Wagary (reportaż z książki Tędy i owędy) - Plan wydarzeń

Plan wydarzeń -Wagary (reportaż z książki Tędy i owędy ) – Melchior Wańkowicz.
1. Egzaminy wstępne do drugiej klasy oraz strach, że nie zda, bo zrobił jeden błąd w dyktandzie i smak babki śmietankowej- wspomnienia Melchiora Wańkowicza około roku 1900
2. Przyjazd jesienią do szkoły, zjedzenie babki w innym miejscu w nowo otwartym barze ” Satyr” na Marszałkowskiej i rozczarowanie jej smakiem, który spowodował, że już nigdy nie marzył o babkach śmietankowych.
3. Moda na różne rodzaje słodyczy wśród młodszych uczniów m.in. na: cukier lodowaty, strączki chleba świętojańskiego, skórkę panieńską, chałwę oraz lody z obwoźnych wózków ciągniętych przez duże psy.
4. Zainteresowanie dziewczętami z żeńskich pensji, które wychodziły na spacery parami.
5. Dbałość o modny ubiór wśród starszych uczniów z powodu zainteresowania dziewczynami: modne, eleganckie ubiory, spodnie z czarnego prążkowanego materiału oraz bardzo szerokie u dołu nogawki.
6. Wieczorki taneczne dla młodzieży gdzie chłopaki tańczyli z panienkami pozostając pod czujną opieką mam.
7. Spotkanie na ślizgawce w Dolinie Szwajcarskiej z dziewczynami gdzie popisywali się swoimi umiejętnościami. Wielkim przeżyciem była możliwość rozsznurowania i zdjęcia łyżew wybrance a ogromnym wyróżnieniem odprowadzenie panienki do domu.
8. Niedzielne wycieczki takie jak: podróże kolejką wilanowską, pływanie statkami wycieczkowymi po Wiśle, a także spędzanie wolnego czasu na nadwiślańskiej plaży.
9. Nowe wynalazki – elektryczny tramwaj, pierwszy samolot, telefon, telefoniczne żarty z różnych ludzi i instytucji.
10. Żart ze stryja- połączenie go z panem Łabędziem z czego wyniknęła ogromna telefoniczna awantura, że aż interweniowała właścicielka stancji.
11.Wspomnienie spotkania z Panią Łabędź dorosłego Melchiora Wańkowicza wiele lat później.
12. Telefon z żartami do pani Ćwiklińskiej i jej błyskawiczny refleks, ponieważ słyszała o dowcipie z syreną.

Tak moim zdaniem pokrótce wygląda plan wydarzeń Wagarów z reportażu z książki Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: