Harry Potter i Insygnia Śmierci - Harry Potter i Insygnia Śmierci – J.K. Rowling – Problematyka

Harry Potter i Insygnia Śmierci to już siódma, a zarazem ostatnia część całego tomu. Harry ma do wykonania niesamowicie trudne zadanie- zniszczyć pozostałe horkrusy i ostatecznie, raz na zawsze pokonać samego Lorda Voldemorta. Czy nastoletni chłopak jest w stanie podołać takiej misji? Czy to nie jest za duże brzemię dla zwykłego dzieciaka? Zdecydowanie tak, jednak Potter od niemowlaka był zdany tylko na siebie. Trafił do “rodziny”, która go nie znosiła tak samo jak on nie znosił ich. Był poniżany i wykorzystywany, ale te wszystkie trudne momenty odcisnęły piętno na jego charakterze. To właśnie te przeszkody, które pojawiały się na każdym jego kroku sprawiły, że Harry ma odwagę stanąć twarzą w twarz z Czarnym Panem- tym, którego boją się wszyscy prawie czarodzieje, a no właśnie- prawie. Dwójka nieprawdopodobnie odważnych i silnych czarodziejów, którymi jest Harry oraz był Albus Dumbledore. To właśnie oni nie boją się wypowiadać o Voldemorcie, to oni zawsze stają z nim do pojedynku i walczą aż po granice swoich możliwości.

Na początku całej akcji widzimy, jak Snape wraz z innym Śmierciożercom udaje się do Dworu Malfoyów na spotkanie Voldemorta z jego zwolennikami. Na miejscu omawiają plan przejęcia Ministerstwa Magii oraz planowanym przeniesieniu Pottera z Privet Drive 4 do jakiegoś tajnego miejsca, które miałoby być dla niego schronieniem. Na Piusa Thicknesse została rzucona klątwa Imperius, co pomoże Śmieciożercom kierować Piusem, który ma zostać nowym ministrem. Podczas spotkania zostaje zabita Charity Burbage. Po wydarzeniach na cmentarzu w czwartej części, kiedy to różdżka Pottera i Voldemorta się połączyły, tworząc Priori Incantatem, Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać wie, że aby zabić chłopca, nie może użyć swojej różdżki. Pożycza ten magiczny przedmiot od Lucjusza Malfoya, a następnie szydzi z jego rodziny.

Dursleyowie muszą opuścić swój dom, ponieważ grozi im niebezpieczeństwo. W tym celu po całą ich rodzinę Dedalus i Hestia przybywają na Privet Drive, aby następnie eskortować całą trójkę w bezpieczne dla nich miejsce. Jeszcze przed ich odejściem rękę w stronę Pottera wyciąga Dudley, który twierdzi, że tak naprawdę nie uważa Harrego za nikogo i dziękuje mu za uratowanie życia w czasie spotkania z Dementorami w piątej części. Krótko później po Harrego zjawiają się członkowie Zakonu Feniksa, którzy przedstawiają mu plan ich podróży. Hermiona, Ron, Fleur, Mundungus, Fred i George mają wypić eliksir wielosokowy, który ma ich zmienić w Harrego. Każdy Harry miałby wraz z asystą udać się w jakieś miejsce. Prawdziwy Harry ma lecieć razem z Hagridem. Początkowo chłopiec nie chce przystać na ten pomysł, ponieważ boi się o swoich przyjaciół. Jest to dość absurdalne, bo jakby nie patrzeć to wszyscy narażają się nawet w tym momencie. Misja zaczyna wchodzić w życie, jednak na Harrego i Hagrida czekają Śmierciożercy. Harry rozbraja jednego z nich, wtedy pojawia się Vlodemort, jednak różdżka Harrego sama rzuca zaklęcia w stronę wroga. Podczas walki ginie Hedwiga- sowa Harrego.

Harry i Hagrid zjawiają się w domu Tonksów. Ulegają lekkim obrażeniom, jednak Ted i Andromeda- rodzice Nimfadory pomagają nowo przybytym. Potter wraz z Hagridem za pomocą świstoklika przetransportowują się do Nory, jednak ku ich zaskoczeniu nikogo tam jeszcze nie ma. Niedługo później pojawiają się Fleur i Bill, którzy oznajmiają, że Szalonooki nie żyje. Harry coraz to gorzej znosi kolejną śmierć osoby, która to za niego walczyła. Postanawia opuścić Norę i udać się na poszukiwanie horkrusków tak, aby już nikogo więcej nie narażać, jednak przyjaciele skutecznie odwodzą go od tego pomysłu. Harry ma wizję, w której to Voldemort ma torturować Olivandera. W Norze zbiiża się wesele Fleur i Billa. Jednak myśli przyjaciół wciąż wirują wkoło tematu Voldemorta i jego horkruksów. Wkrótce dochodzą do wniosku, że zniszczenie horkruksa jest możliwe za pomocą jadu Bazyliszka.

Harry obchodzi swoje siedemnaste urodziny, podczas których całuje się z Ginny. Do Nory przybywa Minister Magii, który mówi o tym, że przyjaciele w spadku po Albusie Dumbledorze dostają pewne przedmioty. Hermiona odziedzicza książkę Baśnie Barda Beedle’a, Ron wygaszacz, natomiast Harry Złoty znicz, który złapał podczas swojego pierwszego meczu i Miecz Godryka Griffondora, jednak nikt nie wie, gdzie on obecnie się znajduje. Twierdzi też, że miecz miał za dużą wartość, aby od tak Dumbledore mógł nim sobie dysponować. Na czas wesela Harry używa eliksiru wielosokowego, i zmienia się w kuzyna Rona. Rozmawia tam z Wiktorem Krumem, któremu nie podoba się symbol, jaki nosi pan Lovegood- ojciec Luny Lovegood. Owy symbol nazywa Insygniami Śmierci. W trakcie trwania wesela rozmawia z byłymi znajomymi Albusa, którzy opowiadają mu o siostrze Dumbledora oraz o tym, że mieszkał on kiedyś w Dolinie Godryka. Pojawia się patronus Kingsleya, który informuje zebranych o upadku ministerstwa oraz o tym, że Minister Magii nie żyje. Radzi wszystkim uciekać.

Przyjaciele teleportują się na jedną z ulic Londynu. Chłopcy jak zawsze mogli liczyć na Hermionę, która ze swojej torebki wyciągnęła dla nich ubrania. Aby pomyśleć o tym, co dalej udają się do kawiarni. Na miejscu atakuje ich dwóch Śmierciożerców. Trio pokonuje popleczników Czarnego Pana a za pomocą Olivate usuwają pamięć zarówno napastników, jak i pracownicy kawiarni. Uznali, że najlepszą kryjówką będzie Grimmauld Place 12- kwatera główna Zakonu Feniksa. Na miejscu zastają pułapkę przygotowaną na niepożądanych gości, jednak szybko sobie z nią radzą. Harry ma kolejną wizję. Następnego ranka przyjaciele ustalają, że Regulus Arktulus Black- brat Syriusza- wykradł Medalion Slytherina. Po wypytaniu Stworka, czyli skrzata domowego Blacków, dowiadują się, że medalion został skradziony przez Mundungusa Fletchera. Harry prosi Stworka, aby ten odnalazł i przyprowadził owego czarodzieja. Stworek wypełnia polecenia i po kilku dniach zjawia się spowrotem wraz z celem swojej misji. Po krótkiej szarpaninie Fletcher opisał, komu dał medalion. Okazuje się, że medalion jest w rękach Dolores Umbrige. W między czasie zjawia się również Remus Lupin, który zdaje raport trójce Gryfonom o obecnej sytuacji. Chce się do nich przyłączyć, jednak okazuje się, że Lupin chce uciec od Nimfadory, która jest w ciąży. Po wymianie zdań z Harrym, który wygarnął mu co o tym sądzi Remus opuszcza Grimmauld Place.

