Ropucha - Charakterystyka

Ropuszka to główna bohaterka utworu pewnego znanego ze swych baśni, jak np. „Nowe szaty cesarza”, duńskiego autora Hansa Christiana Andersena, pod tytułem „Ropucha”.
Jest bardzo mała, wręcz maleńka, i bardzo szkaradna. Tak jak my, posiada marzenia. Jej marzeniem jest zwiedzić cały świat. Ropuszka mieszkała w głębokiej studni, obskurnej, porośniętej mchem i wodorostami. Woda była chłodna, ale przezroczysta jak piękny kryształ. Rezerwuar był głęboki, i jeżeli chciało się dosięgnąć wody, trzeba było bardzo daleko spuścić wiadro. Jeżeli zaś chciało się wyciągnąć naczynie, trzeba było być silnym, ponieważ bardzo bolała od tego ręka. Razem z ropuszką mieszkała tam cała rodzina ropuch. Przybyli oni tutaj dzięki jednej osobie, babce, która przyjechała w wiadrze i nie mieli zamiaru powracać na ziemię. Wcześniej, dość dawno, mieszkały tam zielone żabki, zwierzęta przyjęły ropuchy do swojego domku, a im się tam bardzo spodobało, więc postanowili tam zamieszkać. Pewnego dnia mała ropuszka zapragnęła przeżyć przygodę. Wskoczyła do wiadra z wodą, które wyciągał pewien parobek i wydostała się na powierzchnię. Pod koniec opowieści, tę małą istotkę zjadł bocian.
Ropucha to bardzo dobra istota, ale gdyby słuchała lepiej babci, nie zostałaby zjedzona przez bociana. Według mnie była to bardzo zła decyzja, jaką podjęła ropuszka.

Cała szkoła w Twojej kieszeni

Sprawdź pozostałe wypracowania:

Język polski:

Geografia: