Szatan z siódmej klasy - Bohaterowie

Szatan z siódmej klasy bohaterowie
Głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pod tytułem „Szatan z siódmej klasy” jest Adam Cisowski. Jest średnio przystojny, ale nie można o nim powiedzieć, że jest brzydki. Ma blond włosy, niebieskie oczy oraz jest niezbyt wysoki, nie niski, ale z całą pewnością nie można powiedzieć, że jest wysoki. Jest inteligentnym uczeniem gimnazjum, który jest świetny w rozwiązywaniu zagadek. Jest w stanie rozwiązać każdą zagadkę, którą mu ktoś postawi. Przez tą nieczęstą umiejętności jest bardzo ważną i szanowaną osobą we własnej szkole. Odgadł mnóstwo zagadek i miał ważną pozycję nie tylko wśród rówieśników, lecz także wśród nauczycieli, którzy to często rozmawiali o nim między sobą. Zdawał sobie sprawę ze swojej ponad przeciętnej inteligencji, ale się nią nie chwalił był skromny. Jego rodzice tata, który był lekarzem oraz mama, która zajmowała się jego rodzeństwem, które było bardzo hałaśliwe i denerwowało Adama.
Profesor Adam Gąsowski jest historykiem szczególnie uwielbiającym czasy Napoleona. To u jego brata w domu pojawiły się problemu z poszukującymi oraz kradnącymi drzwi złodziejami. Jest całkiem miłym człowiekiem, który nie jest zbyt młody, ale dalej dobrze się trzymającym.
Iwon Gąsowski zamknięty w swoim pokoju myśli nad rozwiązaniami matematycznych zadań. Ma gęsto czarną brodę i jest dość niskiego wzrostu. Z początku jest dość nieuprzejmy, ale później staje się bardziej miły dla Adama. Jego bratem jest Adam Gąsowski.
Pani Gąsowska jest żoną Iwona Gąsowskiego. Ma wieczny katar, który jej wcale nie przeszkadza. Jest gospodynią domu i jako jedyna zajmuje się nim oraz córką jej i Iwona Gąsowskiego.
Wanda Gąsowska jest ładną córką państwa Gąsowskich, której ze wzajemnością podoba się Adam.
Staszek Burski -kolega z ławki Adama jego wybawca z więzienia. Przywódca harcerzy, którzy uratowali Adama.
Francuz -miły człowiek, który dał mnóstwo pieniędzy księdzu Kazuro.
Ksiądz Kazuro- bardzo miły człowiek, proboszcz w Bejgole.
Ksiądz Koszyczek- dawny proboszcz Bejgoły.
Kamil de Berier- Francuz, który razem z przyjacielem schował w Bejgole cenny skarb, od którego wszystko się zaczęło.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: