Harry Potter i Komnata Tajemnic - Harry Potter i Komnata Tajemnic – J.K. Rowling – Bohaterowie

Vernon Dursley – wuj Harry’ego, mugol , ojciec Dudleya. Razem ze swoją żoną opiekują się Potterem, o co poprosił ich Dumbledore, gdy rodzice chłopaka zginęli przez Voldemorta. Nie znosi swojego podopiecznego i nie ukrywa tego – wyzywa chłopaka, nie pozwala mu na wiele rzeczy. Rozpieszcza swojego rodzonego syna, nie widzi poza nim świata. Mężczyzna nienawidzi wszystkiego, co jest związane z magią i przez jedenaście lat okłamywał Harry’ego mówiąc, że jego rodzice zginęli w wypadku.

Harry Potter – czarodziej półkrwi, gdy miał zaledwie rok, jego rodzice (James Potter, Lily Potter) zostali zamordowani przez Czarnego Pana w Dolinie Godryka. Od tego czasu zamieszkał u wujostwa, gdzie miał mieszkać do ukończenia 17 lat. Chłopak był rozpoznawany przez swoją bliznę i mówili o nim jako o ,,tym, który przeżył”, ponieważ jako jedyny nie zmarł na wskutek morderczego zaklęcia. W Hogwarcie został przydzielony do Gryffindoru, poznał tam również Hermionę i Rona , z którymi się zaprzyjaźnił. Został najmłodszym szukającym Quidditcha w swoim stuleciu. Chłopak na pierwszym roku ochronił kamień filozoficzny przed Voldemortem, a na drugim zabił Bazyliszka i uratował życie Ginny Weasley.

Hedwiga – sowa Harry’ego, została kupiona chłopakowi przez Rubeusa Hagrida.

Dudley Dursley – kuzyn Pottera, mugol , rozpieszczone dziecko Petunii i Vernona Dursley’ów.

Petunia Dursley – żona Vernona Dursley’a, ciotka Harry’ego ze strony matki. Zerwała kontakt ze swoją młodszą siostrą (Lily Potter, matka chłopaka), gdyż uważała magię za coś dziwnego.

Severus Snape – czarodziej półkrwi, nauczyciel eliksirów w Hogwarcie. Od zawsze marzył o stanowisku nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią.

Rubeus Hagrid – półolbrzym, gajowy i strażnik kluczy w Hogwarcie. W przeszłości został oskarżony o otwarcie komnaty tajemnic i wyrzucony ze szkoły, jednak dzięki Dumbledore’owi mógł zamieszkać w chatce na skraju lasu i zostać gajowym. Pierwszy przyjaciel Harry’ego, gdy rodzice chłopaka zginęli, on przetransportował go na Privet Drive, do wujostwa. Wprowadził go w świat Magii, kupił mu sowę i zrobił pierwsze potrzebne zakupy do szkoły.

Lord Voldemort – czarodziej półkrwi, przywódca śmierciożerców. Za czasów nauki w Hogwarcie został przydzielony do Slytherinu. Już w czasie edukacji planował zawładnięcie nad światem czarodziejów, tworzył pierwsze horkruksy. Stracił swoją moc próbując zabić małego Harry’ego, ponieważ zaklęcie odbiło się od dziecka i go uderzyło.

Lily i James Potter – rodzice Harry’ego, zginęli z rąk Czarnego Pana gdy chłopak miał zaledwie roczek.

Pan Mason – gościł u Dursley’ów ponieważ był zainteresowany zamówieniem dużej ilości świdrów od firmy Grunnings, w której pracował Vernon. Koniec końców nie zamówił z powodu incydentu który miał miejsce.

Pani Mason – żona Pana Masona. Podczas wizyty u wujostwa Harry’ego Zgredek zrzucił na podłogę w kuchni leguminę, za co obarczony winą został chłopak. Przez okno wleciała sowa i zrzuciła na kobietę list od Ministerstwa Magii.

