Harry Potter i Insygnia Śmierci - Harry Potter i Insygnia Śmierci – J.K. Rowling – Bohaterowie

Najważniejsi bohaterowie z „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci”

Harry Potter – młody czarodziej, w wieku około 18 lat. Ma czarne, zmierzwione włosy i zielone oczy. Jego rodzice Lily i James Potterowie zostali zabici przez Lorda Voldemorta, który teraz czyha na życie Harry’ego. Czarodziej postanawia uciec od przyjaciół w poszukiwaniu horkruksów, których zniszczenie może uratować świat przed Czarnym Panem. W podróż wyrusza z Hermioną i Ronem. Młody Potter, skupiając się tylko i wyłącznie na poszukiwaniu horkruksów, popada w pewnego rodzaju obłęd, co dostrzega Granger. Wtedy jeszcze nie wiedział, że sam jest horkruksem Voldemorta. Harry jest bardzo odważny i zdeterminowany, postanowił przeciwstawić się Voldemortowi, z ręki, którego został zabity. Młody Potter jednak przezwyciężył nawet śmierć i powstał ze zmarłych, aby ostatecznie pokonać Czarnego Pana i uratować świat czarodziei i mugoli. Harry ostatecznie związuje się z Ginny Weasley, z którą zakłada rodzinę.

Hermiona Granger – młoda czarodziejka, w wieku około 19 lat. Jest o rok starsza od Rona i Harry’ego. Ma bujne, brązowe włosy, których zazwyczaj nie związuje. Pochodzi z rodziny nie-czarodziei, czyli mugoli. Z tego powodu pragnie stać się jak najlepszą czarodziejką, aby rodzina był dumna ze swojego pierwszego potomka-czarodzieja. Od pierwszego tomu serii zdecydowanie dojrzała i wydoroślała. Przestała być tak przemądrzała i zarozumiała. Hermiona jest bardzo odważną i uzdolnioną czarodziejką, która postanawia wyruszyć razem z Harrym i Ronem w poszukiwaniu horkruksów. Potrafi zachować spokój, nawet, kiedy torturuje ją Bellatrix na Dworze Malfoyów. Hermiona ostatecznie związuje się z Ronem, z którym zakłada rodzinę.

Ron Weasley – młody czarodziej, w wieku około 18 lat. Ma rude włosy i liczne piegi na twarzy. Pochodzi z biednej i wielodzietnej rodziny państwa Molly i Arthura Weasleyów. Ron ma pięciu braci: Billa, Percy’ego, George’a, Freda i Charliego oraz młodszą siostrę Ginny. Chłopak jest bardzo odważny, bardzo zmienił się na przestrzeni kart serii Rowling.Początkowo Ron nieco wystraszył się tego, z czym będzie musiał się zmierzyć, poszukując horkruksów Vodlemorta. Jednak ostatecznie wrócił do przyjaciół i pomógł wyłowić z jeziora miecz Goldryka Gryffindora. Ron wraz z Harrym uwalnia goblina Gryfka i Hermionę z Dworu Malfoyów. Ostatecznie młody Weasley związuje się z Hermioną i zakłada z nią rodzinę.

Ginny – młoda czarodziejka, jest rok młodsza od Harry’ego . Ginny jest średniego wzrostu kobietą o piwnych oczach. Jest siostrą Rona oraz Geaorge’a, Freda, Billa, Percy’ego i Charliego. Jej rodzicami są Molly i Arthur Weasley, po których odziedziczyła nietypową urodę, dzięki czemu uważana była za jedną z najładniejszych czarodziejek Hogwartu. Podczas jej szóstego roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa Voldemort przejął szkołę. Zawsze była bardzo nieśmiała i niezdarna w obecności Harry’ego. Ostatecznie związała się z nim i miała trójkę dzieci.

Hagrid – półolbrzym, jeden z najlepszych przyjaciół Harry’ego, który jako pierwszy wprowadził młodego Pottera w świat magii w pierwszym tomie serii. Hagrid brał udział w Bitwie o Hogwart, w trakcie, której uśmiercił Waldena Macnaina. Był bardzo przywiązany do Harry’ego. Rozpaczał, kiedy myślał, ze młody Potter nie żyje. Żal Hagrida wzruszyła centaury, które postanowiły dołączyć do bitwy, aby pokonać Voldemorta.

Severus Snape – był uważany za jednego ze śmierciożerców. Okazał się być jednak sprzymierzeńcem Harry’ego, który pod przykrywką działa dla Zakonu Feniksa. Snape został zabity przez węża Voldemorta – Nagini. Po śmierci Severusa z jego wspomnień Potter dowiedział się, że Albus Dumbledore poprosił Snape’a, aby go zabiłby w ten sposób uchronić Draco Malfoya przed późniejszymi wyrzutami sumienia. Co więcej, ze wspomnień Harry dowiedział się, że jest jednym z horkruksów Voldemorta.

Lord Voldemort – śmiertelny wróg Harry’ego. Zamordował Lily i Jamesa Potterów, po czym czyhał na życie Harry’ego. Przejął Hogwart i mianował dyrektorem Severusa Snape’a. Voldemort przewodzi śmierciożercami. Nie chce, aby przepowiednia, dotycząca jego unicestwienia z rąk Harry’ego, spełniła się. Ostatecznie staje do walki z młodym Potterem. Pojedynek przegrywa i zostaje zabity przez własne zaklęcie, które odbiło się od czaru Harry’ego. Jego prawdziwą tożsamością, sprzed okresu bycia Lordem Voldemortem, było imię Tom Marvolo Riddle.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.