Skarb Troi

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Skarb Troi, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Charakterystyka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Recenzja książki, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Recenzja książki

,,Skarb Troi” to jedna z trzech powieści należących do cyklu „Tajemniczy tunel” niemieckiego pisarza Olafa Fritsche. Ta fascynująca książka powstała w 2007 roku. Na język polski przełożyła ją w 2008 roku Anna Wiązek, a wydało Wydawnictwo Dolnośląskie. „Skarb Troi” to drugi tom z serii.
Książka opowiada o trójce przyjaciół, Lilly, Magnusie i Albercie, którzy chcą zostać odkrywcami. Autor albo ciągle czuje się nastolatkiem, albo bardzo dobrze ich zna, bowiem stworzył świetnych bohaterów, każdy z nich ma swój odrębny charakter, a jeden z nich jest niepełnosprawny, a tak przecież często w życiu bywa.
Przyjaciele chcą zostać odkrywcami. Próbują swoich sił w ogrodzie Alberta. Niestety jedyne co znaleźli to stare sztućce, garść monet i dwa aparaty ortodontyczne. Więc chcą spróbować czegoś lepszego. Tata Alberta opowiedział o skarbie króla Priama. Wymyślili świetny plan, uszyli stroje aby wyglądać jak wszyscy w przeszłości i ruszyli na poszukiwania skarbu.
Lilly, Magnus i Albert mają do dyspozycji magiczny tunel, dzięki któremu przenoszą się w przeszłość do miejsc przez siebie wybranych. Rozpala to ich ciekawość, przenoszą się w czasie i zaczynają poszukiwania.
Pierwsza podróż nie okazała się zbyt bezpieczna, ponieważ przenoszą się w czasy bardzo odległe a dokładniej w 1180 r.p.n.e gdzie trwała wojna Trojańska. Zostali zaatakowani przez wojska ale spotkali młodego pasterza o imieniu Costa. Pomógł im uciec i zmylił trop pościgu. Zamieszkali przez jakiś czas u jego rodziny, ale dowiedzieli si�

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie

Jeśli dziś jest teraz, to teraz można przemieścić się do wczoraj, nawet jeśli wczoraj było ponad trzy tysiące lat temu! Podróże w czasie są przecież możliwe dzięki tajemniczemu i magicznemu tunelowi ukrytemu w piwnicy. To dwuzdaniowe streszczenie książki ,,Skarby Troi” Olafa Fritsche według mnie zachęca do jej przeczytania. Ale po kolei.

Latem troje dziesięciolatków spędzało czas w ogrodzie. Albert, Lilly i Magnus, bo o nich mowa, chcą być odkrywcami. Akcja rozgrywa się współcześnie, w domu Alberta, który porusza się na wózku inwalidzkim. Jak to bywa w wakacje, czas dłuży się niemiłosiernie. Nieoczekiwanie Magnusa kłuje coś w rękę. Okazuje się, że leży na starym widelcu. Dzieci uważają, że w ogrodzie może być więcej skarbów. W przeszłości willa należała do dziwaka, który nieoczekiwanie zniknął. To świetna okazja, aby rozpocząć przygodę!

Ojciec Alberta jest wynalazcą. Dzieci zwracają się do niego o pomoc i otrzymują wykrywacz metalu. W ogrodzie znajdują coraz więcej przedmiotów, niestety przeciętnych. A ich apetyt na odkrywanie przeszłości rośnie, zwłaszcza, że ojciec Alberta opowiedział bohaterom o starożytnym skarbie Troi.

Dzieci udają się do piwnicy, gdzie znajduje się ich kwatera. Chcą zdobyć więcej informacji o Troi. Przypadkiem odkrywają wspomniane już przejście do poruszania się w czasie oraz notatki poprzedniego właściciela domu na temat poruszania się tunelem. Postanawiają, że wyruszą do czasów trojańskich. Mama Lilly pracuje w teatrze i zajmuje się szyciem strojów. Pomaga córce w doborze ubrań z czasów 1180 lat przed naszą erą. Ojciec wynalazca zaopatrzył bohaterów powieści w uniwersalny tłumacz językowy o wielkości ziarnka grochu.