Po zaplanowaniu całej akcji przyjaciele wybierają się do ministerstwa. Za pomocą eliksiru wielosokowego przybierają postać pracowników ministerstwa. W ministerstwie zauważają rzeźbę, która pokazuje, że świat czarodzejów jest bardziej wartościowy od świata mugoli. Ron na prośbę swojego przełożonego oddziela się od swoich przyjaciół i idzie wykonać powierzone mu zadanie. Harry i Hermiona zostali sami, ale na ich szczęście lub też nieszczęście zjawiła się Umbridge. Dziewczyna wraz z Dolores udaje się na przesłuchanie mugolaków, a Harry za cel ustalił sobie znalezienie gabinetu ich znienawidzonej, byłej nauczycielki obrony przed czarną magią. Tworzy zamieszanie wśród pracowników ministerstwa i zakrada się do gabinetu. W gabinecie jest również sam minister, więc Harry ukryty pod peleryną niewidką wymyka się z pomieszczenia. Kieruje się do lochów, gdzie trwają przesłuchania. Kiedy na szyi Dolores zauważa medalion, rzuca zaklęcie oszałamiające a Hermiona zrywa go z jej szyi. Czekającym przed salą mugolakom polecają uciekać. W ministerstwie wzniósł się alarm, jednak przyjaciołom udało przeteleportować się do lasu. Niestety podczas teleporatacji ucierpiał Ron. Jego ciało się rozszczepiło, przez co bardzo cierpiał. Hermiona używajc dyptamu przynosi Ronowi ulgę, jednak ten nie jest gotowy na dalszą podróż. Cała trójka zostaje więc w lesie. Rzucają ochronne zaklęcia oraz rozbijają namiot. Harry doświadcza wizji, podczas której widzi jak Gregorowicz jest wypytywany przez Voldemorta o nieznany Harremu przedmiot. Voldemort używa legimencji, podczas której widzi młodego chłopaka uciekającego od Gregorowicza. Czarny Pan zabija mężczyznę.

Przyjaciele wciąż tułają się w poszukiwaniu horkruksów. Ich nadzieje na ich odnalezienie powoli gasną a doskwierający im głód i zmęczenie wcale nie polepsza sytuacji. Będąc w okolicy sierocińca, w którym wychowywał się młody Lord Voldemort napotykają się na Gornaka i Gryfka (goblinów), Deana Thomasa, Teda Tonksa i Dirka Cresswella, którzy rozmawiają o próbie kradzieży miecza przez Nevila, Lunę i Ginny. Ich zamiary skończyły się fiaskiem, ponieważ przyłapał ich Snape. Dowiadują się, że replika miecza znajduje się w Banku Gringotta. Humor poprawia im wiadomość, że to właśnie miecz Gryffindora jest w stanie zniszczyć horkruksy, jednak ich nowy zapał szybko studzi Ron, który nosił na sobie horkruksa. Pokłócił się z Harrym i odszedł od swoich przyjaciół.

Harry i Hermiona mimo żalu i smutku do Rona są świadomi, że nie mogą zaprzestać swojej misji. Postanawiają wybrać się do Doliny Godryka. Harry pod wpływem eliksiru wielosokowego wraz z Hermioną kierują się na cmentarz, gdzie leżą rodzice Harrego. Na jednym z grobów zauważają taki sam znak, jaki podczas wesela nosił pan Lovegood. Zauważają starszą kobietę, która zaprowadza ich do jej domu. Okazuje się, że Bathilda Bagshot nie żyje, a jej ciało przybrała Nagini. Mniemana Bathilda rzuca się na przyjaciół, jednak udaje im się uciec. Harry nawiązuje więź z Voldemortem, który jest rozgniewany ponownym nieudanym atakiem na Pottera. W czasie ataku Harry traci swoją różdżkę.

