Trzej muszkieterowie

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Trzej muszkieterowie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Charakterystyka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Recenzja książki, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Recenzja książki

W pierwszy poniedziałek kwietnia 1625 roku (wypada to 7 kwietnia) osiemnastoletni d’Artagnan opuszcza swą biedną gaskońską rodzinę i kieruje się ku Paryżowi, tam bowiem zamierza spełnić swoje wielkie marzenie o zostaniu muszkieterem. Podczas podróży w tawernie spotyka człowieka w czarnym płaszczu i z blizną-pokłócił się z nim. Kiedy wyjechał z tawerny ludzie człowieka z blizną napadli d’Artagnana, zabrali mu list który napisał mu ojciec. Ojciec d’Artagnana był przyjacielem porucznika muszkieterów, list został napisany, w celu umieszczenia d’Artagnana w Akademii Królewskiej. Po kradzieży nie ruszył w pogoń za złodziejami, ale kierował się dalej do Paryża, gdzie zostaje muszkieterem bo Trevil przyjaciel ojca d’Artagnana rozpoznał młodzieńca i obiecał mu, że dostanie się do Akademii. Po drodze napotyka rannego Atosa, Portos myśląc, że d’Artagnan to złodziej pojedynkuje się z nim, lecz okazuje się, że pojedynki są zakazane, muszkieterowie ofiarują d’Artagnanowi swoją przyjaźń i pokonują królewską straż, są zaskoczeni umiejętnościami młodzieńca. Po walce kątem oka zauważył ludzi którzy go okradli, więc d’Artagnan ruszył w pościg, złodzieje jednak uciekli. Po pościgu postanowił że znajdzie mieszkanie. Znalażl mieszkanie idealne u pana Bonacieux w dodatku zatrudnił służącego Plancheta, poznał także żonę swego gospodarza, piękną i młodą Konstancję. D’Artagnan nie mógł długo zostać, ponieważ został wezwany przez Królową Annę. Królowa Anna nie jest szczęśliwa w swoim małżeństwie z Ludwikiem XIII, znalazła więc kochanka-Diuka Buckinghamu. Podarowała mu dwa diamenty które dostała od męża. Dowiaduje się o tym szpieg kardynała który namawia króla żeby zorganizował bal, na którym jego żona będzie musiała założyć biżuterię. Kardynał wysyła Milady która kradnie diamenty i zabiera je do najlepszego jubilera w Londynie, jubiler robi idealną kopie diamentów i oddaje je dla Milady wracającej do Francji. Muszkieterowie czekają na Milady we Francji, ponieważ udając się za nią w podróż podczas wojny uznani byliby za zdrajców. muszkieterom udaje się odzyskać prawdziwą biżuterię, lecz Milady ucieka i ukrywa się w klasztorze, gdzie spotyka Konstancję, która wcześniej została porwana.

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – ten cytat z powieści historycznej Aleksandra Dumas pt. „Trzej muszkieterowie” to najlepsze streszczenie utworu. To przepiękna historia rozgrywająca się w 1625 roku we Francji rządzonej przez króla Ludwika XIII oraz współrządzonej przez przebiegłego kardynała Richelieu. Historia o lojalności, przyjaźni, miłości, ale również o zdradach, spiskach i morderstwach.
Główny bohater to d’Artagnan, młodzieniec, który pragnie zostać muszkieterem. Muszkieter to żołnierz wyposażony w muszkiet. Osiemnastolatek udaje się do Paryża, a w dostaniu się do szkoły dla kadetów ma mu pomóc list polecający od ojca. Niestety, na drodze d’Artagnana stają tajemniczy człowiek z blizną oraz jego przyboczni. Bohater staje do walki z nimi, ale zostaje ranny i okradziony. Rusza jedna w dalszą podróż.
W Paryżu dowiaduje się, że może dołączyć do szkoły muszkieterów. Jednak przez okno widzi ludzi, którzy go ranili. Rusza w pościg, ale przypadkowo jego los krzyżuje się z muszkieterem Atosem. D’Artagnan staje do pojedynku z nim oraz z jego kompanami Portosem i Aramisem. Rywale są pod wielkim wrażeniem umiejętności i siły bohatera. To początek ich przyjaźni, chwilowo przerwanej przez straże kardynała Richelieu. Jak się okazuje, pojedynki są zakazane, a muszkieterowie i młodzieniec mają być aresztowani. Trzech przyjaciół i d’Artagnan pokonują strażników, a wspólna walka wiąże ich jeszcze bardziej. Młodzieniec wstępuje do straży królewskiej, jego marzenie realizuje się. W tej części powieści wiadomo już, że zło to ludzie kardynała Richelieu, a pozytywni bohaterowie to muszkieterowie.
Równolegle d’Artagnan musi zadbać o sprawy doczesne. Udaje mu się znaleźć stancję u bogatego mieszczanina Michała Bonacieux. Jego żona Konstancja, piękna i młoda dwórka żony króla Francji Anny Austriaczki, od razu staje się miłością d’Artagnana. Piękność również zakochuje się w chłopaku. Nie jest szczęśliwa w małżeństwie z Michałem.
Konstancja to osoba zaufana królowej. Zna sekrety władczyni, która ma sporo przewinień na sumieniu. Największy z nich to romans z premierem Anglii, księciem Buckinghamem. Trzeba tu pamiętać, że Francja i Anglia to dwie potęgi, które rywalizowały ze sobą. Anglia władała na morzach, a Francja na lądach. W tym momencie pojawia się kolejny ważny wątek powieści – relacje królowej oraz premiera konkurujących ze sobą państw.
Konstancja zostaje

