Władca Pierścieni – Powrót Króla - Władca Pierścieni – Powrót Króla – J.R.R. Tolkien – Charakterystyka bohaterów

Frodo Baggins – Był niskim hobbitem o niebieskich oczach i brązowych włosach, które były nieco jaśniejsze od innych hobbitów. Urodził się 2968 TE (trzeciej Ery). Odszedł z Gandalfem i Bilbo do Amanu w 3021 TE. Był sympatyczny, miał wielu przyjaciół: Gandalfa, Merry’ego, Pippina, Sama. Wyruszył na niebezpieczną podróż, aby pokonać Saurona. Stał się Powiernikiem Pierścienia. Kontynuował wędrówkę z Samem, po tym jak rozdzielił się od reszty Drużyny Pierścienia. Był bardzo naiwny i ufny, sądził, ze Gollum znowu stał się dobra osobą. Był członkiem Drużyny Pierścienia, jako Powiernik Pierścienia.
Gandalf Biały – powstał z Gandalfa Szarego, po jego śmierci w kopalni Morii. Miał długie białe włosy i brodę aż za pas, ubrany był w białe szaty. Był staruszkiem o potężnej sile. Był mądry i uzdolniony magicznie. Odszedł z Frodo i Bilbo w 3021 TE (Trzecia Era) do Amanu, aby zaznać spokoju. Był członkiem Drużyny Pierścienia.
Aragorn – Był potomkiem Isildura. Miał szare oczy i czarne włosy. Aragorn został koronowany na króla Gondoru. Poślubił swoja ukochana Arwenę. Nazywany był Obieżyświatem, ponieważ samotnie w ubogim odzieniu wędrował przez świat. Był silnym wojownikiem, wierzył w sprawiedliwość. Był miłosierny i łaskawy. Był członkiem Drużyny Pierścienia.
Legolas – syn władcy Mrocznej Puszczy, książę Leśnego Królestwa. Legolas był szczupłym elfem o długich, blind włosach i szarych oczach. Doskonale posługiwał się łukiem. Bystry wzrok i dobry słuch tylko doskonaliły jego umiejętności. Czuł silną więź z naturą. Był oddanym przyjacielem i towarzyszem broni. Przyjaźnił się z krasnoludem Gimlim. Był członkiem Drużyny Pierścienia.
Gimli – małomówny krasnolud, pochodzący z królewskiego rodu. Miał długa, zaplecioną brodę. Był silnym wojownikiem, który posługiwał się toporem. Przyjaźnił się z Legolasem, z którym od czasu do czasu przekomarzał się przyjacielsko. Był mądrym i rozważnym mężczyzną o wielkim sercu. Był członkiem Drużyny Pierścienia.
Boromir – syn namiestnika Gondoru – Denethora i starszy brat Faramira. Miał długie czarne włosy i szare oczy. Był odważnym wojownikiem, lecz również przemawiał przez niego egoizm. Chciał uratować swoja ojczyznę, nie patrząc na krzywdy innych ludzi. Z powodu jego zachowania Frodo uciekł, a Drużyna Pierścienia została rozdzielona. Zginął w walce z orkami, ponieważ chciał ratować przyjaciół. Był członkiem Drużyny Pierścienia.
Samwise Gamgee – Był ogrodnikiem w Shire. Sam był niskim młodym hobbitem o piwnych oczach i blond włosach. Przyjaźnił się z Frodo, którego rozmowę z Gandalfem podsłuchał. Kochał przyrodę i zwierzęta, nie potrafił patrzeć na cierpienie kucyka. Był oddanym przyjacielem. Był gotów poświecić życie za Frodo, którego nigdy by nie zostawił. Sceptycznie podchodził do Golluma, którego uważał za kłamcę, knującego odzyskanie pierścienia. Był członkiem Drużyny Pierścienia.
Merry – Jego pełne imię to Meriadok Brandybuck. Był kuzynem Pippina. W bitwie o Minas Tirith razem, z Eowiną pokonał Czarnoksiężnika, który dowodził armią Saurona. Był oddanym przyjacielem i towarzyszem broni. Chciał zostać rycerzem Theodena. Był członkiem Drużyny Pierścienia.
Pippin – Jego pełne imię to Peregrin Tuk. Był kuzynem Merry’ego. Był odważny i wytrwały. Z szacunku i podziwu do Denethora zapragnął być jego rycerzem. Mianowano go Strażnikiem Wieży. Był gotowy oddać życie za ratunek Śródziemia. Kochał zabawę, śpiew i tańce.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.