Kiedy Harry pełni nocną wartę pod ich namiotem, jego oczom ukazuje się patronus w postaci łani- takiego samego patronusa miała matka Hattego- Lily. Zaintrygowany Harry podąża za zwierzęciem, które prowadzi go do jeziora. Na jego dnie dostrzega miecz Godryka Gryffindora. Kiedy wskoczył do wody, aby go wyciągnąć, medalion, który miał na szyi zaczął go dusić. Potter budzi się na lądzie, jednak to nie Hermiona go uartowała. Życie uratował mu Ron. Okazuje się, że Ronowi w powrocie i odnalezieniu przyjaciół pomógł wygaszacz podarowany przez Dumbledora. Chłopcy postanawiają zniszczyć horkruksa. Harry wykorzystuje umiejętność mowy wężów i otwiera medalion. Ron czeka z mieczem w rękach, w gotowości, aby uderzyć nim w magiczny przedmiot. Jednak z medalionu ukazuje się Harry i Hermiona, którzy wygarniają Ronowi wszystkie wady oraz zaczynają się całować, Ron niszczy kolejnego horkruksa.

W celu zdobycia jakichkolwiek kolejnych informacji, przyjaciele wybierają się do Ksenofiliusa Lovegooda. W domu nieobecna jest Luna, jednak jej ojciec tłumaczy, że zaraz powinna wrócić. Trójka przyjaciół pyta gospodarza o tajemniczy znak- Insygnia Śmierci. Poznają historię o trzech braciach, która mówiła, że owi bracia pewnego razu przechytrzyli śmierć. W nagrodę za to Śmierć postanowiła podarować każdemu z braci poproszoną przez nich rzecz. Najstarszy brat zażyczył sobie różdżkę, z pomocą której stałby się najsilniejszym ze wszystkich czarodziejów. Pewnej nocy różdżkę mu ukradziono, a on sam został zamordowany. Drugi z braci chciał móc wskrzeszać zmarłych. Dostał pewien kamień, dzięki któremu wróciła jego luba, jednak nie była ona zmaterializowana- z rozpaczy mężczyzna popełnił samobójstwo. Ostatni, a zarazem najmłodszy z braci chciał czegoś, przez co będzie omijał śmierć, ta podarowała mu pelerynę, pod którą nie będzie go widać. Kiedy i ten z braci dosięgnął sędziwego wieku, swoją pelerynę przekazał swojemu synowi, a sam odszedł ze śmiercią, jak równy z równym. W ten oto sposób powstały Insygnia Śmierci- Czarna Różdżka, Kamień Wskrzeszenia oraz Peleryna Niewidka. Przyjaciele już wiedzą, że Voldemort chce zdobyć Czarną Różdżkę. Okazuje się jednak, że Luna została porwana w ramach ukarania jej ojca za niewłaściwe artykuły w jego gazecie. Pan Lovegood wymawia “Voldemort”, co sprowadza do jego domu Śmierciożerców. Naszemu triu znowu udaje się uciec.

Kiedy w radiu słychać audycję nadawaną przez głównie członków Zakonu Feniksa pod różnymi pseudonimami, przyjaciele dowiadują się, że Czarny Pan jest za granicą, wiadomość ta potwierdziła ich teorię, jakoby Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać poszukiwał Czarnej Różdżki. Przez przypadek Harry wypowiada słowo tabu- Voldemort, które sprowadza na nich Szmalcowników. Hermiona rzuciła na Harrego zaklęcie, które zmieniło jego wygląd, przez co poplecznikom Voldemorta trudniej było go zidentyfikować. Każdy z trójki podał fałszywa tożsamość, jednak ich kłamstwo zostało odkryte. Zostali odprowadzeni do bramy Malfoyów,.

Kiedy zjawiają się na miejscu Lucjusz Malfoy jest niezmiernie zachwycony możliwością poprawienia swojego wizerunku w oczach jego pana. Draco Malfoy ma zidentyfikować czy to jest Potter, jednak nie wydaje go. Ten sam Malfoy, który przez ostatnie siedem lat szykanował z Wybrańca i jego przyjaciół, nie wydał go teraz w ręce Czarnego Pana. Podczas zatrzymania całej trójki w lesie, przez Szmalcowników został znaleziony a następnie zabrany miecz Godryka Gryffindora, którym przyjaciele pozbywali się kolejnych horkruksów. Kiedy Bellatriks Lastrange go zauważyła, popadła w szał. Zostawiła Hermionę oraz kazała przyprowadzic Gryfka- pracownika Banku Gringotta. Miał on ocenić prawdziwość przedmiotu. Ron i Harry zostali zaprowadzeni do lochów, gdzie była Luna, Olivander, Dean i owy Gryfek. Na polecenie Aberfortha Dumbledora- brata Albusa, pojawił się Zgredek, który teleportował wszystkich z wyjątkiem Rona i Harrego w bezpieczne miejsce. Chłopcy musieli jeszcze uwolnić torturowaną Hermionę i Gryfka. Kiedy wrogowie usłyszeli szmery dochodzące z piwnic, w których wszyscy byli więzieni, wysłali tam Glizdogona, który rzucił się na chłopców. Harry przypomniał mu, że kiedyś ten mu uratował życie, a chwila zawahania Glizdogona kosztowała go życie. Srebrna ręka, którą podarował mu ją sam Voldemort zaczęła go dusić. Chłopcy korzystając z momentu, wytrącili różdżkę Bellatriks, z jej dłoni a następnie ogłuszyli Lucjusza Malfoya. Lastrange jako zakładniczkę wzięła Hermionę, groziła, że zabije dziewczynę, jeśli chłopcy nie oddadzą różdżek Draconowi. Zarówno Ron jak i Harry oddali mu różdżki. Jednak uwagę wszystkich odwrócił Zgredek, zrzucając żyrandol w samą Bellatriks, która odepchnęła dziewczynę. Harry zabrał Draconowi różdzki, a następnie deportowali się do Muszelki- domu Billa i Fleur, gdzie wcześniej Zgredek teleportował się z pojmanymi. Rozwścieczona Bellatriks rzuciła sztyletem w grupkę uciekinierów. Niestety przedmiot ugodził Zgredka, który niestety zmarł.

Harry w swojej wizji widzi jak Voldemort włamuje się do grobu Dumbledora, aby ukraść mu Czarną Różdżkę, która jak się okazało spoczywała z nim w grobie. Przyjaciele wraz z Gryfkiem planują włamanie do Banku Gringotta, aby odnaleźć tam kolejnego horkruksa, Goblin zrobi to ale tylko pod warunkiem, że miecz będzie należał do niego. Harry przystaje na tę propozycję. W Muszelce zjawia się Lupin, aby poinformować, że na świat przyszedł jego pierwszy syn. Harry ma zostać jego ojcem chrzestnym.

Po zaplanowaniu całej akcji cała czwórka wyrusza na ulicę Pokontną. Harry i Gryfek schowani pod Peleryną Niewidka, Ron w przebraniu, który miałby sugerować Śmierciożercę, natomiast Hermiona, pod wpływem eliksiru wielosokowego, w postaci Bellatriks. Wraz z napotkanym Śmierciożercom Traversem udają się do banku. Rzucają tam kilka zaklęć, w tym niewybaczalne, aby móc dostać się do skrytki Lastrage. Wsiadają oni do specjalnego wagonika, który ma ich zawieźć do celu, jednak sprawę komplikuje Wodospad Złodzieja, który zmył z nich wszystkie zaklęcia. Zostali wyrzuceni z kolejki, a w banku już wzniósł się alarm o intruzach. Kolejną przeszkodą był smok, ale i z nim świetnie sobie poradzili. Kiedy dotarli już do skrytki okazało się, że przedmioty które tam są, po styknięciu się z osobą dość tego, że potwornie parzyły, to się pomnażały. Harry w końcu ujrzał puchar Helgi Huffelpuff i sięgnął po niego mieczem. Niestety strącił przy tym zbroję, która zaczęła przygniatać wszystkich obecnych. Wszystkim udało się wyjść, jednak Gryfek uciekł razem z mieczem. Przyjaciele uciekli na smoku. Voldemort już dowiedział się, że trwa polowanie na jego horkruksy. Harry wdzierając się do umysłu Czarnego Pana dowiedział się, że kolejny horkruks znajduje się w Hogwarcie. Przyjaciele uznają, że najwyższa pora i tam się pojawić.