Ze względu na kalectwo Alberta w podróż do przeszłości mogą udać się tylko Magnus i Lilly. Nie znaczy to, że chłopiec na wózku będzie bezczynny. Jest świetnym organizatorem i doskonale gromadzi informacje gwarantujące bezpieczeństwo podróży. Dziewczynka jest natomiast bardzo sprytna i zwinna, dobrze gra w piłkę nożną i świetnie wspina się na drzewa. Talenty Magnusa to umiejętność wyjścia cało z każdej sytuacji oraz pomysłowość. Każda osoba z tej grupy ma więc cechy, które wspólnie pozwalają bezpiecznie przemieszczać się w czasie. Łącznikiem między teraźniejszoś

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie szczegółowe, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie szczegółowe

„Skarb Troi” Olafa Fritshe – streszczenie szczegółowe

„Skarb Troi” to niesamowita, fascynująca książka, z której można dowiedzieć się wiele na temat kultury greckiej. Powieść napisał niemiecki pisarz – Olaf Fritshe. Autor urodził się w 1967 roku w mieście Lubeca. Jest on niemieckim pisarzem książek dla dzieci oraz podręczników skierowanych dla dorosłych.

Omawianą dziś powieść „Skarb Troi” Fritshe, napisał w 2007 roku, natomiast na język polski przetłumaczyła ją Anna Wziątek. Pisarz omawianej lektury jest również twórcą kilkudziesięciu innych książek, które zostały docenione przez krytyków i pokazują nam nadzwyczajny warsztat tego pisarza. Olafa Fritshe cechuje ogromna empatia i dobroduszność, co przekazał w swojej pracy i dzięki czemu jest ona tak dobra.

Każdy rozdział tego pasjonującego utworu może przyprawić nas o dreszcze i dać nam powody do rozmyślań. Powieść ta zalicza się gatunku fantastycznego ze względu na magiczny tunel czasoprzestrzenny, o którym czytamy u niemieckiego pisarza.

Książka opowiada naprawdę ciekawą historię, która pokazuje nam wiele prawd zarówno życiowych, jak i moralnych.

Opowieść rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych: w teraźniejszości oraz przeszłości. Lilly, Albert i Magnus to zgrana paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody, pełne wszelakich niebezpieczeństw i trudów. Za pomocą magicznego tunelu, dzięki któremu możliwe jest podróżowanie w czasie, młodzi odkrywcy cofają się do starożytności.

Akcja książki rozpoczyna się w wakacyjny, lipcowy, upalny dzień, a następnie autor przeniósł nas do czasów 10-letniej starożytnej wojny trojańskiej i rzeczywistości XIX wieku.

Jedną z głównych bohaterów była 10-letnia Lilly. Dziewczynka miała rudoblond włosy, błękitne, niczym Atlantyk oczy, a na głowie nosiła swój kowbojski kapelusz.
Drugim z trójki bohaterów był chłopiec o imieniu Magnus, w podobnym wieku do Lilly, o brązowych, rozczochranych włosach i zielonych, przenikliwych oczach.
Trzecim przyjacielem tej paczki był Albert, który niestety poruszał się na wózku inwalidzkim, ponieważ trzy lata wcześniej uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, z którego ledwo uszedł z życiem. Przez pewien czas było to dla niego bardzo trudne, przede wszystkim dlatego, że w wypadku zginęła jego ukochana mama. Jednakże z pomocą swoich wiernych przyjaciół zaakceptował wózek i uważał go za rzecz normalną.

Dzieci posiadały wiele pozytywnych cech charakteru, między innymi uczciwość, życzliwość i empatię.
Ostatnim przyjacielem Lilly, Magnusa i Alberta był ptak – Merlin. Kawka wypadła z gniazda jako małe pisklę, ale na szczęście znalazł ją dobroduszny Albert i wychował na dumnego ptaka. Merlin tak bardzo przywiązał do paczki przyjaciół, że został z nimi na zawsze. Podczas wyprawy, przenosił bardzo ważne informacje Lilly oraz Magnusowi od Alberta i odwrotnie.

Przygoda książki „Skarb Troi” rozpoczęła się w ogrodzie Alberta. Paczka przyjaciół cieszyła się z powodu zakończenia roku szkolnego. Gdy dzieci beztrosko śmiały się i rozmawiały leżąc na trawie, Magnus poczuł silny ból. Pomyślał sobie, że coś go ukąsiło, lecz okazało się, iż był to stary widelec, prawdopodobnie zgubiony przez poprzedniego właściciela domu. Mężczyzna, do którego ów posiadłość niegdyś należała, twierdził, iż umie podróżować w czasie.

Ze względu na rozmyślanie o staruszku, okrzykniętym przez społeczeństwo wariatem, dzieci postanowiły szukać skarbów. Pożyczyły od taty Alberta wykrywacz metalu i wzięły się do pracy. Znalezione przez nich rzeczy można było jednak nazwać starymi rupieciami, ponieważ były to zwyczajne śmieci.

