Sposób na Elfa – Marcin Pałasz – Streszczenie

„Sposób na Elfa” to książka pełna dobrego humoru i z radością przeczyta ją i mały i duży czytelnik.
Książka opowiada o przygodach Taty samotnie wychowującego Syna i ich nowo zaadaptowanego psa Elfa.
Na początku poznajemy bohaterów i ich pragnienie posiadania psa. Ma on mieć określone cechy. Kiedy jednak tata ogląda pewnej nocy ogłoszenia o adopcje psa w oko wpada mu Elf i już wie, że to ten pies skradł jego serce i żaden inny. Rozmawia o tym ze swoim synem i razem podejmują decyzję że chcą by zamieszkał z nimi.
Okazuje się, że jego schronisko jest bardzo daleko ale na szczęście znajdują się dobrzy ludzie którzy go przywiozą do nich. Sami się bardzo dobrze przygotowują na przyjęcie psa. Kupują potrzebne mu rzeczy czytają książki jak opiekować się dobrze psem.
Wreszcie przychodzi dzień w którym Elf ma z nimi zamieszkać oboje czekają z niecierpliwością na ten moment.
Elf jest przerażony nowym miejscem nowymi zapachami i zachowuje się tak jak opisywano w poradnikach czyli sika w mieszkaniu ale chłopcy cierpliwie to znoszą uczą psa wszystkiego wyprowadzają go regularnie na spacery, sprzątają po nim i mają wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla niego.
Dlatego pies powoli adaptuje się do nowej sytuacji podobają mu się nowi ludzie którzy się nim opiekują nowy dom i pyszne jedzenie którym go karmią.
Tata jest pisarzem książek dlatego może siedzieć całymi dniami w domu i ma czas na opiekę nad psem. Uwielbia ich nocne spacery gdzie Elf szaleje a on znajduje wenę na pisanie kolejnej książki.
Je

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!