Pod Peleryną Niewidką trio teleportowało się do Hogsmade, gdzie zostali na nich napuszczeni Dementorzy. Harry użył zaklęcia Patronusa, a schronienie daje im brat Albusa, który oznajmia Śmierciożercom, że to on wyczarował zaklęcię ochronne. Kiedy przybyci oznajmili mu, że muszą dostać się do Hogwartu, aby wykonać polecenie Albusa, Aberforth odradził im tego pomysłu, twierdząc, że jego brat nie zawsze działał słusznie. Jednak zaparcie przyjaciół było zbyt duże, ale można było mówić, o jakimkolwiek wycofaniu się z misji. Poinformował zmarłą siostrę, która znajdowała się na obrazie nad kominkiem, aby ta coś zrobiła. Dziewczyna zniknęła, jednak za chwilę wróciła, ale nie sama. Za nią szedł pewien chłopak, był do Nevile Longobotton. Okazało się, że za obrazem jest tunel, który prowadzi do Hogwartu. Była to ostatnia tajna droga, która się ostała. Nevile miał na ciele dużo ran, które świadczyły o stosowanej przemocy. Agresorami było głównie rodzeństwo Carrow. Dowiedzieli się, że Nevile został przywódcą buntu, przez co miał zostać zabity lub odesłany do Azkabanu.

Czwórka buntowników weszła do Pokoju Życzeń, a tam przywitały ich brawa i okrzyki radości. Harry nie chciał tracić czasu, jednak Gwardia Dumbledora, która tam przebywała chciała przyłączyć się do tajnej misji. Przyjaciele doskonale wiedzieli, że nie mogą nikogo wtajemniczać, więc zapytał tylko, czy wiedzą coś na temat jakiegoś wyjątkowego przedmiotu związanego z Ravenclaw. Luna powiedziała, że istnieje diadem Roweny Ravenclaw, jednak nikt go dawno nie widział, ponieważ jest zaginiony. Następnie Harry wraz z Luną udali się do pokoju wspólnego Krukonów. Przykryci Peleryną Niewidką i z pomocą Mapy Huncwotów zaczęli kierować się w stronę pomieszczenia. Zakradając się z biciem serca, Harry i Luna dotarli do celu. Luna prawidłowo odpowiedziała na zagadkę i już mogli wejść do pokoju. Harry zauważył popiersie Roweny Ravenclaw, któremu zaczął się przyglądać. Usłyszeli za sobą głos, którego właścicielką okazała się Alectro Carrow. Kobieta zaczynała już wzywać Voldemorta, jednak Luna rzuciła zaklęcie, które powaliło Śmierciożerczynię na ziemię. Z sypialni zaczęli wychodzić śpiący Krukoni, jednak za drzwiami tworzył się potężny huk. To brat Alecto- Amycus Carrow starał dobić się do pokoju, aby sprawdzić, co dzieje się z jego siostrą. Harry usłyszał, że na miejscu zjawiła się także profesor McGonagall, która odpowiedziała na zagadkę, tym samym wchodząc do pokoju Krukonów. Rozwścieczony Amycus groził Krukonom, że jeśli nikt nie powie mu, do czego zaszło, użyje na nich wszystkich klątwy Crucio. Wytrącona z równowagi Minerwa McGonagall wdała się w sprzeczkę ze Śmierciożercą, który twierdził, że w Hogwarcie zjawił się Harry Potter. Oburzona nauczycielka wygarnęła Amycusowi, że Harry należy do Gryffidoru, i nie miałby czego szukać w pokoju Ravenclaw. Carrow splunął na twarz Mcgonagall. Wytrącony z równowagi Harry wyszedł z ukrycia i rzucił Crucio na Śmierciożercę. Minerwa podziękowała Harremu za ten czyn. Potter zapytał, czy aby nie wie ona, gdzie może znajdować się szukany diadem. Mcgonagall stwierdziła, że nie. Zauważyła tez, że Carrow zaczyna się przebudzać, więc zaklęciem Imperio odebrała rodzeństwu różdżki, a następnie ich związała. Zapewniła tez Harrego, że zadba o ochronę Hogwartu, kiedy on będzie szukał kolejnego horkruksa.

