Duch starej kamienicy - Recenzja książki

„Duch starej kamienicy” , to książka warta polecenia. Zachęcam wszystkich do przeczytania książki, bo przekonacie się, że duchy wcale nie są takie straszne i nie należy się ich bać. Chociaż początek sprawia gęsią skórkę: stara kamienica, duch, mroczny strych przypomina bardziej kryminał niż fajną przygodę. To wszystko zaczyna się zmieniać, gdy poznamy ducha, a właściwie duszka.

Po przeczytaniu książki mogę porównać duszka z książki do duszka z bajki, a mianowicie do duszka Kacperka, który jest zabawny i dobry. Taki też jest duszek z książki, który ma na imię Maciek. Ma on dobre serce, bo wcale nie chce straszyć ludzi i nie chce im robić psikusów, ale chce im pomagać. Za cel sobie obrał opiekę nad mieszkańcami i kamienicą. I tutaj zaczyna się wielka przygoda, bo Maciek walczy z mrówkami, które stwierdziły, że zamieszkają w kamienicy, ale są bardzo złośliwe i nie chcą się wyprowadzić, a najgorsze w tym jest to, że każdego dnia jest ich coraz więcej, bo bardzo szybko się rozmnażają. Maciek jest bardzo dobrym obserwatorem, bo broni mieszkańców przed sroką, która kradnie biżuterię z mieszkań w kamienicy. „Kto się czubi, to się lubi”, to powiedzenie idealnie pasuje do sroki, bo jak się z czasem okaże, sroka stanie się dobrym przyjacielem Maćka, sprawi prezent na Święta dla duszka, a Maciek dba, żeby sroki nie zjadł Kot, który ma na nią wielką ochotę.

Książka bardzo wciąga, bardzo szybko się ją czyta, a czytając ją miałem wrażenie jakbym przeniósł się w czasie i był razem z Maćkiem w kamienicy. Przeczytajcie książkę, a przekonanie się, że wcale się nie myliłem. Dreszczyk emocji plus przygoda, którą każdy chciałby przeżyć z takim super duszkiem, jakim jest Maciek. Zaczynają się deszczowe dni, więc polecam usiąść wygodnie w fotelu, wziąć książkę do ręki i przenieść się do świata Maćka, a zapewniam Was, że miło spędzicie czas, a po przeczytaniu książki będziecie mieli takie odczucie jak ja, że szkoda, że to już koniec. Jest to bardzo fajna i śmieszna książka dla dzieci, ale także dla dorosłych, bo oni też mają marzenia, przygody, a Maciek potrafi zaopiekować się dziećmi i dorosłymi, a dodatkowo zapewni super zabawę. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do przeczytania tej książki, bo opowieść o duchu Maćku, który przyjaźni się z niesympatyczną sroką, mieszka w starej kamienicy i wszystkich obserwuje sprawia, że książka bawi, ale też uczy nas, że warto przesyłać pozytywną energię innym, aby świat był kolorowy i wszyscy o siebie dbali i opiekowali się sobą, tak jak to robi duszek Maciek. Mam do Was prośbę, jeśli kiedyś spotkacie Maćka, to dajcie mi znać, chętnie go poznam i zaproponuję mu wspólną przygodę, bo warto mieć takiego przyjaciela, jakim jest Maciek. Jeśli nie wiecie, co kupić koledze albo koleżance na urodziny, to polecam książkę o Maćku. Sprawi każdemu radość i pozwoli na przeżycie przygody, która na zawsze zostanie w pamięci, a później tęsknota, bo po przeczytaniu książki, trochę żałowałem, że już koniec. Świetnie książka dla każdego, więc nie zwlekajcie z czytaniem 🙂

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia:

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.