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie szczegółowe, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie szczegółowe

„Trzej muszkieterowie” – streszczenie szczegółowe
Było to w poniedziałek, siódmego kwietnia, tysiąc sześćset dwudziestego piątego roku. D’Artagnan, który ukończył osiemnaście lat postanowił zostawić swoich gaskońskich krewnych i udać się do Paryża. Chciał spełnić swoje jedno z większych marzeń, zostać muszkieterem. Jego tata przyjaźnił się kiedyś z Kapitanem Kompanii Muszkieterów. Napisał on za d’Artagnana list, dzięki któremu będzie mógł zobaczyć się z kapitanem. Zanim chłopak znalazł się w Paryżu spotkała go dosyć dziwna sytuacja. Spotkał mężczyznę mającego czarny płaszcz i bliznę na twarzy. Będąc w barze on i ten człowiek się kłócą. Po tym, jego ludzie atakują młodzieńca, okradają i zabierają mu jego list. Chłopak stara się tym nie przejmować i kontynuuje podróż.
Natychmiast po przyjeździe idzie do miejsca, w którym są cztery kąty muszkieterów. Wita go kapitan Trevill, pozwala mu uczęszczać do Akademii Królewskiej, gdzie nauczy się wszystkich rzeczy, które powinien umieć prawdziwy muszkieter. Obiecuje mu wspaniałą karierę. Wyglądając przez okno zauważa ludzi, którzy go napadli. Postanawia ich dogonić i wytłumaczyć całą sytuację. Po drodze zauważają go ranny Atos wraz z Aramisem i Portosem. Karzą mu ze sobą walczyć. Po rozpoczęciu walki z Atosem przeszkadza im strażnik, który tłumaczy, że walki na tym terenie są zakazane. Muszkieterowie wraz z d’Artagnanem pokonują strażnika. Grupa chłopaków wcześniej nie zdawała sobie sprawy z tego, że ich nowy kolega jest taki silny. Zadają mu pytanie, czy by nie chciał się z nimi zaprzyjaźnić – osiemnastolatek zgadza się. Zostaje jednym ze strażników królewskich. Pomieszkuje u pana Bonacieuxa. Zapoznaje się z jego żoną, piękną, a zarazem młodą kobietą. Jest ona krawcową i pracuje z królową Anną. Gdy zostaje porwana gospodarz prosi swojego lokatora o pomoc. Młodzieniec od razu się w niej zakochuje.
Królowa jest bardzo smutna będąc w małżeństwie ze swoim mężem – Ludwikiem trzynastym. Bardzo szybko zakochuje się w najpotężniejszym człowieku w Europie. Premierze Anglii. Młodzieniec wspólnie z Konstancją organizuje spotkanie dla królowej z diukiem Buckinghamem. Podczas niego ta wręcza mu diamenty, podarowane od swojego męża. To wydarzenie na własne oczy widzą szpiedzy posłani od kardynała Richelieu. Proponuje królowi, aby zaprosił królową na przyjęcie (bal) i poprosił o założenie swoich „drobiazgów”. Kardynał kontynuując swój plan karze Miladom jechać do Londynu i ukraść dwa diamenty. Po ukończonym rozkazie dają je Richelieu, dzięki nim może zacząć dręczyć królową. Dowiadując się o tym Anna karze muszkieterom razem z d’Artagnanem pojechać na wyprawę do Londynu i zabrać od Buckinghama diamenty. Z wielką chęcią udają się tam, aby pomóc królowej, lecz w wypełnieniu misji przeszkadza im Richelieu, przez niego trzej muszkieterowie zostają zranieni. Pozostaje tylko d’Artagnan. Buckingham poszukuje jakiegoś bardzo dobrego jubilera, który mógłby zrobić dokładnie takie same diamenty, jak te, które zostały ukradzione. Młodzieńcowi udaje się wypełnić misje, czyli odzyskać drogocenności królowej. Przez to ratuje imię Anny. Osiemnastolatek staje się doskonały w oczach kardynała. Chce on, aby d’Artagnan dołączył do niego, ale chłopak nie chce zostać wrogiem swoich przyjaciół i się nie zgadza. Richelieu bardzo oburza się odmową i w szybkim czasie mści się na nim. Ponownie porywa żonę gospodarza, w której młodzieniec się zakochał. Na pomoc wzywa trzech muszkieterów. Jednak nawet z ich pomocą nie udaje mu się przechwycić Konstancji. Zapoznaje się z hrabim de Winter, był on angielskim szlachcicem. Bije się razem z nim wygrywa, ale nie zabija go. Dzięki temu, iż nie zakończył jego żywota poznaje go ze szwagierką. Młodzieniec wie, że ona może być szpiegiem. Jest nią tak oczarowany i całkowicie zapomina o Konstancji. Pragnie aby Milady była z nim. Uważa, że kocha go tak samo jak on ją. Zaprzecza temu list, który przypadkowo znalazł. Był on adresowany do hrabiego Wardesa, Milady pisze w nim, iż kocha właśnie jego, a nie młodzieńca. W taki oto sposób dowiaduje się o podłym planie, który dla niego przygotowano. Zrobili to milady i Richelieu. On również pragnąc zemsty, zaczyna być z Kitty, była ona pokojówka i dzięki temu w łatwy sposób mógł znaleźć Milady. W nocy udaje pana de Wardesa i razem z jego ukochaną spędza noc. Trafiają do niego listy, adresowane do ukochanego Milady. Pewnego razu odpowiada na jeden z nich upokarza i obraża w nim Milady. Przychodzi do d’Artagnana z prośbą, aby zakończył życie jej kochanka. Wtedy mówi jej całą prawdę. O tym, iż zrobił to on, a nie jej ukochany. Jest ona bardzo zła, próbując wypchnąć jego sztyletem, ten za

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Streszczenie krótkie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Streszczenie krótkie

Książka dzieje się w 1625 roku we Francji rządzonej przez Ludwika XIII razem z kardynałem Richelieu. Głównym bohaterem jest d’Artagnan który ma osiemnaście lat. Pragnie zostać muszkieterem. Młodzieniec jedzie do Paryża gdzie chce być w szkole dla kadetów. Na drodze spotyka człowieka z blizną, a także jego przyjaciele. Osiemnastolatek walczy z nimi, ale niestety zostaje ranny oraz okradziony. W czasie pobytu w Paryżu informują go, że może uczyć się w szkole dla muszkieterów. Przez okno widzi ludzi, z którymi walczył. Rusza w pogoń, ale napotyka muszkietera Atosa z przyjaciółmi Portosem i Aramisem i staję z nimi do pojedynku. Przeciwnicy są zdziwieni, że bohater tyle potrafi i tak rozpoczyna się ich przyjaźń przerwana przez straże kardynała Richelieu.Okazało się, że muszkieterowie i osiemnastolatek mają być aresztowani, ponieważ jest zakaz pojedynków. Razem pokonują strażników i przyjaźń jest coraz większa. D’Artagnan dołącza do straży królewskiej przez co spełniło się jego marzenie. Podczas tych wydarzeń musi także zadbać o sprawy własne doczesne. Znajduje mieszkanie u bogatego mieszczanina Michała Bonacieux gdzie poznaję jego żonę Konstancję i od razu się zakochują, bo Konstancja nie jest szczęśliwa z Michałem. Konstancja jest zaufana królowej przez co zna sekrety władczyni, która m

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Plan wydarzeń, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Plan wydarzeń

„Trzej muszkieterowie” – plan wydarzeń1. Podróż d’Artagnana do Paryża, bójka z nieznajomym szlachcicem i utrata listu polecającego. 2. Rozmowa z panem de Treville w jego pałacu w Paryżu, opowiedzenie o zajściu w oberży oraz o podsłuchanej rozmowie Milady.3. Niezręczne zachowanie d’Artagnana powodem wyzwania muszkieterów na pojedynek. 4. Nieoczekiwane pojawienie się gwardzistów kardynała, d’Artagnan po stronie muszkieterów – przyjęcie na praktykanta.5. D’Artagnan na audiencji u króla.6. Codzienne życie muszkieterów.7. Mianowanie d’Artagnana przez króla  na kadeta.8. Prośba pana Bonacieux o pomoc w odnalezieniu porwanej żony, powiązania porwanej kobiety z osobą królowej.9. Przedstawienie całej sprawy muszkieterom.10. Ciąg dziwnych i podejrzanych zdarzeń.a) uznanie Aramisa za Buckinghama,b) pojawienie się pani Bonacieux w mieszkaniu i uratowanie jej przed aresztowaniem,c) celowe wprowadzanie przez Atosa policji w błąd i poddanie się aresztowaniu,d) nocna misja d’Artagnana w Luwrze i zapewnienie sobie alibi,11. Nocne spotkanie.12. Wyrafinowana intryga kardynała, tajna misja Milady.13. Podanie w wątpliwość wierności królowej i rewizja w jej komnatach.14. Intryga kardynała – bal.15. Udzielenie pomocy przerażonej królowej przez panią Bonacieux.16. Podjęcie się ważnej misji przez d’Artagnana i obmyślenie przez przyjaciół planu wyprawy. 17. Nieprzewidziane wypadki w czasie podróży:a) odłączanie się kolejno towarzyszy,b) zdobycie podstępem papierów hrabiego de Wardes i przeprawa przez kanał.18. Dotarcie do księcia i przedstawienie sprawy:a) zniknięcie zapinek sprawką Milady,b) wykonanie przez jubilera identycznych zapinek.19. Powrót d’Artagnana do Pa

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Problematyka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Problematyka

Książka ” Trzej Muszkieterowie” to jedno z najbardziej znanych dzieł Dumasa. Jej głównym bohaterem jest sprytny młodzieniec, D’Artagnan. Ważnymi postaciami są też jego przyjaciele: mądry i rozważny Atos, porywczy i wesoły Portos, a także tajemniczy i romantyczny Aramis. Akcja powieści rozgrywa się w XVII- wiecznej Francji, a także w Anglii. W książce występują postacie, które żyły naprawdę np. Ludwik XIII oraz kardynał Jan Richelieu. Akcja powieści jest niezwykle rozbudowana, jednak tematem przewodnim jest praca dla narodu, czyli Króla i Królowej. Pojawia się tu motyw miłości. Takim uczuciem darzył D’Artagnan najpierw Milady, a potem Konstancję Bonacieux. Jest tu też poruszany temat zdrady. Głównym tego przykładem jest Królowa Anna Austriaczka, zdradzająca swojego męża z księciem Buckinghamem. Książka obfituje też w chęć zemsty. Kardynał mści się na księciu Anglii za brak zainteresowania ze strony królowej. Niezwykły jest też sposób w jaki Trzej Muszkieterowie poznali się z D’Artagnanem. Otóż D’Artagnan pokłócił się z kolejno z Atosem, Portosem i Aramisem. Umówił się z każdy

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Bohaterowie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Rozprawka, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Czas i miejsce akcji, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Czas i miejsce akcji

„Trzej muszkieterowie” to fascynująca, wzruszająca i pełna uczuć książka, napisana przez Alexandra Dumasa w XIX wieku, a wydana 1844 roku. Autor urodził się 24 lipca 1802 roku w swej ojczyźnie – Francji, a zmarł zimą 1870 roku, co znaczy, że przeżył 68 pięknych lat, w których skupił się na swej twórczości i nauce. Jest on również autorem takich książek jak: „Naszyjnik królowej”, „Hrabia Monte Christo” czy „Czarny tulipan”. Omawiana dziś książka ma gatunek powieści, zaliczającej się do fikcji historycznej. Autor uwzględnił w tym utworze wiele wydarzeń oraz postaci, które żyły w naszym, prawdziwym świecie. Pierwsza część trylogii skupia się na czwórce przyjaciół: Atosie, Portosie, Aramisie i d’Artagnanie. Istnieją również dwie inne części tego uniwersum: „Dwadzieścia lat później” oraz

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Charakterystyka bohaterów, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Charakterystyka bohaterów