Ron Weasley – czarodziej czystej krwi. W Hogwarcie został przydzielony do Gryffindoru, na początku nauki zaprzyjaźnił się z Harrym i Hermioną. Pomógł uratować kamień filozoficzny ,pokonać Profesora Quirrella oraz uratować swoją siostrę (Ginny Weasley) w komnacie tajemnic.

Hermiona Granger – czarownica z mugolskiej rodziny, bliska przyjaciółka Pottera, została przydzielona do Gryffindoru.

Draco Malfoy – czarodziej czystej krwi, został przydzielony do Slytherinu. Zawsze trzymał się z dwójką swoich przyjaciół (Vincent Crabbe, Gregory Goyle). Nienawidził Pottera przez to, że odmówił znajomości z nim, gdy ten chciał go ,,wprowadzić”.

Zgredek – skrzat domowy. Służył na dworze Malfoy’ów do momentu, w którym nie dostał skarpety ”od swojego Pana” – tak naprawdę stał za tym nie kto inny jak Potter. Zawsze gdy chłopak potrzebował pomocy, służył pomocną dłonią.

Albus Dumbledore – czarodziej półkrwi, wieloletni dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, zdobywca Orderu Merlina pierwszej klasy za specjalne dokonania w świecie czarodziejskim, Naczelny Mag Wizengamotu. Miał w swoim gabinecie Feniksa (Fawkes) , który pomógł Harry’emu w komnacie tajemnic. Jedyny czarnoksiężnik którego bał się Voldemort.

Mafalda Hopkirk – kobieta, która wysłała Potterowi ostrzeżenie w związku z użyciem Zaklęcia Swobodnego Zwisu w obecności mugoli ( tak naprawdę tego zaklęcia użył Zgredek, który z troski o chłopaka robił wszystko, by nie wrócił on do Hogwartu – uważał, że było tam niebezpiecznie).

Fred Weasley – czarodziej czystej krwi, jeden z braci Rona. Miał bliźniaka (George’a), z którym praktycznie się nie rozstawał i robili dużo żartów, z czego byli znani. Były pałkarz Gryfonów, współzałożyciel oraz wynalazca Magicznych Dowcipów Weasleyów.

George Weasley – czarodziej czystej krwi, brat bliźniak Freda. Grał na pozycji pałkarza w Quidditchu, w drużynie Gryfonów.

Lucjusz Malfoy – czarodziej czystej krwi, ojciec Dracona Malfoya, śmierciożerca. Podrzucił dziennik Toma Riddle’a Ginny w księgarni Esy i Floresy, na pokątnej.

Errol – stara sowa należąca do Weasley’ów. Często tracił przytomność po zderzeniu z innymi przedmiotami, padał z wycieńczenia.

Percy Weasley – czarodziej czystej krwi, jeden z braci Rona, prefekt naczelny Gryffindoru.

Molly Weasley – czarownica czystej krwi, żona Artura Weasley’a, matka sześciorga synów i jednej córki.

Bill Weasley – czarodziej czystej krwi, najstarszy syn Molly i Artura. W przeszłości był prefektem i prefektem naczelnym Gryffindoru. Po ukończeniu nauki wyjechał do Egiptu, gdzie pracował jako łamacz klątw dla Banku Gringotta.

Charlie Weasley – czarodziej czystej krwi, młodszy brat Billa. Podczas nauki w Hogwarcie był prefektem Gryffindoru, oraz kapitanem drużyny Quidditcha. Po ukończeniu naukiw Hogwarcie postanowił studiować smoki w Rumunii.

Artur Weasley – ojciec Rona i jego braci, mąż Molly, czarodziej czystej krwi. Pracownik w Ministerstwie Magii, szef Biura Wykrywania i Konfiskaty Fałszywych Zaklęć Obronnych i Środków Ochrony Osobistej.

