszcza do pierwszej klasy gimnazjum. Jego mama pracuje w banku, a tata jest wynalazcą, pracującym w Instytucie Badań Nadzwyczajnych. Podobnie jak tata- lubi konstruować różne urządzenia. Nie umie podchodzić do dziewczyn. Ma psa Cabana. Jest chłopcem szczupłym, który często ubiera się w niebieskie jeansy i sweter. Felix jest bardzo spokojny i zawsze można na nim polegać.
Net Bielecki – Ma 13 lat i mieszka w Warszawie. Uczęszcza do pierwszej klasy gimnazjum. Jego mama jest artystką, a tata informatykiem. Uwielbia komputery. Nie przepada za językiem polskim. Udoskonalił Mafreda, czyli program komputerowy stworzony przez jego tatę. Pasjonuje się filmami z Indianą Jonesem. Net, to doskonały kolega i przyjaciel. Można na nim zawsze polegać.
Nika Mickiewicz – Ma 13 lat i mieszka w Warszawie. Jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum. Rodzice Niki nie żyją, a ona utrzymuje się z renty, którą otrzymuje po tacie. W świetle prawa jej ojciec nadal żyje. Ma zdolności telekinetyczne i umie przewidywać oraz przeczuwać sytuacje. Potrafiła poruszyć robota na Marsie. Ma rude wł

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Rozprawka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Czas i miejsce akcji, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Czas i miejsce akcji

„Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi” to niesamowita historia opowiadająca o przyjaźni i miłości.
Akcja rozgrywa się w okolicach centrum Warszawy, gdzie przeprowadził się Felix do nowej szkoły. Tam napotyka Neta i Nike, z którymi mimo różnic tworzy zażyłą więź zwaną przyjaźnią.
Nie wiemy kiedy konkretnie dzieje się akcja, lecz najpewniej w okolicach wydania książki, czyli 2004 roku.
Dzieci spędzają czas aktywnie, ale często lubią razem leżakować.
W swoich przedziwnych przygodach napotykają różne postacie fantastyczne.
Net pochodzi z rodziny bogatej, sam odziedziczył pasję po ojcu do komputerów i technologii, przekształcił niedziałający zbiór kodów w inteligentny system AI (Sztucznej inteligencji). Nika za to jest z bardzo biednej ro

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Charakterystyka bohaterów, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Charakterystyka bohaterów

„Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi” to świetna, pełna prawd moralnych książka. Została napisana przez Rafała Kosik i wydana w 2004 roku.
Pokazuje jak ważna w tym wieku jest przyjaźń i co dzięki niej możemy osiągnąć. Widzimy tam wiele ciekawych postaci przez to, że powieść ma gatunek fantastyczno-młodzieżowy.
Felix był chłopcem pochodzącym ze średniej pod względem majątkowym rodziny. Tata chłopca był wynalazcą kreującym roboty, a mama pracowała w banku. Babcia chłopca odgrywała ważną rolę, ponieważ dzięki niej nikt nie chodził w domu z pustym żołądkiem. Posiadał również kochanego psa Cabana. Chłopiec miał blond włosy i był dosyć wysoki. Razem z tatą tworzył roboty, których używał w swoich zwariowanych przygodach.
Net pochodził z bogatej rodziny. Odziedziczył po ojcu zamiłowanie do komputerów. Stworzył system sztucznej inteligencji AI i nazwał go Manfred. Mama d

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Geneza utworu i gatunek, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Geneza utworu i gatunek

„Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi” to powieść młodzieżowa, w której występuje również fantastyka i science-fiction, choć na początku książki tego nie widać.
Autorem tej niesamowitej historii jest Rafał Kosik, który uwzględnił w niej wiele moralnych prawd. Książka ta została wydana w listopadzie 2004 roku przez wydawnictwo powergraph.
Możemy w niej zobaczyć tyle przeróżnych pojazdów i maszyn, ponieważ autor ma bardzo duże zamiłowanie do technologii i robotów.