Profesor – tak nazywali go sąsiedzi, opowiedział dzieciom o zaginionym skarbie Troi. Trójkę przyjaciół bardzo zaciekawiła usłyszana historia, po której wysłuchaniu udali się więc do swej kwatery. Tam paczka przyjaciół podjęła decyzję o odnalezieniu owego skarb.

Lilly, Albert oraz Magnus mieli pewien sekret, posiadali w swej kwaterze tunel, który potrafił przenosić w czasoprzestrzeni osoby korzystające z niego. Po pewnym czasie, dzieci zaczęły się intensywnie przygotowywać do wyprawy. Spakowały ze sobą: notatnik, ołówek, sznurek, latarkę, scyzoryk, tłumacza uniwersalnego, a także ubrania starożytnych Greków, czyli najpotrzebniejsze rzeczy.

Gdy Lilly, Magnus i Merlin weszli przez szczelinę w ścianie do tunelu, usłyszeli głos Alberta, który życzył im powodzenia. Chłopiec został w bazie, siedząc przy komputerze i wyszukując informacji o skarbie, ponieważ nie mógł wyruszyć na podróż z nimi, gdyż jego wózek inwalidzki nie mieścił się w tunelu.
Magnus obliczył doskonale, jak długo muszą stać w szczelinie, aby dostać się do celu.

Gdy tylko bohaterowie przybyli do starożytnej Grecji, wypatrzyli ich strażnicy i zaczęła się gonitwa za dwójką dziesięciolatków, na szczęście w ucieczce pomógł im pasterz o grubych, czarnych włosach o imieniu Costa. Skrył ich oraz obiecał, iż przeprowadzi Lilly i Magnusa przez wielkie mury Troi.

W taki oto sposób dzieci zapoznały się z Costą. W trakcie rozmowy chłopiec pytał się Lilly i Magnusa o ich rodziców. Przyjaciele nakłamali nowo poznanemu koledze, że ich rodzice by

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie krótkie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie krótkie

„Skarb Troi” to niesamowita powieść napisana przez Olafa Fritsche w XXI wieku, co czyni ją dosyć młodą książką. Autor tego fascynującego utworu jest również twórcą kontynuacji dzieła „Czarny Rycerz”. Jego twór szybko spodobał się młodzieży przez swoją oryginalną oraz ciekawą historię, a także interesujące postacie.
Głównymi bohaterami tej powieści była trójka przyjaciół: Lilly, Albert oraz Magnus. Albert poruszał się na wózku inwalidzkim przez co, nie wziął udziału w tej niebezpiecznej przygodzie, o której zaraz powiem.
Wszystko zaczęło się w ogrodzie. Dzieci szukały skarbów za pomocą wykrywacza metalu, taty Alberta. Niestety nic ciekawego nie udało im się zdobyć. Gdy oddawali sprzęt panu domu, zaintrygowała ich historia na temat skarbu Troi. Przyjaciele poszli do swej kwatery, gdzie postanowili za pomocą tunelu czasowego, przenieść się, do czasów wojny panującej wtedy w Troi.
Tam, oto dzieci musiały uciekać przed strażnikami, lecz pomógł im w tym pewien pasterz o imieniu Costa. Następnie spotkali Odyseusza mającego plan, jak zakończyć tą długą wojnę.
Postawili oni konia trojańskiego, który dzięki podstępowi, pr

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Plan wydarzeń, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Plan wydarzeń

Plan wydarzeń – „Skarb Troi”:1. Wspólne spędzanie czasu w ogrodzie przez trójkę przyjaciół – Lilly, Magnusa i Alberta.
2. Wizyta w laboratorium taty Alberta.
3. Zabawa w poszukiwaczy skarbów.
4. Bezowocne poszukiwania.
5. Poszukiwanie informacji na temat Skarbu Troi.
6. Historia wojny trojańskiej.
7. Wybranie celu podróży.
8. Przygotowania do podróży w czasie.
9. Droga przez tajemniczy tunel.
10. Ucieczka przez żołnierzami.
11. Poznanie Costy.
12. Wizyta u rodziny pasterza.
13. Poszukiwanie Odyseusza.
14. Oprowadzenie po obozie Greków przez Odyseusza.
15. Bitwa o Troję.
16. Uczenie Costy gry w piłkę nożną.
17. Kolejne spotkanie z Odyseuszem.
18. Tajny plan Greków.
19. Wizyta w Troi.
20. Oględziny pałacu.
21. Wycofanie się Greków.
22. Zeznanie jeńca na temat zostawionego konia.

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Problematyka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Problematyka

„Skarb Troi” to fascynująca, pełna głębokich przemyśleń książka napisana zaledwie kilkanaście lat temu przez znanego, niemieckiego pisarza – Olafa Fritsche. Mężczyzna urodził się 1967 roku, w pewnej miejscowości o nazwie Lubece. Jest niemieckim pisarzem nie tylko książek dla dzieci, ale także utworów dla dorosłych. Do tego jest autorem kontynuacji dziś omawianej powieści, a także twórcą kilkudziesięciu innych wybitnych dzieł. Olaf przekazał do książki swego autorstwa, swoją empatie oraz dobroduszność, przez co ta, tak bardzo spodobała się krytykom. Powieść ma gatunek fantastyczny, dzięki czemu widzimy wiele pięknych miejsc oraz ciekawych bohaterów. Omawiana dziś książka rozpoczęła kilkutomowy cykl pod tytułem „Tajemniczy tunel”.
Olaf Fritsche w swoim utworze poruszył wiele istotnych morałów, które mogą wpłynąć na nasz sposób patrzenia na świat, a nawet usposobienie naszego charakteru.
Głównymi bohaterami jest mała grupka przyjaciół składająca się z Lilly, Alberta oraz Magnusa. Razem przeżywają niebezpieczne, jednakże niesamowite przygody, kt�

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Bohaterowie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Bohaterowie

Lilly- dziesięcioletnia dziewczynka, ma piękne błękitne oczy, a na jej głowie widnieje kowbojski kapelusz.Twierdzi, iż dziewczęta nie w niczym nie są gorsze od chłopców. Jest energiczna, entuzjastyczna świetnie gra w piłkę. Zna się na staromodnej modzie, dzięki informacją mamy, która jest krawcową.
Magnus- odznacza się sprytem i niezwykłą zwinnością, to stworzony do majsterkowania chłopiec. Przyjaźni się z Lilly, zawsze radzi sobie w trudnych sytuacjach.
Albert- wraz z Lilly i Mangusem stanowią świetną paczkę, dobrze czują się w swoim towarzystwie, jest w podobnym wieku co reszta przyjaciół. Przeżył szok po stracie mamy i bezwładności w nogach. Mieszka wraz z ojcem w willi, nie uczestniczy w wyprawach z powodu kalectwa, jednakże zawsze pomaga swym towarzyszom.
Matka Lilly- pracownica teatru, szyje kostiumy. Jest pracowita, daje dobry przykład córce, że dzięki ciężkiej pracy można w życiu coś osiągnąć.
Ojciec Alberta- mechanik ,konstruktor,inżynier a także wynalazca. Często nazywany przez

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Rozprawka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Czas i miejsce akcji, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Czas i miejsce akcji

„Skarb Troi” to niesamowita, fascynująca, pełna empatii i przyjaźni książka, napisana przez znanego, niemieckiego pisarza – Olafa Fritsche w XXI wieku. Zaprezentował w niej wiele ważnych morałów oraz przykładów dobroduszności i miłości w różnych postaciach. Autor urodził się w XX wieku, a konkretniej 1967 roku, w miejscowości o nazwie Lubece. Mężczyzna jest pisarzem, nie tylko książek dla młodzieży, ale również wielu podręczników dla dorosłych. Do tego jest twórcą kontynuacji omawianej dzisiaj powieści „Skarb Troi”, która rozpoczęła kilkutomową serię książek pod tytułem „Tajemniczy tunel”. Warto wspomnieć, iż ma na swoim koncie kilkadziesiąt utworów docenionych przez wielu krytyków.
„Skarb Troi” ma gatunek fantastyczny, przez magię otaczającą bohaterów, w postaci tunelu,

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Charakterystyka bohaterów, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Charakterystyka bohaterów

„Skarb Troi” to niesamowita, fascynująca, pełna głębokich przemyśleń książka, napisana przez znanego, niemieckiego pisarza – Olafa Fritsche w 2007 roku, co czyni tę książkę dosyć nową. Mężczyzna urodził się 1967 roku, w pięknej miejscowości Lubeka. Tam wychowywał się i uczył nowych rzeczy. Autor jest dobrodusznym i opiekuńczym człowiekiem. Te cechy przekazał w książce i to dlatego ta powieść jest tak niezwykła. Olaf jest również twórcą kontynuacji omawianej dziś książki. „Skarb Troi”, która rozpoczęła kilkutomowy cykl pod tytułem „Tajemniczy tunel”. Fritsche jest twórcą kilkudziesięciu książek, skierowanych nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.
„Skarb Troi” ma gatunek fantastyczny, przez występującą tam magię, pod postacią tunelu. Owa szczelina, potrafi przenosić ludzi zarówno w czasie jak i w przestrzeni. Gatunek książki sprawia, iż fabuła jak i postacie są bardzo ciekawe i interesujące.
Lilly- to jedna z głównych bohaterek powieści. Dziewczyna miała piękne, rudoblond włosy, a jej twarz rozświetlały błękitne, niczym Atlantyk oczy. Na głowie zawsze nosiła kowbojski kapelusz, który zdobyła na Dzikim Zachodzie. Była odważna, sprytna oraz pełna ener