Celestyna Warbeck – czarownica półkrwi, znana piosenkarka w Czarodziejskiej Rozgłośni Radiowej. Molly Weasley ją uwielbiała, lecz reszt rodziny za nią nie przepadała.

Ginny Weasley – czarownica czystej krwi, najmłodsze dziecko Molly i Artura, oraz ich jedyna córka.

Gilderoy Lockhart – kawaler Orderu Merlina Trzeciej Klasy, sławny czarodziej półkrwi. Pięciokrotny laureat Najbardziej Czarującego Uśmiechu tygodnika ,,Czarownica”. Wiele czarownic jest zachwyconych jego urokiem osobistym. Zdobył sławę tylko dzięki przypisaniu sobie osiągnięć innych czarodziejów, którym wyczyścił pamięć i opisał je w swoich dziełach. Sam stracił pamięć gdy chciał rzucić zaklęcie zapomnienia na Pottera, ponieważ różdżka Rona była uszkodzona i zaklęcie się odbiło.

Borgin – współwłaściciel sklepu Borgin & Burkes, zajmował się sprzedawaniem czarnomagicznych przedmiotów.

Państwo Granger – przyjaciele rodziny Weasley’ów, rodzice Hermiony, mugole.

Lee Jordan – najlepszy przyjaciel Freda i George’a Weasley’ów, komentator Quidditcha( stronniczy- zawsze po stronie Gryfonów).

Minerwa McGonagall – dama Orderu Merlina pierwszej klasy, czarownica półkrwi, nauczycielka transmutacjii w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Colin Creevey – czarodziej mugolskiego pochodzenia, podczas swojego pierwszego roku w szkole robił wiele zdjęć Harry’emu i innym uczniom.

Angus Fleet – mugol który zgłosił na policję , że widział latający samochód którym lecieli Ron i Harry.

Neville Longbottom – czarodziej czystej krwi. Został przydzielony do Gryffindoru. Jego rodzice zmarli na wskutek tortur, które zadawała im Bellatriks Lestrange. Został wychowany przez babcię (Augustę Longbottom).

Pomona Sprout – nauczycielka zielarstwa w Hogwarcie, opiekunka Hufflepuffu.

Vincent Crabbe – czarodziej czystej krwi, pałkarz Slytherinu, syn śmierciożercy. Przyjaciel Dracona i Goyle’a.

Oliver Wood – kapitan zespołu Quidditcha Gryfonów.

Argus Filch – charłak, znienawidzony przez wszystkich uczniów woźny. Mówił, że tęskni za dawnymi metodami karania uczniów ( na przykład wieszanie za nadgarstki pod sufitem). Jego kotka została spetryfikowana, za co winą obarczył Harry’ego, ponieważ chłopak znalazł się tam w nieodpowiednim czasie, jednak kotka została uleczona do końca roku szkolnego.

Poppy Pomfrey – pielęgniarka pracująca w skrzydle szpitalnym w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Utrzymywała dobre kontakty z McGonagall.

Prawie Bezgłowy Nick – duch oraz rezydent wieży Gryffindoru. Został spetryfikowany, lecz uzdrowiony.

Gruby Mnich – duch, rezydent Huffelpufu. Ma bardzo łagodny charakter i praktycznie wszystko wybacza.

Krwawy Baron – duch i rezydent Slytherinu.

Jęcząca Marta – zmarła przez wzrok bazyliszka Salazara Slytherina, po swojej śmierci nawiedza łazienkę dziewcząt na pierwszym piętrze.

Godryk Gryffindor, Salazar Slytherin, Helga Huffelpuff, Rovena Ravenclaw – założyciele Hogwartu.

Rolanda Hooch – nauczycielka latania na miotle w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Aurora Sinistra – nauczycielka astronomii w Hogwarcie.

Penelopa Clearwater – prefekt Ravenclawu, dziewczyna Percy’ego Weasley’a.

Korneliusz Knot – Kawaler Orderu Merlina Pierwszej Klasy, minister magii.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.