Harry i Luna pod Peleryną Niewidką biegli zaraz za McGonagall, po której nikt nie spodziewałby się takiej witalności i hartu ducha. Minerwa wyczarowywała Patronusy, którymi informowała pozostałych nauczycieli o zbliżającej się bitwie. Wtenczas naprzeciw biegnącym wyszedł Snape, który zapytał McGonagall, gdzie jest rodzeństwo Carrow. McGonagall odrzekła, że tam, gdzie ich odesłał. Snape otaczał wzrokiem przestrzeń na McGonagall, jakby spodziewał się, że jest tam też Potter, w końcu w jakim celu profesorka miałaby biegać w środku nocy po korytarzach? Między dwoma świetnymi czarodziejami rozpoczęła się walka. McGonagall atakowała Snapa, z ogromną nienawiścią. Do pomocy przyłączyli się także opiekunowie pozostałych domów. Snape uciekł, wyskakując przez okno. Nauczyciele rozpoczęli rzucać zaklęcia ochronne, oraz przeprowadzać ewakuację uczniów. Dorośli uczniowie mieli wybór, czy chcą brać udział w bitwie.

Harry wraz z Luną popędzili do Pokoju Życzeń. Po drodze budził wielkie zdziwienie wśród uczniów, którzy byli zaskoczeni widokiem Harrego Pottera w Hogwarcie. Kiedy wbiegli do pokoju życzeń, było tam więcej czarodziejów, niż gdy stamtąd wychodzili. Był tam Remus, Kingsley, państwo Weasley, Bill i Fleur oraz wielu innych. Pojawił się nawet Percy Weasley, który przyznał się do błędu i pogodził się z rodziną. Ginny bardzo chciała uczestniczyć w bitwie, jednak rodzice nie wyrazili na to zgody.

Potter od ducha Heleny Ravenclaw dowiedział się, gdzie znajduje się diadem. Miejscem tym okazał się Pokój Życzeń. Przyjaciele pobiegli tam, ale na ich drodze stanął Draco Malfoy, Vincent Crabbe i Gregory Goyle, którzy chcieli złapać Pottera. Harry podziękował Draconowi, że nie wydał go w Dworze Malfoyów, jednak Vincent Crabbe nie chciał dłużej czekać. Rzucił zaklęcie na Hermionę, a następnie utworzył Szatańską Pożogę, która zniszczyła cały pokój, jednocześnie niszcząc horkruksa. Kolejny horkruks został zniszczony.

