Dziewczynka z szóstego księżyca - Charakterystyka

Nina De Nobili to główna bohaterka książki pt. ‘’Dziewczynka z szóstego księżyca’’. Przed śmiercią dziadka mieszkała z dwoma ciotkami – Andorą i Carmen, natomiast później przeprowadziła się do jego posiadłości. Jej rodzice – Vera i Giacomo nie mieszkali razem z córką, ponieważ musieli zająć się pracą. Badali życie istot pozaziemskich, dlatego wyjechali do Ferk. Ferk – to słynne centrum naukowe. Rodzice nie mogli kontaktować się ze swoją córką, ponieważ pracowali nad bardzo ważnym projektem. Przez to Nina czuła się bardzo samotna. Nie lubiła przebywać z ciotkami, ponieważ ciotka Andora strasznie na nią krzyczała. Ale druga ciocia była inna. Nie krzyczała, lecz była bardzo wyrozumiała. Miała z Niną bardzo dobry kontakt. Gdy Nina miała jakiś problem lub kłopot, mogła na nią liczyć. Dziewczynka od początku chciała mieszkać z dziadkiem Miszą, lecz rodzice nie zgodzili się na to. Uważali, że dziewczynka najlepszą opiekę będzie miała u ciotek. Gdy Nina dostała list z zaproszeniem przyjazdu do Jego Willi Espasii, bardzo się ucieszyła i zaczęła się pakować. Chwila radości jednak nie trwała długo, ponieważ przyszła smutna wiadomość o śmierci dziadka.
Nie przeszkodziło to jednak dziewczynce i razem ze swoimi zwierzętami – psem Adonemi i kotem Platonem, wyjechała do Willi dziadka. Obiekt nazywano Willą, ponieważ należał w przeszłości do Babci Niny, Marii Luisy Espasii De Righejra. Ciotka Andora nie lubiła dziadka Niny, dlatego, że babcia Niny zmarła przy po rodzie swojej córki Very. Dziadek Niny Michaił Meszynski był alchemikiem i chciał przekazać całą wiedzę Ninie, aby mogła kontynuować jego walkę ze złem. Był wybranym Dobrym Magiem, którego zadanie było ocalenie dobra i ochrona Xorax’u. Xorax był szóstym księżycem trzeciego słońca. Mieszkali na nim Xoraxanie. Byli oni zagrożeni przez Karkona Ca’ d’Oro – złego maga, dlatego Nina i jej czwórka przyjaciół – byli uczniowie dziadka musieli zmierzyć się ze złem i ochronić Xorax. Przyjaciółmi Niny byli Roxy, Fiore, Cesco i Dodo. Razem przeżyli ciekawe, ale i bardzo niebezpieczne przygody. Nina wkradła się do sierocińca Karkona i trzymała jego broń, Pandemon Mortalis. Razem na Gugie pojechali na wyspę wielkonocną, a na miejscu przywrócili światło figurce Moai. Uwolnili również porwanego przez Karkona Adona i wygrali pierwszą walkę z Karkonem. Odebrali Karkonowi pierwszy Arkan i powstrzymali Andorę przed kradzieżą Jambiru. Odkryli, że Andora jest androidem Karkona i uwolnili prawdziwą Ciotkę Niny. Odstawili Skrzydlatego Lwa i kamienny kielich na miejsce, a Nina wyruszyła w podróż na Xorax. Razem przeżyli wspaniałe przygody.
Nina była bardzo odważną dziewczynką i próbowała ochronić to, co dobre. Jest taką bohaterką, która może nas – czytelników tej książki wiele nauczyć, i z której możemy brać przykład. W książce został ukazany również przykład prawdziwej przyjaźni Niny z Roxy, Fiore, Cesco i Dodo- jej najlepszymi przyjaciółmi. Uważam, że książka jest bardzo ciekawa i może wciągnąć do czytania każdego, niezależnie od wieku.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: