Choinka - Recenzja książki

Baśń pod tytułem „Choinka” została napisana przez Hansa Christiana Andersena. Jest ona dosyć krótka i przyjemnie się ją czyta. Myślę, że spodoba się każdemu, kto lubi baśnie.
Tytułowym bohaterem jest choinka. Drzewko ma różne marzenia, które w większości się spełniają. Bohaterka przeżywa różne przygody, które nie kończą się dla niej szczęśliwie. Choinka chce być lepsza od innych drzewek w lesie, chce być większa i trafić do domu na święta. Drzewku udaje się. Zostaje ścięta przez drwala i wywieziona na jarmark świąteczny, a stamtąd trafia do domu jako ozdoba. Przeżywa piękne chwile i jest szczęśliwa. Niestety po świętach zostaje wrzucona najpierw do piwnicy, a potem zostaje spalona.
Historia choinki jest smutna. Bohaterka nie potrafi się cieszyć życiem i ciągle marzy o czymś lepszym. Zakończenie jest również smutne i cała baśń powinna być dla czytelnika przestrogą, aby nie szukać szczęścia gdzieś indziej, a dostrzegać je obok siebie. Zrozumiała to również choinka, gdy opowiadała myszom o swoim radosnym życiu w lesie.
Najbardziej w baśni podobał mi się moment, gdy drzewko był w domu na święta. Zaciekawiła mnie historia opowiadana przez dziadka o kulawym chłopcu, któremu udało się ożenić z księżniczką. Nie podobało mi się, jak potraktowano choinkę po świętach.
Uważam że warto przeczytać tę baśń. Jest ona ciekawa i mądra, chociaż kończy się smutno. Warto wziąć sobie do serca morał z tego opowiadania i cieszyć każdym dniem, przeżywając go jak najlepiej.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.