Voldemort był przekonany, że to Snape jest panem Czarnej Różdżki, jednak prawda okazała się inna. Prawowitym Panem Czarnej Różdżki był Draco Malfoy, który rozbroił Dumbledora na Wieży Astronomicznej. Jednak Dracon przestał być jej właścicielem, kiedy to Potter odebrał Różdżki z jego rąk. Nieświadomy Lord Voldemort zabija Severusa Snape. Czarny Pan zarządził przerwę, podczas której Harry miał zjawić się z Zakazanym Lesie, tak aby już więcej ludzi nie zginęło w jego imieniu. Wśród poległych znajdowali się Lupin i Nimfadora, Fred Weasley oraz Lavender Brown, ale także wielu innych czarodziejów i czarodziejek. Kiedy Snape umierał powiedział Harremu, aby ten wziął jego łzy, a następnie “odtworzył” jego wspomnienia w Myślodsiewni. Harry uczynił to zgodnie z jego wolą. Kiedy Harry zanurzył w niej głowę, dowiedział się całej prawdy. Snape był podwójnym agentem, który na polecenie Dumbledora służył u Czarnego Pana. To Snape wysłał do nich Patronusa i podłożył miecz. Odkrył również, że Snape był całkowicie zakochany w Lily Potter- matce Harrego, jednak odkąd nazwał ją “Szlamą” ich przyjaźń uległa pogorszeniu. W czasie nauki w Hogwarcie Snape cały czas był poniżany i wyszydzany przez Jamesa Pottera- ojca Harrego. Jest jeszcze coś, o czym się dowiedział. Harry jest horkruksem. Musi zginąć, aby inni przeżyli. Zrezygnowany Potter idzie na spotkanie do Zakazanego Lasu. Jest przygotowany na śmierć, ale czy młody chłopak może być na nią gotowy? Zabójcze zaklęcie trafia w Harrego, a ten osuwa się na ziemię. W niewoli Śmierciożerców znajduje się również Hagrid. Narcyza Malfoy sprawdza, czy człopak nie żyje. Prawda okazuje się inna. Harry Potter żyje. Pani Malfoy pyta go, czy jej jedyny syn- Draco żyje. Harry na potwierdzenie kiwa głową, jednak Narcyza go nie wydaje, czy to kolejna oznaka, że Malfoyowie zmienili strony? Harry na rękach Hagrida zostaje zaniesiony na pole bitwy- Hogwartu. Postanowili zanieść go do Wielkiej Sali tak, aby wszyscy widzieli porażkę sławnego Harrego Pottera. Jest ktoś, kto postanawia sprzeciwić się Czarnemu Panu, ktoś, kto już od dłuższego czasu prowadził otwarty sprzeciw, wobec sianego terroru. Jest nim Nevile Longbotton. Czarny Pan próbuje go uciszyć, a jednocześnie zabić, podpalając na jego głowie Tiarę Przydziału, jednak w Tiarze Nevilowi pokazuje się miecz Godryka Gryffindora, który ukazuje się tym, którzy są w potrzebie. Harry bardzo chciał, aby bitwa już się skończyła, aby nie było więcej poległych, jednak nie mógł niczego zrobić, aby Czarny Pan się nie zorientował.

Na polu bitwy ciągle staczają się walki. W jednej z nich, z rąk Molly Weasley ginie Bellatriks Lastrange, która o mało co nie ugodziła śmiertelnym zaklęciem Ginny. Voldemort postanowił zemścić się na zabójczyni jego “prawej ręki” i rzuca zaklęcie na Molly, jednak Harry spod Peleryny Niewidki, którą jest przykryty rzuca zaklęcie tarczy. Wtedy też postanawia się ujawnić i stoczyć ostateczną walkę z Lordem Voldemortem. Harry i Czarny Pan zataczają wkoło siebie kółka rozmawiając ze sobą. Ponownie dochodzi do starcia zaklęcia Avada Kadavra z zaklęciem Expelliarmus. Udało się, Lord Voldemort nie żyje. Świat czarodziejów znowu jest wolny.

Po wszystkich wydarzeniach Harry postanawia złożyć różdżkę do grobu Albusa Dumbledora. Poznajemy także dzieci Rona i Hermiony oraz Ginny i Harrego, którzy zaczynają swoją przygodę ze Szkołą Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.