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Opracowanie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Najważniejsze informacje, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Najważniejsze informacje

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”-Rafał Kosik- Najważniejsze informacje
1.Tytuł książki: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”
2.Autor książki: Rafał Kosik
3.Gatunek powieści:
•Powieść przygodowa- w książce bohaterowie mają liczne nowe doświadczenia i pokonują wiele trudności.
•Powieść science fiction- w książce nauka i technika są rozwinięte lepiej, niż w rzeczywistości. Bohaterami są ludzie oraz maszyny.
•Powieść młodzieżowa- główni bohaterowie to osoby młode, które uczęszczają do gimnazjum.
•Powieść detektywistyczna- głowni bohaterowie rozwiązują pewną zagadkę.
•Powieść fantastyczna- w książce występują elementy magii.
4.Bohaterowie pierwszoplanowi:
•Felix Polon- trzynastolatek z Warszawy. Syn wynalazcy i dyrektorki w banku. Ma psa Cabana i podobnie jak tata- uwielbia konstruować nowe urządzenia
•Net Bielecki- trzynastolatek z Warszawy. Syn informatyka i artys

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – Rafał Kosik – Streszczenie szczegółowe, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – Rafał Kosik – Streszczenie szczegółowe

Felix, na rozpoczęcie roku poszedł sam, ponieważ bank, w którym pracowała jego mama został okradziony przez Gang Niewidzialnych Ludzi a tata pracował nad nowym projektem. Po apelu uczniowie mieli rozejść się do klas, a Felix zabłądził. Po drodze napotkał dwójkę chłopaków Marcela i Rubena, którzy zabrali mu kieszonkowe. Próbował odebrać im swoje pieniądze jednak przeszkodził mu w tym Net. Chłopcy dowiedzieli się, że są w tej samej klasie.
Próbując znaleźć klasę, natknęli się na Marcela i Rubena próbujących okraść Nikę z drugiego śniadania. Net, który był komputerowcem i złamał zabezpieczenia strony szkoły, włączył dzwonek. Uczniowie wyszli z klas, więc Marcel i Ruben odeszli od Niki i zniknęli w tłoku. Chłopcy (Felix i Net) podeszli do Niki pytając, jak się czuje. Ona odpowiedziała im że wszystko dobrze i podziękowała, że włączyli dzwonek. Okazało się, że Nika także chodzi do pierwszej klasy i będzie chodziła razem z Netem i Felixem. Postanowili potem, razem znaleźć klasę. Gdy już ją znaleźli, weszli do środka. Pani Jola, przywitała ich z uśmiechem. Zajęli miejsca w ostatnim rzędzie, co nie spodobało się reszcie klasy.
Drugiego dnia Felix, przyniósł do szkoły czarne pudełko i pięciozłotową monetę. Objaśnił Netowi i Nice, że w monecie jest specjalna wkładka i jeśli odsunie się monetę od pudełka zacznie mówić.
Chwilę potem Marcel i Ruben podeszli do Felixa i zabrali mu monetę. Gdy odchodzili, moneta zaczęła mówić. Wokół chłopaków zgromadzili się uczniowie. Po krótkiej chwili moneta przestawała mówić aż w końcu całkiem umilkła. Marcel i Ruben zaczęli się śmiać z tego, że plan trójki przyjaciół nie wypalił. Po tym poszli na strych miejsce, które ustalili jako swoją kwaterę (raz poszli na strych dowiedzieli się między innymi, że Sylwester, stróż pije wino w pracy i prawie zostali przyłapani). Felix Net i Nika umówili się że pojadą do Felixa, aby wymyśleć plan zemsty na dwójce szkolnych złodziei.