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Geneza utworu i gatunek, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Geneza utworu i gatunek

Olaf Fritsche to współczesny pisarz niemiecki. Większość jego twórczości przeznaczona jest dla młodzieży. Powieści historyczne, które przyniosły mu sławę, znajdują się w cyklu przygód dzieci, które odkryły magiczny tunel pozwalający podróżować w czasie. Jedną z dziewięciu części serii tych przygód jest właśnie książka ,,Skarb Troi”.

Niemcem był również Heinrich Schliemann, pasjonat archeologii i poszukiwacz skarbu Priama. Schliemann żył w XIX wieku, wydawało mu się, że na terenie dzisiejszej Turcji odkrył w 1873 roku wspomniane kosztowności króla Priama. Faktycznie jednak pochodziły one z epoki wcześniejszej. Niewątpliwie jednak poszukiwacz odkrył niemal dziewięć tysięcy sztuk biżuterii, monet i ozdobnych przedmiotów ze srebra i złota. Schliemann podstępem wywiózł je do Berlina, a potem podczas II wojny światowej zrabowali je Rosjanie. Do dziś znajdują się na terenie Rosji.

Myślę, że Olaf Fritsche napisał powieść o przygodach Lilly, Albert i Magnusa inspirując się postacią niemieckiego archeologa. Schliemann jest zresztą jednym z bohaterów powieści ,,Skarb Troi”. Po pierwsze łączy ich narodowość. Po drugie wspólna pasja do historii. Po trzecie prawdziwa przecież historia poszukiwań skarbu Troi jest jak kryminał – to żona Schliemanna pom

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Opracowanie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Opracowanie

„Skarb Troi” to niesamowita powieść, napisana przez wielkiego, niemieckiego pisarza, Olafa Fritsche w XXI wieku, co czyni tę powieść dosyć nową. Autor tej książki, napisał również jej następne kontynuacje oraz kilkadziesiąt innych utworów, które również zostały docenione przez krytyków na całym świecie. Mężczyzna jest miły, a także dobroduszny, co przekazał w swej powieści, nadając jej majestatu i charyzmy. „Skarb Troi” to pierwsza część rozpoczynająca cykl książek, pod tytułem „Tajemniczy tunel”. Autor urodził się w 1967 roku, w pewnym niemieckim mieście Lubece. Jest świetnym pisarzem nie tylko książek dla dzieci, ale również podręczników dla dorosłych. Swą bestsellerową książkę napisał w 2007 roku i to właśnie ten utwór, rozwinął jego umiejętności oraz dał mu chlubę.
Głównymi bohaterami książki byli: Lilly, Magnus i Albert. Ta grupka dzieciaków uwielbiała spędzać razem czas w posiadłości taty Alberta. Tam bawiły się i śmiały, lecz posiadały również pewien sekret, bowiem odkryły magiczny tunel, o zdolnościach przemieszczania się, zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Pewnego dnia Lilly i Magnus natchnieni historią tajemniczego skarbu Troi, przenieśli się do czasów wojny trojańskiej, gdzie przeżyli

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Najważniejsze informacje, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Najważniejsze informacje

„Skarb Troi” to fascynująca powieść, napisana przez niemieckiego pisarza Olafa Fritsche w XXI wieku, co czyni ją dosyć młodą książką. Autor tego niesamowitego utworu urodził się wiele lat temu, w 1967 roku w swej ojczyźnie w Niemczech, w mieście Lubeka. Jest on twórcą książek dla dzieci, a także wielu utworów skierowanych do osób dorosłych. Omawiana dziś powieść „Skarb Troi” otworzyła kilkutomowy cykl pod nazwą „Tajemniczy tunel”, której Fritsche jest również autorem. Mężczyzna jest bardzo opiekuńczy i pomocny, co przekazał w swej książce.
Głównymi bohaterami książki była mała, kilkuosobowa paczka przyjaciół, w której skład wchodzili: Lilly, Albert, Magnus oraz ptak Merlin. Dzieci często bawiły się w ogrodzie taty Alberta. Tam radośnie spędzały swój wolny czas, lecz miały pewien sekret, o którym nikt nie wiedział, a dokładn

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.