„Trzej muszkieterowie” to fascynująca, ciekawa i pełna przeróżnych morałów książka, napisana przez Alexandra Dumasa w XIX wieku, a wydana dokładnie 1844 roku. Mężczyzna urodził się 25 lipca 1802 roku, a zmarł 68 lat później, czyli 1870 roku w swej ojczyźnie. Jego umiejętności prozatorskie oraz tworzenia powieści, były godne podziwu. Mężczyzna jest również twórcą, takich dzieł jak: „Hrabia Monte Christo”, „Dwadzieścia lat później”, „Naszyjnik królowej” czy „Czarny tulipan”.
Omawiana dziś książka ma gatunek powieści zaliczającej się do fikcji historycznej. Każdy z bohaterów tego utworu ma własne przekonania oraz wątki, co czyni tę powieść tak niesamowitą i barwną. Trójka muszkieterów to tak naprawdę trójka najlepszych przyjaciół reprezentująca sobą inne cechy i wartości, jakimi posługują się w życiu i w walce.
Athos jest lakoniczny, skrupulatny i świadomy własnej wartości. Miał wiele ciekawych tajemnic, które interesowały jego towarzyszów. Miał on za sobą romantyczną historię, która zakończyła się dramatem, mężczyzna chował swe udręki w kielichu czerwonego wina. Athos reprezentował sobą szlachetność i szarmanckość.
Portos jest drugim z przyjaciół za, którym kryje się wiele ciekawych historii. Cechowała go

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Geneza utworu i gatunek, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Opracowanie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Opracowanie

Książka ” Trzej muszkieterowie” opowiada właściwie o czterech przyjaciołach. Mądrym Atosie, porywczym Portosie, romantycznym Aramisie i sprytnym D’Artagnanie. Nie lubią oni bardzo zaborczego i sprytnego kardynała Richelieu. Spiskuje on przeciw królowej Annie Austriaczce. Chce udowodnić królowi Ludwikowi XIII, że zdradza go ona z księciem Buckinghamem. Król podarował kiedyś królowej piękne zapinki. Ona podarowała je w tajemnicy księciu Anglii. Otóż kardynał namówił króla, aby urządził na cześć swojej żony tańce i kazał na ich czas założyć żonie zapinki. Czterej przyjaciele ruszyli do księcia Buckinghama z prośbą o zapinki. Oddał je D’Artagnanowi, ale brakowało dwóch. Ktoś je mu ukradł! Na szczęście poszedł on w porę do jubilera, który dorobił identyczne. Kardynał na tańcach wręczył królowej dwie zapinki i się skompromitował. Następnie przyjaciele pojedynkowali się z lordem de Winter i jego przyjaciółmi. Wygrali. D’Artagnan oszczędził Lorda, a ten z wdzięczności zaprosił go do swojej posiadłości. Tam młodzieniec zakochał się

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Najważniejsze informacje, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Najważniejsze informacje

Przedstawiam najważniejsze informacje dotyczące utworu Aleksandra Dumasa pod tytułem ” Trzej muszkieterowie „:

Tytuł: Trzej muszkieterowie

Tytuł oryginału: Les Trois Mousquetaires

Język oryginału: Francuski

Autor: Aleksander Dumas

Rok opublikowania: 1844 (tysiąc osiemset czterdziesty czwarty)

Rodzaj literacki: epika

Gatunek literacki: powieść

Czas akcji: I połowa XVII wieku podczas rządów Ludwika XIII z kardynałem Richelieu

Miejsce akcji: Francja, a także czasami Anglia

Najważniejsi bohaterowie:
D’Artagnan – główny bohater, poznajemy go, gdy ma osiemnaście lat
Atos – muszkieter, poznajemy go, gdy jest zraniony
Portos – muszkieter, mężny, dobrze zbudowany
Aramis – muszkieter

Streszczenie:
D’Artagnan jedzie do Paryża i na swojej drodze spotyka człowieka z blizną i jego przyjaciół, z którymi staję do walki. Ranny i okradziony rusza w dalszą drogę. Na miejscu dowiaduje się, że może dołączyć do szkoły muszkieterów. Przez okno zauważa ludzi, którzy go zranili. Rusza w pościg i na swojej drodze spotyka Atosa i jego przyjaciół Portosa i Aramisa. Zaczyna z nimi walczyć i rywale są pod wrażeniem umiejętności głównego bohatera. Rozpoczyna się ich przyjaźń przerwana przez straże kardynała Richelieu. Muszkieterowie i D’Artagnan mają być aresztowani, ponieważ zakazane są pojedynki. Muszkieterowie oraz osiemnastolatek pokonują strażników, przez co przyjaźń wiąże ich jeszcze bardziej. D’Artagnan wstępuje do straży królewskiej przez co jego marzenie

W tej chwili widzisz 50% opracowania
Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.