Po szkole przyjaciele zebrali się w domu Felixa. Felix wypuścił swojego psa Cabana, przez co Net i Nika bali się ruszyć. Felix przekonał ich, że Caban nie jest groźny. Gdy Net i Nika trochę przekonali się do Cabana razem z Felixem zaczęli wymyślać plan. Felix powiedział, że poświęci swoją latarkę, która świeci na kolorowo, (pomyślał, że to może przyciągnąć uwagę Marcela i Rubena) Marcel i Ruben pewnie by ją zabrali i schowali do swojej kryjówki (bo na pewno taką mają) i będą śledzić ich minikopterem (wynalazkiem Felixa).
Trzeciego dnia szkoły przyjaciele zaczęli wprowadzać plan w życie. Nika włączyła latarkę i położyła ją na parapecie. Zdążyła się schować, Felix i Nt obserwowali na laptopie obraz nagrywany przez minikoptera. Marcel i Ruben pojawili się chwilę później, zauważyli latarkę i zabrali ją. Chłopcy oglądali całą akcję uważnie, Felix chciał już startować ze złodziejami szkolnymi minikopterem, jednak do półki, na której stał wynalazek podeszła woźna zabrała minikopter i włożyła go do kieszeni. Felix i Net zdenerwowali się. Siedzieli w kącie, w którym się ukryli. Gdy woźna odeszła podbiegła do nich Nika. Powiedziała im że przeczuwała niewypalenie planu i śledziła Marcela i Rubena. Poszła za nimi aż do kryjówki. Dowiedzieli się, że mijali kryjówkę szkolnych złodziei, gdy pierwszy raz wchodzili na strych. Ukryli się obok drzwi do tej kryjówki, gdy prawie Sylwester przyłapał ich na chodzeniu po strychu. Uczniowie gimnazjum wymyślili, że zrobią zdjęcia rzeczy znajdujących się w kryjówce, użyli do tego celu pełzacza (pełzacz to wynalazek Felixa). Wydrukowali je i umieścili w gablocie szkolnej. Wszystko się udało. Felix jednak chciał odzyskać minikopter, który zabrała woźna i na pewno dała go swoim dzieciom. Postanowił go odzyskać więc razem z przyjaciółmi poszedł do kwatery w szkolnym strychu. Na strychu włączył pilota od minikoptera na ekranie, że dzieci sprzątaczki bawią się minikopterem. W dobrym momencie Felix włączył go i odleciał nim od zdziwionych dzieci. Gdy minikopter leciał w stronę szkoły, przyjaciele ujrzeli pościg policyjny za furgonetką… Gangu Niewidzialnych Ludzi. Minikopter zdążył nagrać tylko jak furgonetka wjeżdża do środka tira, ponieważ rozbił się o krzaki. Felix zaraz po tym zdarzeniu zawiadomił ojca i prosił go o wysłanie Airwolfa. Net przełączył ekran laptopa na telewizor, zobaczyli w nim transmisję pościgu za furgonetką. Dowiedzieli się, że obraz był przełączany z Airwolfa. W furgonetce, którą złapała policja był tylko kierowca, reszcie gangu udało się uciec. Tata Felixa dostał podziękowania za pomoc w pościgu i za nagrywanie całej akcji.
Net był bardzo zdolnym informatykiem i matematykiem. Zdolności informatyczne najprawdopodobniej odziedziczył po tacie, który był znakomity w tej dziedzinie. Net napisał, a dokładnie dokończył pisać pewien program. Sztuczną inteligencję, którą nazwał Manfred. „Wychowywał” go bez dostępu do internetu, ponieważ obawiał się jego zachowania w sieci. Net zaprosił do siebie Nikę i Felixa dlatego, że chciał „zapoznać” ich z Manfredem. Gdy Felix i Nika przyszli na miejsce, zdziwili się, ponieważ Net i jego rodzice zajmowali całe dwudzieste piętro apartamentowca. Jego mieszkanie miało dwa poziomy. Nika zaciekawiła się licznymi obrazami w mieszkaniu Neta. Net opowiedział jej, że ma je za darmo, ponieważ jego mama jest malarką. Przyjaciele przywitali się z mamą Neta i powędrowali do pokoju gdzie gimnazjalista-komputerowiec zaprezentował reszcie Manfreda. Po „prezentacji” Manfreda, przyjaciele przystąpili do opracowania planu ściągania na wcześniej zapowiedzianej klasówce. Felix pokazał przyjaciołom swój długopis, który zapamiętuje ruchy, dzięki czemu może ponownie napisać wcześniej napisane słowa. Net połączył długopis z Manfredem. Ściąga miała działać tak, że gdy napisze się pytanie, Manfred poda odpowiedź.
Drugiego dnia znów był problem z korkami. Podobno były spowodowane awarią sygnalizacji świetlnej. Awaria ustąpiła samodzielnie idealnie na drugą lekcję. Na samym początku pani Konstancja rozdała kartki. Było dwadzieścia pytań i do każdego cztery odpowiedzi. Chłopcy włożyli słuchawki do uszu, Nika odmówiła udziału w oszustwie. Net zaczął pisać pytania, jednak Manfred począł szwankować. Nie chciał podawać odpowiedzi, więc Net zaczął go zmuszać pisząc oczywiście na kartce testowej. Felix zanudzony, wyjął słuchawkę popatrzył na Neta z litością i zaczął zakreślać coś na kartce.
Po szkole Nika i Felix odwiedzili Neta. Okazało się, że nie wyłączył Manfreda. Nagle do pokoju Neta weszła jego mama. Powiedziała że doktor Jamnik chce się jutro koniecznie z nią widzieć. Następnego dnia Felix razem z mamą poszli do doktora. Doktor Jamnik posądził Neta o rozdwojenie osobowości. Powiedział, że Net wymyślił sobie przyjaciela i próbował zmusić go do podania odpowiedzi do sprawdzianu. Oczywiście jak to doktor Jamnik, przepisał mu aspirynę i witaminę C. Gdy wyszli z gabinetu Net próbował się wytłumaczyć mamie. Ona jednak powiedziała, że wie kim jest Manfred. Net zdziwiony spytał mamę skąd go zna, jego mam oznajmiła, że poznała go w internecie. Tata Neta podczas aktualizacji programu antywirusowego podłączył wszystkie komputery do sieci. To wystarczyło, by Manfred mógł się skopiować. Net był przerażony. Wiedział, że Manfred był stworzony do sterowania sygnalizacją świetlną i korki w mieście to jego sprawka.
Po szkole cała trójka udała się do mieszkania Neta. Chcieli opowiedzieć o całym incydencie. Net wyjaśnił tacie, że wykradł mu kod do programu AI i dokończył go. Powiedział, że nigdy nie dawał mu dostępu do internetu, ponieważ obawiał się jego zachowania w sieci. Dodał, że gdy została zrobiona aktualizacja programu, mógł się uwolnić i korki w mieście to jego sprawka. Pan Bielecki skrzyczał Neta, ale był dumny, że jego syn był tak odpowiedzialny i poinformował go o zdarzeniu. Trójka przyjaciół udała się do pokoju pana Bieleckiego. Byli zdumieni ilością komputerów i tym, jak intensywnie pracował Pan Marek. Net zapytał, czy za kor

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – Bohaterowie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – Bohaterowie

Tytułowymi bohaterami książki „Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” są:Felix Polon – Mieszka w Warszawie, przy ulicy Serdecznej, jest silnym, trzynastoletnim chłopcem, ma brązowe oczy, blond włosy. Interesuje się, podobnie jak ojciec – Piotr Polon – mechaniką, konstruowaniem wynalazków. Jego matka pracuje w banku, nazywa się Marlena. Felix ma też psa, teriera rosyjskiego, na którego się woła Caban.
Net Bielecki – Mieszka w Warszawie, w wysokim budynku na dwudziestym piętrze, z jego tarasu rozlega się piękny widok na panoramę miasta. Jest chudym chłopakiem, z niebieskimi oczami kryjącymi się za o

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.