Charlie i fabryka czekolady - Charlie i fabryka czekolady – Roald Dahl – Opracowanie

„Charlie i fabryka czekolady” to pełna pasji oraz empatii książka napisana w XX wieku przez znanego Roalda Dahla, a wydana dokładnie 1964 roku w jego ojczystym kraju – Wielkiej Brytanii. Jest on autorem takich sukcesów literatury jak „BFG”, „Danny mistrz świata” czy choćby niesamowita „Matylda”. W każdej z wymienionych wyżej powieści Roald próbował przekazać bardzo ważny morał na temat marzeń. Pokazał nam, że zawsze, nawet jeśli będzie źle, musimy dążyć do celu.
„Charlie i fabryka czekolady” opowiada o życiu pewnej biednej rodziny, a konkretniej o jedynym jej dziecku – Charlie Bucketowi. Chłopiec, mimo iż na oko wygląda jak każde przeciętne dziecko w jego wieku, to jednak wyróżnia go bardzo rzadka cecha wśród tak młodych ludzi, czyli nadzwyczajna empatia. Pewnego dnia wraz z czwórką innych dzieci, dzięki zwycięstwu w loterii, udaję się do gigantycznej fabryki czekolady. Wytwórnia ta należy, do znanego na całym świecie Willego Wonki. Otóż stworzył on ją wiele lat temu i odniósł ogromy sukces na skale międzynarodową. Mężczyzna zamknął fabrykę przez pracowników, którzy go zdradzili, lecz czekoladę nadal tworzył dzięki Umpa-Lumpom. Pochodziły one z dalekiego kraju Umpalandu. Były to niskie, sięgające przeciętnemu człowiekowi do kolan stworki, które uwielbiały śpiewać piosenki oraz pomagały w obowiązkach swemu pracodawcy.
Podczas podróży w wielkiej fabryce dzieci pokazywały swe prawdziwe oblicza: gigantyczne łakomstwo, pychę, władzę nad rodzicami, czy przemądrzałość. Tylko Charlie był miły oraz nie pokazał żadnych złych cech, ponieważ nie posiadał ich. Dzięki swojej dobroduszności i empatii został nagrodzony niesamowitą nagrodą.
Chłopiec zawsze stawiał rodzinę na pierwszym miejscu, co widzimy w książce. Udowodnił nam, że miłość jest najpiękniejszym uczuciem na świecie oraz pokazał, czym każdy z nas powinien kierować się w życiu.
Myślę, iż Roald Dahl chciał uświadomić wszystkim dzieciom, że pokora, a także wytrwałość doprowadzą nas do szczęścia i pozwolą nam spełnić marzenia. Polecam tę książkę każdemu, bowiem po prostu jest ona czymś pięknym, co może odmienić wasze życie na zawsze, tak jak zrobiła to z moim.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.